Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból po operacji kręgosłupa lędźwiowego


Gość Krystyna

Rekomendowane odpowiedzi

Aga, a jak tam sprawy w zus, miałas już te dodatkowe konsultacje ? Daj znać jak coś bedziesz wiedziała, ale żeby ci nie przedłużyli świadczenia z twoimi dolegliwosciami, to naprawdę szok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Aga :) Dziękuję bardzo :))) Jak byłaś w zusie i dali ci rentę szkoleniową to dlaczego się nie zapytałaś na czym to polega i żeby ci wytłumaczyli???? Wiem łatwo mi mówić ale miałaś prawo zapomnieć. Pozdrawiam i życzę ci alby to co załatwiłaś pomogło ci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich Ela, gorset leży w szafie, kupiłam go 5 lat temu i nosiłam niewiele. Lekarze raczej odradzają. Aga, ja też trochę poczytałam o tej rencie, tylko nie bardzo rozumiem w jaki sposób zus prowadzi to przekfalifikowanie zawodowe. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Ewa. Aga, z tego co wiem, to zus współpracuje z urzędem pracy i to urząd pracy wysyła na kursy przekfalifikowania zawodowego w czasie renty szkoleniowej. Majka, jak dochodzisz do zdrowia po operacji kręgozmyku? pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga, a jak u ciebie z fizjologią , dalej bez zmian, czy jakaś zmiana jest? A, będziesz w stanie po przekwalifikowaniu się pracować? Ja dobrze wiem, że jak kręgosłup tyle czasu boli, to na poprawę trudno liczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Ela, ja powoli się zbieram ale nie bez problemów. Ból cały czas jeszcze mi towarzyszy ale już mniejszy niż na początku. Noga od kolana w dół dalej spuchnięta i zdrętwiała i kłucie w lewym pośladku. Biorę Gabapentynę która rozluźnia mięśnie kręgosłupa przez co łagodzi ból w pośladku i ból neuropatyczny w stopie. Delikatnie się gimnastykuję i robię krótkie 20-30 minutowe spacerki wokół domu. No i czekam na jakąś bardziej zdecydowaną poprawę. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :))) Dwa tygodnie temu pojechałem do ZUS-u i zostawiłem wniosek o rehabilitację w ramach prewencji Przedwczoraj otrzymałem list z ZUS-u i mam stawić się u nich w poniedziałek. Zobaczę jakie pytania mi zada lekarz i co będzie badał ? Pozdrawiam cieplutko :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :))) Byłem w ZUS-ie i byłem umówiony dzisiaj na godzinę 10:00. Wszedłem do lekarza równo o 10:00, pytał czy pracuję w jakim zawodzie, kazał pokazać wszystkie badania, zdjęcia i co mam w sprawie mojej choroby, najlepiej z tego i tamtego roku. Ja miałem wszystko z przed kilku lat, u lekarza nie byłem jeżeli chodzi o kręgosłup. Co do stanu zdrowia to przebadał mnie neurologicznie tzn.: jak chodzę czy reagują mi wszystkie nerwy w rękach w koniczynach dolnych, puls mierzył w nogach, parę ćwiczeń kazał wykonać i czy choruję na nadciśnienie, czy coś mnie boli? to odpowiedziałem mu że w prawej stopie czuję mrowienie i po pracy kręgosłup mi drętwieje że muszę się położyć. U niego byłem 20 minut. Kazał iść pod pokój 22 i tam czekać na decyzję. Czekałem i czekałem i czekałem i czekałem aż 3 godziny aż lekarz przyszedł się spytać czy już odebrałem decyzję. Okazało się że czekałem na darmo bo mi nic nie dali i kazali iść do domu bo nie będzie żadnej rehabilitacji w moim przypadku i tyle :((((((((((((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszło, że jestem zdrowy jak ryba :)))))))))))))))))) Nie wiem tak naprawdę na co oni patrzą, przecież jak bym nie pracował to też nie mógłbym się starać o rehabilitację w ramach prewencji :( A tu może chodzi, że nie chodziłem w ciągu 2 lat po specjalistach żeby się leczyć. Trzeba do nich chodzić z głową pod pachą i też nie wiadomo że się dostanie rehabilitację :( Jak ja ostatnio byłem 2 lata temu w sanatorium to nie wszyscy wyglądali na chorych. Mi w trakcie badania oglądał zdjęcia z moim skrzywieniem kręgosłupa w odcinku lędźwiowym i jak mnie oglądał to ja mam to skrzywienie mało co widoczne jak stoję prosto i mi o tym mówił. Ale z tym czekaniem na korytarzu na decyzję co dalej to strasznie przesadzili :(((((((((( Ludzie jak wychodzą z ZUS-u to są zdrowi, a jak idą do pracy to po badaniach lekarskich nie chcą ich dopuścić do pracy :(((( Nawet nie potrafią się konkretnie określić w ZUS-ie do czego człowiek tak naprawdę się nadaje :((((((((((( Moja żona się ucieszyła jak jej powiedziałem że jestem zdrowy :))) Będę próbował za rok ale w trakcje tego roku będę chodził do lekarzy i zobaczymy czy nadal będę wykluczony z świadczeń rehabilitacyjnych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Rafał, Jak mogę coś doradzić to aby rehabilitowac się bezpłatnie trzeba wziąć od lekarza specjalisty skierowanie na rehabilitację szpitalna stacjonarną - koniecznie z dopiskiem * zaostrzenie choroby przewleklej* - poprosić o wypisanie skierowania do konkretnego szpitala po czym wysłać wniosek bezpośrednio do tego szpitala. Wiem że kolejki są kilkuletnie. Ale trzeba po prostu zacząć wysyłać i kiedyś się doczekasz. Z takiej rehabilitacji możesz korzystać nawet 3 razy w roku - tak mnie poinformowała pani z oddziału rehabilitacyjnego w Pucku. To tak na wszelki wypadek gdybyś w jednym roku otrzymał leczenie np. W dwóch ośrodkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Marto :) Dziękuję za informację z pewnością się przyda jak nie mi to komuś innemu kto tu nasz od czasu do czasu zagląda i czyta. To nie to samo co sanatorium z wyjazdem, byłem kiedyś na rehabilitacji stacjonarnej parę razy i przez pewien czas musiałem z językiem do pasa po pracy aby w kolejce miejsce mi nie przepadło z pracy do ośrodka NFZ i też byłem w Stargardzie po operacji ale mi się tam nie podobało, czułem się jak w szpitalu :( Jak będę tak robił jak opisałaś wyżej to myślę, że żadne sanatorium w ramach prewencji nie będzie mi się należało bo mi powiedzą że rehabilitację niedawno miałem a tu są ludzie którzy nie byli ani razu :( Myślę że można dużo na ten temat dyskutować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronach internetowych szpitale mają swoje wzory wniosków - skierowan które trzeba sobie pobrać. Np. Szpital w Reptach. Ale wystarczy też zwykłe skierowanie do szpitala. Tak właśnie ludzie korzystają z leczenia choć niekoniecznie w danym czasie tego potrzebują. Ja wysłałam skierowanie i mam termin za 3 lata ! A rehabilitacja potrzebna jest teraz bo jestem po operacji i mam ubytki neurologiczne :( Pani z którą rozmawiałam telefonicznie twierdzi że wszyscy potrzebują i wszyscy czekają. W Zakopanem czeka się 5 lat, w Rabce Zdroju - 3 lata, w Busku Zdroju - 5 lat. W Pucku wprowadzono opłaty 40, 60 zł doba za wyżywienie i nocleg no i dużo osób zrezygnowało więc można się było dostać. Bardzo dobra rehabilitacja jest w Inowrocławiu - też 3 lata czekania. I taka mała miejscowość Limanowa w Małopolsce - bardzo dobra rehabilitacja stacjonarna. Te informacje są od osób które tam się leczył y. I jeszcze raz podkreślam to jest leczenie szpitalne nie sanatoryjne, choć niektóre oddziały szpitalne są w uzdrowiskach np. Busko czy Rabka. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :))) Co tak ucichło, już po świętach, brzuch mam nadal pełny :)))) Ja się jakoś trzymam, kręgosłup mnie boli od czasu do czasu ale się zastanawiam bo od jakiegoś czasu mnie zaczęło pobolewać prawe biodro, może to na zmianę pogody, może nie boli ale mnie rwie jak na zmianę pogody, zastanawiam się czy to już tak będzie czy ustanie? Jeszcze mi się przypomniało że nieraz mi mrówki chodzą po stopie i też prawa :( Pozdrawiam i jak możecie to piszcie co tam u Was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×