Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból po operacji kręgosłupa lędźwiowego


Gość Krystyna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam:)) Dzisiaj byłam na komisji ZUS i właśnie zostało mi przyznane sanatorium tylko z a dwa tyg przyjdzie decyzja kiedy i gdzie .Moje dolegliwości są podobne do Waszych wiec się zastanawiam dlaczego jeśli pracujecie nie staracie się o rehabilitacje z prewencji ZUS-u .Przecież są możliwości wyjazdu na rehabilitacje i ZUS za to płaci . Byłam już dwa razy i naprawdę jestem zadowolona baza zabiegowa super obsługa mila i ważne ze nie trzeba biegać i czekać w kolejkach....więc polecam taką rehabilitację. Pozdrawiam:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, badanie EMG zleca neurolog i wykonuje neurolog, czy jest mozliwe z NFZ nie wiem, ale dlaczego mialoby nie byc, ja robilem prywatnie (mam w tzw. pakiecie uslug medycznych) jesli byl ucisk i zostal zlikwidowany to nie ma sie czym martwic wszystko powinno powracac, jest ryzyko ze nerw teoretycznie mogl zostac uszkodzony np. przy operacji (badz ucisk trwal zbyt dlugo, ale nie wiem czy to nie jest tylko wymowka lekarzy), ale to powino byc widoczne na rezonansie na ktory idziesz. Narazie nie martw sie na zapas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, badanie EMG zleca neurolog i wykonuje neurolog, czy jest mozliwe z NFZ nie wiem, ale dlaczego mialoby nie byc, ja robilem prywatnie (mam w tzw. pakiecie uslug medycznych) jesli byl usick na nerw i zostal usuniety to wszystko powninno powracac, na rezonansie powinno byc wszystko widoczne, narazie sie nie martw zrob rezonans i zobaczysz co dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Grażynko :))) Skoro tak piszesz to tak musi być, ale nikt w zusie nie mówi o takiej rehabilitacji? A ja skąd mam wiedzieć i inni o tym że jest taka możliwość, jak bym wiedział wcześniej to bym się zapytał jak byłem w zusie. A Ty Grażynko nie masz znajomości w zusie?, skąd się dowiedziałaś o rehabilitacji przez zus? Zus stara się tych co jeżdżą na wózkach inwalidzkich zabrać rentę i wracać do pracy, to dlaczego nie chcą mówić o rehabilitacji jak się jest u nich, bo muszą wydawać na ciebie pieniądze :))) Pozdrawiam :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Rafała:)) Rafał ja nie mam znajomości w zus-e tylko lekarz prowadzący Cie nie poinformował że po takiej operacji jeśli jesteś osobą pracującą możesz wystąpić do zus z wnioskiem o sanatorium w ramach prewencji zusowskiej .Należy pójść do lekarza prowadzącego aby on wypełnił taki wniosek opisał to w jakim stanie jest Twoje zdrowie oraz dokumenty stwierdzajace chorobę(kserokopie kartoteki) i wypis ze szpitala , składasz to w zus-ie .Po dwóch tyg zostaniesz wezwany na komisje gdzie lekarz orzecznik wyda decyzję czy sanatorium Ci się należy .I tak koło miesiąca jedziesz na 24dniowa rehabilitację .Radzę zasięgnąć informacji w zus-ie lub u lekarza prowadzącego . I naprawdę warto próbować.Życzę powodzenia .Jeśli masz wątpliwości to pytaj a ja postaram się odpowiedzieć :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Grażynki :))) Ja tylko zapytałem, żebym ja wiedział i inni którzy potrzebują rehabilitacji. Ja 28 września jadę do Stargardu Szczecińskiego do szpitala na rehabilitację, mam to co potrzebuję :) Pozdrawiam Wszystkich :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie mam już wynik rezonansu zmiany po zabiegowe po stabilizacji z obecnością torbieli pozabiegowej 2,2 cm w tkankach miękkich protuzja krązka l4l5 z odwodnieniami i obiawami szerokopodstawnej dokanałowej protuzji tego krązka , uciskający worek oponowy i obustronne korzenie rdzeniowe . nie wiem co o tym sądzić znowu trzeba mi się rejestrować do lekarza bo jakos mi to nie zbyt dobrze wygląda i to pótora miesiąca po operacji , napiszcie mi prosze co o tym sądzicie i trzymajcie kciuki dzisiaj jadę do zus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :))) Do Agnieszki :) Za bardzo się na rezonansach nie znam, ale to moim zdaniem nie za dobrze wygląda, obyś nie musiała powtarzać operacji :((( I wszystko wróciło do normy, tego Ci życzę :))) Pozdrawiam :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich. Agnieszko nie chcę Cię straszyć ale to faktycznie nie wygląda dobrze. Koniecznie idź do dobrego lekarza na konsultację - neurologa lub neurochirurga. ZUS-em się nie przejmuj bo w twoim stanie nikt łaski Ci nie robi. Ja załatwiłam rehabilitację od 3 października jakie zbiegi dowiem się za tydzień w piątek (w szpitalu na około 3 godziny dziennie tyle wiem narazie). Pozdrawiam Ewka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość motylek298

Witam wszystkich:) długo mnie tu nie było :( ale widze ,że dużo osób ciagle tu zaglada i tez ma problemy po operacji:( u mnie bez jakichś większych zmian, ciagle boli chociaż nie jest to już taki ból jak po operacji, ale nie ma mowy o jakimś dłuższym chodzeniu bo wtedy odczuwam takie zmęczenie jakbym conajmniej pole ziemniaków przekopała haha,oczywiście nie ma mowy o pochylaniu się do przodu bo ból jest niesamowity, ja oczywiscie wiem ,że niewolno) ale jak tu sie pochylić do głupiej umywalki ??juz mnie to męczy:( do Agnieszki faktycznie chociaz się nie znam ,ale ten rezonans nie wyglada ciekawie, ale ta protruzja to chyba jest wysuniecie się krążka i to ona powoduje ten ból zwłaszcza ,że uciska worek oponowy i korzenie nerwowe stad chyba te objawy bólowe ,tak misie wydaje:( koniecznie napisz co powiedzieli ci w ZUSie i jak najszybciej do lekarza z tym rezonansem:( a swoja droga ciekawe skad to się wzięło po operacji??? pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Ewy :))) Jak fajnie że też będziesz miała rehabilitację :))) A w jakim szpitalu jeśli nie jest to tajemnicą? Będziemy mogli opisać co i jak było i czy lepiej po tej rehabilitacji:))) Agnieszko nie martw się, nadal trzymam za Ciebie kciuki :))) Pozdrawiam :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Motylka :))) Nie pochylaj się do umywalki, ja przy kucam na prosto, a mięśnie nóg pracują i dobrze niech się męczą, przecież do tego są stworzone :))) A jeżeli chodzi o Agnieszki rezonans i skąd się wzieło po operacji takie coś co ma, może być związane z tym jak śpi, jak chodzi, jak się obraca i tak dalej można wymieniać. Ja jak wstawałem z łóżka to sam się przyłapałem jak sie obracałem na łóżku, nie całym ciałem tak jak powinno się robić tylko się skręcałem i były momenty że tak zabolało że nie mogłem się ruszyć przez chwilę, potem bólu nie było takiego i wcześniej i teraz tak się obracam jak chcę i mnie nie boli. Agnieszka mogła coś uszkodzić jak wracała ze szpitala do domu, jest też druga opcja, lekarz który operował źle to zrobił :((( Agnieszka sama musi sobie pomyśleć czy mogło być to spowodowane przez lekarza czy w wyniku czynności których nie powinna robić. Ja mogłem sobie stan pogorszyć w szpitalu po narkozie dużo można rzeczy robić do czasu odpuszczenia narkozy, bo jak odpuści to boli i człowiek jest bezradny, chyba że dają zastrzyki i tabletki przeciwbólowe. Agnieszko bądź dzielna i trzymaj się :))) Pozdrawiam i jak najmniej bólu życzę Wam i szybkiego powrotu do zdrowia :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adnieszka: przede wszystkim idz do neurochirurga z tym wynikiem i to do conajmniej dwoch, do tego ktory Cie operowal i do innego (zupelnie niezalenznego najlepiej jakby nie znal pierwszego), pierwszy nigdy nie przyzna sie do bledu, drugi powinien byc obiektywny i jesli cos bylo zle przeprowadzone to powinien Ci to powiedziec, przeszlas dwie operacje to i jak bedzie trzeba przezyjesz kolejna, ucisk obustronny moze sie wiazac z tym ze nie bedzie Cie bolec tylko jedna strona/noga tylko zaczna dwie, brak czucia i opadanie jest zwiazane wlasnie z tym uciskiem, zrob to i najlepiej jak najszybciej, nie wiem na ile czas trwania takiego ucisku moze przekladac sie na uszkodzenie lub pozniejszy powrot do funkcjonoawnia,ale na pewno ma znaczenie, a czy Ty milaas/masz jakies zalecenia po operacjic co do wlasciwej postawy i stosujesz je? NIe wiem przez wiekszosc dnia siedzisz/lezysz, ewidentinie w opisie jest: zmiany po zabiegowe po stabilizacji, i jakis do tego doszlo, albo na wskutek zabiegu, albo na wskutek po zabiegu czyli np zycia codziennego, no i jeszcze jedna opcja niezbyt udala sie stabilizacja stad protruzja czyli przesuniecie krazka,NIE JESTEM LEKARZEM nie wiem. Byc moze mozna doprowadzic to przesuniecia tego krazka cwiczeniami czy wlasnie ten krazek byl operowany/stabilizowany L4L5?. Nie wiem moze cala reszta sie sama zagoi i zawsze tak jest po operacji tylko trzeba czasu, tu eweidentnie jest przesuniety krazek (szerokopodstawne przsuniecie) ktory uciska obustronnie nerwy i stad dolegliwosci bulowe, czuciowe ruchowe, czyli opadanie. musisz isc do neurochirurga ktory wypowie sie co dalej i tak jak pisalem najlepiej dwoch niezaleznych i wtedy bedzisz sie zastanawiac co dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Do Rafała: Mieszkam pod Lublinem (Polska czwartej kategorii - kresy wschodnie) i rehabilitację będę miała w Lublinie w szpitalu na Jaczewskiego - pewnie Ci to nic nie mówi. Rehabilitant wspominał o basenie i mobilizacji (indywidualne ćwiczenia), nie mogę mieć laseru i zabiegów z prądem (żeby mnie pewnie nie *popieściło*?). Do Agnieszki: Niema co gdybać sprawa jest poważna, u mnie też była torbiel która powstała w wyniku ucisku u Ciebie wyraźnie pisze że pozabiegowa czyli powstało to po operacji. Niestety mam za małą wiedzę żeby coś mądrego na ten temat napisać koniecznie idź do lekarza. Pozdrawiam Ewka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znowu nie ma mojej odpowiedzi wiec pisze drugi raz: wczesniej pisalas ze mialas usuwanego guza, i to jest powodem dlaczego nie bedziesz miala lasera i pradów, nigdzie nie jest udowodnione ze takie zabiegi nie namnazaja komorek, ew decyzje o takich zabiegach moglby podjac onkolog w oparciu o chistopatologie ect., ale zazwyczaj sie nie sotsuje tych zabiegow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie dziekuję za słowa pocieszenia w zus,ie nie było żadnych problemów czekałam ponad godzinę zrobiłam ksero dokumentów lekarz nawet mnie nie badał powiedział że nie zna się na tym a widzi że rezonans jest nie ciekawy kazał mi isc do lekarza prowadzącego ponieważ są duże zmiany , i znowu stres zarejstrowałam się prywatnie do neurologa na poniedziałek zobaczymy co mi powie . i kontrola w zus poprostu sie skonczyla na tym że zwolnienie prawidłowe , powiedział mi jeszcze ze zmiany są niepokojące jak na miesiąc po zabiegu , byłam operowana l5 s1 , teraz zmiana jest na l4s1 czyli wyżej , zarejstruję się też do lekarza który mnie operował poczekam trochę ale chcę zeby powiedział co dalej i czy opinia będzie inna niż od lekarz neurolog o której pójdę w poniedziałek dziękuję wam bardzo jeszcze raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..naprawde kolosalne znaczenie ma profilaktyka zeby po usunieciu problemu w jednym miejscu problem nie pojawil sie w innym. nie mowie ze nie stosowalas profilaktyki, i nie chodzi tylko o noszenie przedmiotow, schylanie itp. ale to jak siedzisz, jak lezysz, jak spisz to wszystko ma fundamentalne znaczenie, (chodzenie nie spejalnie) zalecenie - nie forsowac sie to za malo, W przypadku stabilizacji czyli unieruchomiena (jak sadze, ze taka operacje mialas) inaczej sa przenoszone obciazenia na kregoslup , na przylegajace kregi tzn sa one bardzie obciazone. ....czyli maximum profilaktyki, zero schlynie ze skretem, jesli noszenie czegos to tylko w stabilizatorze/pasie albo wcale, w ciagu dnia (jesli rozsadny lekarz/rehabilitant zaleci) przeprosty do tylu nawet co 1h w przerwie przy pracy siedzacej, czy ogladanu tv lub pc, wszystko po to aby te krazki/jadra miazdzyste nie presuwaly sie nadmiernie tylko byly tam gdzie trzeba. Pamietajcie pytajcie o profilaktyke, jak siedziec, jak lezec, etc, co robic zeby zapobiegac nawrotom lub nastepstwom malo tego weryfikujcie co powiedzial Wam lekarz lub rehabilitant u innego jesli cos budzi Wasze watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×