Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból po operacji kręgosłupa lędźwiowego


Gość Krystyna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Tu Marta. Jestem nowa tutaj od kilku tyg.dopiero. -6 tyg.po operacji L5S1. Mam pytanie dotyczące zwolnienia lekarskiego. Jeśli wrócę do pracy powiedzmy po 4,5 miesiącach czyli przed upływem 182 dni to gdybym potem pojechała na leczenie w szpitalu rehabilitacyjnym ( bo na takie czekam -złożyłam wniosek i mają mnie przyjąć, tylko nie wiem kiedy) to zwolnienie z pracy liczy się kolejno od początku i znów można ewentualnie liczyć na 182 dni? Dziękuję za odpowiedź. PS. Czytam wasze wpisy, współczuję i zarazem jestem przerażona naszą *służbą* zdrowia i martwię się już jak to będzie dalej ze mną. Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Marta, 182 dni liczy się jako jeden okres zasiłkowy jeżeli przerwa między zwolnieniami jest krótsza niż 60 dni - dotyczy to jednej choroby. Jeżeli byłaby inna choroba wystarczy 1 dzień przerwy i rozpoczyna się nowy okres zasiłkowy czyli kolejne 182. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marta, nie ma znaczenia że będziesz w szpitalu, jeżeli przekroczysz 182 dni musisz wziąć urlop bo powyżej tego to okres bezpłatny (jest to nieobecność w pracy usprawiedliwiona bezpłatna). Może lepiej wziąć urlop na początek tego pobytu w szpitalu tak żeby przerwa była minimum 61 dni i wtedy zaczynasz od nowa. Z tego co mi wiadomo nie musisz brać zwolnienia za cały okres pobytu w szpitalu, ale o to jeszcze dopytaj w tym konkretnym szpitalu. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo Ewa. To na razie wszystko tak teoretycznie zakładam i planuję. Jedno wiem- powinnam *oszczędzać* dni zwolnienia. Urlopu nie mogę brać, bo pracuję w szkole. Ale mogłabym *wrócić*do pracy na czas przerwy świątecznej i potem dopracować do ferii zimowych i jakoś uzbierać te 2 miesiące. Tylko problem jest taki, że mój rehabilitant nie daje mi szans na poprawę i powrót do pracy już w styczniu:( Ale serdeczne dzięki za informacje i porady. Pozdrowienia i uściski :) pa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ewie za troskę i podpowiedzi. Myślałam już też o tym. Zobaczymy jak to wszystko się ułoży. Nogę i stopę mam zdrętwiałą. Nie staję na niej, nie stanę na palcach ani pięcie. Na rezonans czekam w trybie pilnym na styczeń mam termin :) idę tez jeszcze do neurologa z własnej inicjatywy. I po wizycie ewentualnie zrobię ten rezonans prywatnie :( Pozdrawiam wszystkich i dziękuję. Mnie przynajmniej już tak nie boli mam tylko wieczorami bóle -parestezje ale i tak jest coraz lepiej. Wszystkim życzę siły i wytrwałości. Dziękuję, że jesteście i się pięknie wspieracie. Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam jak się czuję? źle już psychicznie tez nie daję rady przez to myślenie co będzie dalej nie mogę spać sypiam po 3, 4 godziny budzę sie i myślę wszystko boli noga rwie, we wtorek idę do neurologa żeby mi wypełnił druk o stopniu orzeczenia i zaniosę do rozpatrzenia i będę czekała na komisje czekam na wasze wpisy piszcie jak sobie radzicie pozdrawiam .ps. pan profesor nie odezwał się zadzwoniłam sama do przychodni powiedział że nie miał czasu ale jestem zapisana na zabieg obustronnej neurolizy że zadzwoni dnia następnego , nie zadzwonił a ja zatelefonowałam do szpitala z zapytaniem o termin i niestety nie było mnie wcale na liście jak tak można ? czy nie lepiej powiedzieć że się nie chce zajmować pani przypadkiem ? i tyle ja już nic nie rozumiem już mnie chyba nic nie zdziwi w tym światku lekarskim ktoś jest chory i cierpi czeka na ten telefon jak na zbawienie a tu zbywanie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga, ja też w nocy się budzę kilkakrotnie, bo albo nerwy w nodze albo ledźwia bolą, to spanie takie przerywane, jest bez sensu. Człowiek niewyspany jest dodatkowo w gorszym psychicznym stanie. Może coś na uspokojenie powinnaś sobie zaaplikować, np. persen forte. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja kazdemu bede polecal WCM w Opolu ja jestem tam po 2 operacji a ogolnie po 5 a mam 22 lata i lekarz mi nie daje juz szans na powrot do pracy poniewaz 3 poprzednie skopali mi w nowej soli gdybym trafil za 1 razem do opola to juz bym sobie dawno pracowal jedynie jest plus ze moge normalnie chodzic a nie po operacjach w nowej soli z balkonikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o zabiegu termolezji na ból, ja oczekuje na taki zabieg w WSK w Bydgoszczy, jestem po dwóch operacjach kręgosłupa z implantacją na poziomie L4/L5 i L5/S1 i leki już niewiele pomagają na ból .Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :))) Witaj Aga :) Zaglądam i czytam wszystko :) U mnie dużo i to bardzo dużo pracy, momentami mnie boli kręgosłup i to bardzo i jak mogę to go odciążam i dalej po odpoczynku do pracy, nie biorę tabletek przeciwbólowych. Nie wiem jak u mnie będzie z pracą bo naszą firmę wykupiła inna większa firma i teraz się pozbywają pracowników ci co mogą odejść na wcześniejszą emeryturę, a po tym w styczniu będą się pozbywać ludzi z ograniczeniami takim jak ja mam :((((( Nie wiem co dalej będzie??? Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×