Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból po operacji kręgosłupa lędźwiowego


Gość Krystyna

Rekomendowane odpowiedzi

Rafał a dlaczego Ty masz zwolnienie od lekarza rodzinnego a nie z przychodni neurologicznej ? Jan na kontrole jeżdżę do przychodni przyszpitalnej tam gdzie byłam operowana .Mój lekarz rodzinny nawet nie jest w temacie dlatego się zastanawiam co ma lekarz rodzinny do wystawiania L4 ( jak w Twoim przypadku może czegoś dobrze nie doczytałam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mieszkam na prawobrzeżu w żydowcach, zestresowałam się trochę wizytą w zus , nic przyjemnego napewno , ja tez mam od lekarz rodzinnej zwolnienie ale tak mi powiedziano w szpitalu po zakończeniu zwolnienia szpitalnego ze można dalej brać od rodzinnego , dziękuję za informację rafał , napiszę jak tylko będe po kontroli a idę w piątek , bardzo mi pomogłes juz trochę mniej się denerwuję , napisz jak dalej u Arka na rehabilitacji. i super że juz masz termin do szpitala na rehab. szybko i napewno odczujesz poprawę pozdrawiam ciepło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Grażynki :))) Nikt mnie nie poinformował z skąd i do kogo iść po zwolnienie, a lekarz rodzinny się pytał jak się czuję co mnie boli i czy dam radę w pracy. Jak byłem w szpitalu to mi dał skierowanie na rehabilitację i zapytał jak się czuję, nie badał mnie tak jak by go nie interesowało jak rana się wygoiła czy potrafię się pochylić i sprawy nerwowe i oczywiście nie pytał o żadne zwolnienie. Czekałem tam 2,5 godziny a u niego byłem 5 minut. Teraz zwolnienie dostanę ze szpitala jak będę na rehabilitacji. Pozdrawiam :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Agnieszki :))) Też się cieszę że tak szybko, ale teraz nie wiem co zrobić z rehabilitantem czy iść do niego czy nie, zadzwonię do niego w czwartek i powiem mu o terminie i zobaczę co mi powie, opowiem mu jak sie czułem w te dni i niech mi powie czy warto do niego iść bo coś czuję że nie za bardzo mi to pomogło co byłem u niego, a Wy co myślicie??? Pozdrawiam księżycowo :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Agnieszki :))) Jak pójdziesz do zusu to po woli nie spiesz się, przecież wszystko cię boli, jak wejdziesz jak zdrowa to inaczej będą z tobą rozmawiać. I się nie martw wszystko będzie dobrze. Ja się martwię tym że nie będę mógł Was czytać co tu piszecie i nie będę mógł pisać przez miesiąc :(((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie , rafał wydaje mi się że nie ma sensu żebys dalej chodził do Arka, lada chwila jedziesz do szpitala , i tam cię będą rehabilitowac, jestem ciekawa jak Ewa wyżej pisała że rehabilitant też moze wystawić skierowanie do szpitala na rehab. musze do niego zadzwonić i zapytać czy jest taka mozliwosc, tak u mnie było tak samo jesli chodzi o zwolnienie 10 min w gabinecie u lekarza ze szpitala jak sie pani czuje lepiej? to dobrze, i że zwolnienie dalsze od rodzinnego i koniec wizyty ale może faktycznie lepiej mogłam pójść do swojej neurolog , tylko że ja do niej prywatnie chodzę ,zresztą w naszej przychodni pacjent jest traktowany taśmowo chyb jak w każdej państwowej placówce. życzę zdrowia , i pozdrawiam ciepło miłego dnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :))) Dzisiaj dobrze spałem :) Też mnie to dziwi że rehabilitant też może dać skierowanie, jak bym wiedział wcześniej to tylko iść do niego i niech wypisze, ale czy szpital uzna to skierowanie, bo Agnieszka była prywatnie u neurologa jak pamiętam i nie dostała bo się to nie liczy, jak sie mylę to Agnieszko mnie popraw :))) Pozdrawiam :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich! Byłam dzisiaj u neurologa - wizyta państwowa ale po znajomości czyli prawie prywatnie. Lekarz w porządku, wizyta 40min a więc nie na odwal. Powiedział, że nie da się określić ile potrwa dochodzenie do siebie do pół roku to norma. Każdy jednak dochodzi indywidualnie u mnie operacja się powiodła bo wszystkie odruchy są poprawne, natomiast te dolegliwości które mam obecnie to normalne dochodzenie do siebie po zabiegu. Powiedział też, że może być tak że po takim zabiegu do końca życia będę odczuwać to co teraz czyli po np. godzinie stania czy siedzenia będzie dawał się kręgosłup we znaki i trzeba zmieniać pozycję i odpoczywać. Na dzień dzisiejszy trudno powiedzieć trzeba jeszcze czasu. Dał mi skierowanie do rehabilitanta i powiedział, że to on określi dokładniej co dalej, więc jestem na etapie załatwiania wizyty. Pozdrawiam Ewka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :))) Do Ewy :))) Jak się zapiszesz to napisz jak to wyglądało, jak z terminem i jak będziesz chodzić to ile razy, bo moim zdaniem raz w tygodniu będziesz chodzić, tak mi sie wydaje. Jak ja będę w szpitalu to będę miał od trzech do pięciu różnych zabiegów dziennie. Napisz jak sie dowiesz :))) Pozdrawiam i na wieczór jeszcze zajrzę :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAJCIE dziękuję Rafal za podtrzymanie na duchu , jesli chodzi o zus , stres mnie zżera poprostu, ciesze się że udało ci się tak szybko dostać na rehabilitację , ja zarejstruję się do przychodni p. szpitalnej i będe prosić o skierowanie, nie czuję się nadal dobrze i wiem że tak moze zostać ale boję sie żeby się nie pogarszało , chodzi o opadanie stopy przy chodzeniu i ten brak czucia. Ewa napisz jak było na rehabilitacji , czy długoc zekałaś i co zalecił jestem ciekawa jak u was dalej przebiega każdy dzień i czy coś się polepsza po zabiegu miłego wieczoru,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :))) Dzisiaj za dużo nie chodziłem, można powiedzieć że więcej leżałem i odpoczywałem. Co do samopoczucia jest w miarę dobrze , ciągnięcie i lekkie zmęczenie. Do Arka rehabilitanta zadzwonię w czwartek i porozmawiam z nim co on myśli, jak mu powiem o tym terminie do szpitala. Napisze Wam co z tej rozmowy wyszło. Pozdrawiam i mało cierpienia życzę :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja po rezonansie jutro wynik zobaczymy jak to teraz po operacji wygląda ,mam nadzieje ze nie ma już nic niepokojącego, od rana jestem na nogach najpierw dziecko do szkoły potem do szpitala na rezonans i tak jakos zleciało do piętnastej , teraz odpoczynek bo noga zdrętwiala jak kawałek drewna ,kiedy to minie i czy? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Agnieszko :))) Dziwię się że tak szybko będziesz miała wynik z rezonansu, ja musiałem czekać trzy tygodnie na wynik, a na rezonans przed szpitalem czekałem sześć miesięcy i wszystko państwowo :((( Gdzie tak szybko robią? Wiem że prywatnie to około 800 złoty kosztuje, tak słyszałem jak ja byłem, ale nie tak szybko dostawali wyniki tylko po tygodniu. Pozdrawiam :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie to nie prywatnie , normalnie na ubezpieczenie w szpitalu na jagiellońskiej mswia , zadzwniłam tam i zarejstrowali mnie szybko 2 tygodnie tylko czekałam i nawet nie wiedziałąm że wynik jest na nast. dzień koleżanka z którą leżałam w szpitalu powiedziała że tam jest najszybciej bo ludzie nie wiedzą że tam robią te badania i faktycznie bardzo szybko. jestem mile zaskoczona , dzwoniłam na unii lubelskiej i termin dopiero koniec grudnia , napisze jutro jak tam wynik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Agnieszki :))) To fajnie że tak szybko można zrobić rezonans :) czy możesz mi napisać gdzie i jaki lekarz ci wystawił skierowanie na rezonans? Może się kiedyś przyda, jak by było coś nie tak. Mam nadzieje że rezonans wyjdzie dobrze, ale jak wyjdzie dobrze to co dalej jak cię boli i noga drętwieje i stopa opada? Przed zabiegiem też ci opadała stopa??? Pozdrawiam :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj Rafał , tak przed pierwszym zabiegiem niby odbarczono te nerwy teraz ale narazie poprawy nie ma moze być ale , no własnie jest duże ale nikt mi nie daje pewnosci jak nie będzie poprawy do pl roku to może już tak zostać, skierowanie miałąm od neurolog z przychodni ,powiedziałam że chciała bym wiedziec jak to teraz wygląda bo nie miałąm po operacji robionego prześwietlenia , ani rezonansu a chciała bym wiedzieć i dała mi, odrazu wypisała zaswiadczenie o stanie zdrowia , własnie jak wyjdzie że nie ma zmian ? z tego co mi mówiła czasami nerw jest uszkodzony wyżej i to wszystko dalej boli a rezonansie w lędzwiowym teo nie widac , a na rezonans całego kr. nikt nam skierowan nie da. pozdrawiam w tym pochmurnym narazie dniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...rezonans nisko i wysokoplowy prywatnie w moim miescie kosztuje 450+150 pln przy podaniu kontrastu, opis do 5-ciu dni, z tego co ja sie orientuje nie ma mozliwosci zeby nerw byl uszkodzony wyzej a bolalo czy nie bylo reakcji w tym samym poziomie co wczesniej, z konkretnego poziomu kregoslupa sa konkretne objawy, z wyzszego czy nizszego bolaloby gdzie indziej, nie majac reoznansu po objawach (gdzie boli) mozna stwierdzic, ktory poziom kregoslupa jest potencjalnie uszkodzony. Po ucisku na nerw, przewodnictwo ruchowe wraca wczesniej niz czuciowe, czuciowe nawet do roku (tak twierdzi rehabilitant), albo wcale nie osiaga takiego poziomu jak przed uciskiem, w celu poprawy dzialania stopy i sily miesni rehabilitacja i cwiczenia, Ja po epizodzie idac na silownie ledwo moglem wspiac sie na palce, a poczatkoo wcale nie moglem chodzic, ale wraz z cwiczeniami sila zaczynala wracac i sprawnosc. Z obecnym rezonansem udalbym sie do lekarza ktory przeprowadzal operacje i jego pytal dlaczego itp? pozniej skonsultowalbym z innym, zeby potweirdzic lub zaprzeczyc co mowil pierwszy.. Jak przed pierwszym zabiegiem odbarczono nerw? (bezoperacyjnie) i to samo pytanie czy przed pierwszym zabiegiem milaas opadajaca stope?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brak funkcjonowania nerwu prowadzi do zaniku miesnia(i), miesien sam sie nie odbuduje tylko cwiczenimi i rehailitacja, co innego jesli nerw nie funkcjonuje wcale, moze zrob badanie EMG ktore zobrazuje przewodnictwo nerwowe i czuciowe. Osobiscie robilem dwa razy to badanie, Poprawe po ucisku na nerw liczy sie raczej w miesiacach niz tygodniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj bool przed pierwszym zabiegiem miałam tylko zanik czuciowy byłam operowona ponieważ nazywało się to zespól ogona konskiego wstawiono mi stabilizację i powiedziano ze czucie powinno wrócić i wręcz zakazano rehabilitacji był to oddział ortopedii , opadanie stopy nastąpiło pózniej co zaczęło mnie niepokoić poniewaz do opadającej stopy i braku czucia doszedl niesamowity ból i zaczęłam szukac neurochirurga . trafiłam do kilku ale tylko jeden wzbudził moje zaufanie i niewypisywał bez sensu recept ale się jako tako zajął rezonans i tp. stwierdził że ucisk jest poprzez stabilizację jaką miałam a była to przednia i tylna stabilizacja . i do tego blizna która uciskała i ją wycięto , narazie dolegliwości nie ustąpily poczekam poszukam rehabilitanta i będe się starała o skierowanie do szpitala rehab. bo czas mija a boje sie ze zanik mięśni bedzie pewnie postępował pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich! Byłam dziś u rehabilitanta, powiedział że trzeba było już wcześniej przyjść (neurochirurg mówił co innego - po 3 miesiącach od operacji), dał mi skierowanie na rehabilitację dzienną do szpitala (zapisy na przyszły rok) próbuję załatwić po znajomości szybciej. Rehabilitant stwierdził, że te dolegliwości są wynikiem uszkodzeń nerwów i naczyń krwionośnych przed operacją oprócz zabiegów przepisał 3 rodzaje tabletek - na ukrwienie, unerwienie itp. (3 opakowania 180zł) kazał jeździć na rowerze rehabilitacyjnym ile się da. Tak jak neurolog potwierdził, że pewne dolegliwości mogą nie ustąpić do końca, mam nadzieję że uda mi się załatwić szybko rehabilitację i że toś pomoże. Pozdrawiam Ewka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :))) Każdy lekarz mówi inaczej, dlatego dla pacjentów jest to złe, ale co można z tym zrobić, chodzić do innych lekarzy i kolejny powie nam coś innego. Mam takie wrażenie jakby mięsień mi się osłabiał w prawej nodze jak chodzę, może to jest uczucie braku czucia? Powiem tak późno chodzę spać i długo śpię, staram się tak dużo nie chodzić przed szpitalem, bo tam może się zacząć wczesne wstawanie, ćwiczenia, masaże i nie wiem co jeszcze. Ewo napisz jak będzie po tych tabletkach, czy lepiej itp. Agnieszko, ja nie wiem czy badania EMG są płatne i czy można dostać skierowanie na takie badanie:( Wracajcie do zdrowia, tego Wam życzę :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×