Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból po operacji kręgosłupa lędźwiowego


Gość Krystyna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Dziękuję za życzenia. Ja też życzę wam wszystkim dużo zdrowia w nowym roku oby nasze dolegliwości jak najmniej nam dokuczały. Aby nasze starania w dążeniu do wyzdrowienia przyniosły oczekiwany skutek. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w Nowym Roku :) Też dziękuje za życzenia i również życzę jak najwięcej bezbólowych dni, dużo wiary i optymizmu... U mnie niestety ból nie odpuszcza ): plasterki transtec nie wiele pomagają, ale chociaż trochę żołądek odciążę. Operacje mam mieć w marcu, więc jeszcze trochę,ale czy będzie lepiej ? jak czytam niektóre wpisy na forum, to normalnie taki strach mnie ogarnia...ach tyle wątpliwości Spokojnej i bezbólowej nocki wszystkim życzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie u mnie tak samo całe święta z bólem oraz przeziębieniem nie jest lepiej , lekarze odradzają operacje bo może byc coraz gorzej nie chcą się podjąć i mówią żeby z tym żyć bo jakoś się poruszam żle się czuję chodząc nie czuję stabilności pod stopą mam wrażenie że się przewrócę jestem na świadczeniu i już teraz mogą mnie zwolnić z pracy co jeśli nie dostanę dalej rehabilitacyjnego? mam straszne obawy co dalej bardzo źle sypiam . pozdrawiam ciepło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie :) Aga bardzo Ci współczuje... czytałam ile przeszłaś i wciąż niema końca. nie dziwię się,że masz obawy, ale kurcze może w końcu przyjdzie ten lepszy czas. Jestem z Tobą :):):) boję się też co będzie dalej, czy będzie lepiej, jak to poukładać po operacji. Ja mam jeden problem mniej bo nie pracuje i mnie ominą wszelkiego rodzaju przeprawy z ZUS, ale mam niepełnosprawną córkę na wózku i mamę 81 lat z parkinsonem pod swoja opieką. Mąż będzie z nami, ale już wiem że maks 4 tygodnie po mojej operacji i co dalej. Najgorsze to dźwiganie a tu trzeba będzie się oszczędzać. Już nie mam co odwlekać operacji, bo jest coraz gorzej, tylko czy sobie nie pogorszę....i tak bije się z sobą... Aguś trzymaj się cieplutko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich w nowym roku:) Zapisałam się na konsultacje do dr Chrzanowskiego w Krakowie - poradnia w szpitalu Ortopedicum. Niestety termin - 30 maja ! Do Beaty- ja biorę neurowit 2× 1, sirdalud-1/2 tabletki, halidor-2×1. Wcześniej brałam przez 3 miesiące Alanerw - to jest suplement bez recepty. Te leki przepisał mi neurolog. Na porażenie nerwu oprócz codziennych ćwiczeń chodzę jeszcze teraz na zabiegi : elektrostymulacje nerwu s1. I jeszcze rehabilitant klei mi nogę taśmą -tzw kinesjotaping. Pozdrawiam. Marta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Marta .dziękuje Ci za odpowiedz ,napewno skorzystam z Twojej ** porady lekarskiej** bo jak do tej pory żaden konował nie wpadł na pomysł żeby spróbować farmakologi- człowiek sam musi się leczyć.Według mojej życiowej klasyfikacji lekarze dzielą się na durniów ,konowałów,bufonów i dopiero lekarzy.W ciągu jednej wizyty da się to ocenić.Dobrze że ludzie stają się coraz bardziej świadomi swoich oczekiwań.Ja trafiłam na takiego bufona z warszawy z pierwszej str znany lekarz ,ogłasza się jako specjalista wysokiej klasy ,zoperował mnie ale dwa miesiące po operacji cały kręgosłup zapadł się.Póżniej już żadnej pomocy sie nie doczekałam -widziałam w jego oczch -dolary i złotówki.i co można takiemu zrobic.Nawet nie można wpisac negatywnej opini bo zaraz zostanie ussunieta.Piszcie owszystkim jak sobie radzicie w podobnych sytuacjach.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj Beata masz rację dolary i złotówki są u co drugiego ba, u każdego chyba już nie mam złudzeń do rozwalonego kręgosłupa dołączyłą depresja nerwica i nie pewne jutro nie wierze już w żadne ich słowo .i w powrót zdrowia też nie jest coraz gorzej ale jakoś trwam muszę , ale jak już wiem że muszę wziąć leki mój organizm się buntuje non stop torsje ale biorę leki i na zmianę z plastrami ,trzymajcie się trzymam kciuki za nas wszystkich pozdrawiam i dziękuję za dobre słowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga tak nie może być ty się wykonczysz -idz do tego lekarza który cie ostatnio operował on chyba ma jakiegos zwierzchnika ordynatora a jak nie to do dyrektora szpitala.Weż tego lekarza za mordę i mu wp......dol co sie szczypiesz to przeciesz twoje zdrowie.Działaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewa, jak się czujesz, dolegliwości utrzymują się, a może jest lepiej ? Dawno na forum się nie pokazywałaś. U mnie dalej tak samo, dolegliwości się utrzymują, ból pośladków, nogi, lekarz mówi, że operacja dobrze zrobiona. Operacje na kręgosłupie to poważna sprawa. Nerwy długo pouciskane nie regenerują się. pozdrawiam i zdowia życzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich Ela, lepiej nie jest i nie liczę że się poprawi. Byłam na komisji w zus trafiłam na jakąś wariatkę przedłużyła mi świadczenie reh. na 4 miesiące (liczyłam na 6 m-cy). Aż się boję pomyśleć o składaniu papierów na rentę. Przytoczę teorię ostatnio odwiedzonego prze zemnie dr rehabilitacji, z którą się zgadzam. Powiedział, że w Polsce kręgosłupy operuje się kiedy pacjent chodzi już po ścianach, na zachodzie operuje się w stadium początkowym i wtedy powrót do pełnej sprawności jest dużo większy. Pozdrawiam Wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewa, a bierzesz jakieś leki na regeneracje nerwów ? Ja dostałam, ale myślę, że to nic nie da,. za długo nie ma poprawy. Lekarze w zus , to w większości jakaś *katastrofa*, traktują tych po operacjach kręgosłupa jak symulantów, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich Ela, ja nie biorę nic na regenerację nerwów, u mnie nie było trwałego uszkodzenia to co teraz doskwiera to ból związany z uciskiem. Pewnie to kwestia czasu jeżeli będzie się pogłębiać to doprowadzi do uszkodzeń. Pozdrwiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich:) Ela czy mozesz podac jakie leki bierzesz? Mam tez pytanie czy neurowit mozna brac zamiennie zamiast milligammy? Jedno i drugie to zestaw witamin z grupy B? Do Ewki: Jak sie przygotowac na taka komisje ZUS w sprawie zasilku rehabilitacyjnego. Bede musiala to zrobic bo konczy mi sie zwolnienie. Bylam raz w zusie na kontroli zwolnienia lekarskiego. Zero kultury osobistej ze strony orzecznika. Zwolnienie bylo zasadne ale i tak sie poplakalam po opuszczeniu gabinetu. Boje sie takiego potraktowania kolejny raz:( Pozdrowienia dla wszystkich. I dziekuje. Marta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewa, czy bolą ciebie też mocno pośladki i uda ? Możesz dużo siedzieć tak,aby nie bolało ? Pytam się ciebie, bo miałyśmy podobne operacje (: Marta, neurolog mi przepisał neuran na odbudowę nerwów, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marta, byłam na 3 komisjach na świadczenie i 4 razy na kontroli zwolnienia i tylko raz trafiłam na normalnego lekarza, przed badaniem biorę tabletki uspokajające. Nie piszę żeby straszyć ale to nie jest normalna instytucja i pewnie każdy czuje się tam upodlony. Ela, u mnie ból też idzie od dolnego odcinka kręgosłupa do pośladków i ud - bardziej do prawej strony. Na siłę mogę siedzieć 2 i 3 godz ale później muszę to odleżeć i nie ma mowy o siedzeniu ciągłym. Z chodzeniem tak samo 20 min i przerwa. Dlatego teraz jak siedzę w domu to coś zrobię i przerwa na leżakowanie - nogi podkulone na łóżku a pod plecy poduchy. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ela, szyjny też boli w nocy przekręcam się wiele razy bo plecy i noga rypie a do tego drętwieją ręce i boli szyja. Cała konstrukcja się sypie. Po ostatniej wizycie u rehabilitanta wzięłam się trochę w garść, powiedział że bez ćwiczeń będzie coraz gorzej. Od kilkunastu dni ćwiczę na rowerze-steperze, teraz 3 razy po 15 min. Na początku nie czułam się dobrze ale teraz trochę się rozruszałam i widzę że już lepiej to znoszę i nawet jest ok. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich u mnie bez zmian muszę złożyć dalszy wniosek na dalsze świadczenie rehabilitacyjne ,najgorsze że obiecano mi w szpitalu po za moim województwem wszczepienie tego implantu p.bólowego ale dopiero na koniec 2017 roku. ale jeszcze będę miała odpowiednie badania . kazano się jeszcze zastanowić bo nie u każdego to zdaje egzamin i jeżeli coś się dzieje np. noga zacznie coraz bardziej opadać i zanikają nerwy nie poczuję tego .trudno niech się dzieje co chce mam nadzieję że jakoś z tym zacznę żyć ,ale czy zus w zwiazku z tym da mi kolejne świadczenie? jak to wszystko poukładać z nimi nigdy nic nie wiadomo na kogo się trafi i jak podejdzie do danej choroby a wiem że nas kręgosłupowców traktują jak zło konieczne. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga, zgadzam się tych po operacjach kręgosłupa traktują w zus jak naciągaczy, my cierpimy a oni patrzą jakbyśmy udawali, nie tak powinno być. * To nie ich kręgosłupy* . Ja też sporo przeszłam. Myślę, że b. dużo ludzi w zus załatwia świadczenia, renty, pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ela, Ewka dziekuje za informacje. Mysle ze na dolegliwosci bolowe najlepsze sa cwiczenia. Ja od 3 tygodnia od operacji mam stalego rehabilitanta. Mowi ze cwiczenia trzeba zaczynac juz tydzien po zabiegu bo wtedy juz zaczynaja sie tworzyc zrosty. Podobnie pisal tu pare miesiecy temu Grzegorz ktory mial rehabilitacje w Niemczech. Tylko u nas niestety trzeba samemu wszystko zorganizowac i jeszcze zaplacic. A Zus tylko nas gnebi zamiast wspierac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny czy wy tez tak macie ze gorzej sie czujecie przy nizowej pogodzie ? Zauwazylam ze jak pada deszcz a teraz snieg to wieczorem mam silne bole nie moge spac w nocy i prawie placze z bolu. Boli mnie caly bok gdzie byl zabieg czuje jakby wbijano mi tam szpile :( To tyle z moich nowych obserwacji pooperacyjnych. Pozdrawiam Ps. Pisze na telefonie cos sie porobilo i nie mam polskich znakow - sorry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewa, mam jeszcze pytanie, czy w opisie rezonansu masz może napisane obniżenie przestrzeni m-k ( zwężenie, w okolicy kręgozmyku) ? Tak mi się wydaje, że wiele dolegliwości jest spowodowane z tego powodu pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ela, nie mam płytki ani opisu rezonansu z przed operacji to było robione przed zabiegiem i zostało w szpitalu. Rezonans miałam robiony rok temu na dość dużym odcinku od Th/11/Th12 do L5/S1 - opis na pół strony A4 - a najczęściej pojawiające się określenia praktycznie przy każdym odcinku to portuzja tarczy lub krążka i ucisk na struktury worka oponowego. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×