Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból po operacji kręgosłupa lędźwiowego


Gość Krystyna

Rekomendowane odpowiedzi

witam serdecznie złożyłam wszystkie dokumenty na orzeczenie o stopniu niepełnosprawności oraz na dalsze świadczenie rehabilitacyjne ,nie nie ma żadnej poprawy a najgorsze sprawy fizjologiczne . nie mozna się z tym pogodzić pozdrawiam wszystkich piszcie co u was

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga, mam pytanie , co daje orzeczenie o stopniu niepełnosprawności, bo wiem że przy staraniu się o rentę , to nic? Ja zamierzam to zrobić. Co skreśliłaś przy -*wniosek składam dla celów*? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Agi -w Twojej sytuacji jeśli chcesz zrealizowac te dwa cele z pozytywnym dla siebie efektem to radze ci w obu przypadkach założyc pieluchomajtki na komisje plus odpowiednia opinia chociaz od lekarza rodzinnego.pokaż rzeczywista stronę życia i bez krępacji.to moja rada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beata, lekarze orzecznicy to często bardzo bezduszni ludzie, różnie z nimi bywa, zależy na kogo się trafi, a tych z *problemami* z kręgosłupem mają dużo, to ich traktują skandalicznie. Aga, a ZUS nie wysyła cię do sanatorium w ramach prewencji, bo mnie wysłał? pozdrowienia dla wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :))) Mam do Was pytanie :) Czy coś się zmieniło w kwestii sanatorium z ZUS-u prewencyjnie, bo słyszałem, że teraz może być, że będzie trzeba płacić za pobyt tak jak jest NFZ-u??? Będę składał w ZUS-ie wniosek może za miesiąc? Jeżeli chodzi o mnie to pracuje nadal, kręgosłup szanuję, ale mam takie dni że jak wstaję rano do pracy i spałem źle to mnie kręgosłup boli cały dzień, ale jest to do wytrzymania. W pracy się robi coraz mniejsza obsada, dużo ludzi odeszło, a będą jeszcze zwolnienia i może być taka sytuacja że będzie trzeba szukać innej pracy :((( Pozdrawiam Was i życzę dużo zdrowia i mało zmartwień i mniej cierpienia :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Jestem prawie miesiąc po operacji kręgozmyku. Może wiecie kiedy należy rozpocząć rehabilitację, co można samemu wykonywać w domu. Mam bardzo słabą lewą nogę, brak możliwości stania na palcach i stałe zdrętwienie łydki i stopy. Mocno utykam przy chodzeniu, nerw kulszowy boli i ciągnie. Trochę jestem podłamana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majka, mi po operacji rehabilitanci pokazali parę cwiczeń w szpitalu, w leżeniu na brzuchu i na boku zginanie nóg na przemian w kolanie, w stawie skokowym a pod kolanem poduszka. Po trzech miesiącach pojechałam na rehabilitację na oddział rehabilitacyjny. Rehabilitacja w szpitalu była na prawdę nieciekawa, oprócz gimnastyki, ta była prowadzona bardzo dobrze. Ile masz śrub, na ilu poziomach ? Czy w lędżwiach cię boli też? Staraj się chodzić dużo, oczywiście jak możesz bez bólu. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ela Ja mam 4 śruby L5-S1 i odbarczenie L4-L5. Boli w nodze i w lędźwiach po lewej stronie. Lewa noga po operacji była bezwładna, potem odzyskałam możliwość ruszania nią ale jest bardzo słaba. Lewą nogę mam spuchniętą i rwie mnie strasznie w nocy i słabiej w dzień. W nodze nerwy zostały mocno podrażnione i nie przewodzą impulsów nerwowych ale ból świetnie przewodzą. Sądziłam że po 4 tygodniach od operacji będzie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy ktoś wie jak liczy się 60 dni do ponownego zwolnienia lekarskiego, razem z sobotami i niedzielami ? Od 9.01 * wróciłam* do pracy. Ewa, pamiętam, że jesteś dobrze zorientowana w tych sprawach. dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :) Beatko zgadza się to ortopeda, ale ma doświadczenie i robi kręgosłupy. Wysłał mnie do niego mój rehabilitant i to była dobra decyzja. Neurochirurg skupiał się na przepuklinach, niestabilności wogóle nie brał pod uwagę, a co do zabiegu to mówił,ze nie ma narazie takiej potrzeby.Aczkolwiek coraz gorzej funkcjonowałam, ból dawał nieźle popalić Rehabilitant od początku obstawiał niestabilność i miał rację. Gdy trafiłam do dr. Larysza ten po obejrzeniu rezonansu powiedział, że owszem przepukliny nie są tu przyczyną bólu i nie trzeba ich ruszać ale niestabilność i tyłozmyk to jest u mnie problemem. Dla potwierdzenia diagnozy zrobiłam jeszcze rtg w tyło i przodopochyleniu i to na 100 % potwierdziło niestabilność. Zaproponował mi zabieg i zgodziłam się, bo mam dużą nadzieję,że będzie lepiej. Jest szansa, że po ustabilizowaniu przepukliny wchłoną się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×