Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból po operacji kręgosłupa lędźwiowego


Gość Krystyna

Rekomendowane odpowiedzi

wiem mam takie same odczucie, dom pokój leżenie bo ileż można leżeć . nie nie nie wiedziałam o następnej operacji pierwszą miałam u ortopedów na unii lubelskiej ale trafiłam tam już z bólem okropnym zespół ogona konskiego , wstawili stabilizację usuneli krążek , po roku od owej operacji czyli w 2010 zaczał się niedowład lewej nogi problemy z pęcherzem trafiłam do dr. herbowskiego okazało sie że stabilizacjia uciska nerw co było widać na płytce i tak trafiłam drugi raz na stół mam nadzieje że trzeciego nie będzie oby!--- nie po pierwszej kategorycznie zabronili ćwiczyć teraz jednak mam inne spojżenie i widzę że bez cwiczen nic nie zdziałamy musimy umocnić mięsnie co by sie znowu nie rozpasć i nie trafić na stół. pozdrawiam , wychodzisz już moze z domu ? po jakim czasie mozna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Agnieszko :))) Tak wychodzę z domu nie tak często ale wychodzę i chodzić można , jak wyszedłem ze szpitala to mogłem chodzić około 5 minut teraz po ponad miesiącu mogę do 30minut ,bo po tym czasie muszę się położyć i odpocząć bo kręgosłup boli ale od zmęczenia a nie że mnie boli z czegoś innego. Jestem zarejestrowany we wrześniu do doktora Khender obcokrajowca który też mnie operował. Zobaczę co mi powie i ja mam parę pytań do niego. W szpitalu kazali chodzić i jeszcze raz chodzić. W domu jest inaczej nikt cię nie zmusza, leżysz ile chcesz , chodzisz ile chcesz. Jak mogę wiedzieć w jakim jesteś wieku? Ja mam trzydzieści pięć lat. Czy pracowałaś i co dalej czy będziesz pracować, a pracowałaś po pierwszej operacji? Jak wyszedłem ze szpitala to zauważyłem że rano jak się budziłem to w momencie wyciągania się jak się wstaje to moje mięśnie nóg same się chciały rozciągnąć i mnie zmuszały do tego, było to dziwne uczucie ale tak miałem przez jakiś dwa tygodnie, teraz tego nie ma. Jak miałem parę razy po operacji że w nocy się budziłem z bólu nóg to w dzień ćwiczyłem przysiady trzymając się czegoś stabilnego rękoma, to mnie ból nóg nie budził , teraz jest dobrze nie biorę żadnych tabletek. Nieraz jak za długo pochodzę to zauważyłem że od pasa w górę mnie przekrzywia na lewą stronę, może to oznacza że za dużo chodziłem, może też siedziałem, nie wiem? Pozdrawiam :))) Rafał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj ja mam 38 lat i dwoje dzieci , jest cięzko bo chciała bym isć na spacer pochodzić ale teraz nie bardzo daję rade dobrze ze mąz mógł wziąć zwolnienie na mnie i pomóc bo sama nie dała bym rady czuję sie trochę gorzej niż po pierwszym zabiegu. po pierwszej operacji po 3 miesiącach poszłam do pracy a pracuję w sklepie . teraz mam zamiar wziać rechabilitacyjne po zakończeniu zwolnienia , obawiam sie zbyt szybko powrócić do pracy , nie wiem jak to będzie dalej . ja narazie cały czas czuję ciągnący ból od posladka az do stopy i to mi najbardziej przeszkadza mam nadzieje że to minie . po pierwszej opercaji został mi pas lędzwiowy i jak go noszę to jak by mniej boli i chodzę jak by bardziej wyprostowana . chociaż zdania na temat noszenia pasa po zabiegu też są podzielone . w tamtym szpitalu kazali w tym raczej nie .życzę zdrowia i pozdrawiam czy ty miałeś stabilizację? zakładaną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Agnieszki :) Też mam dwójkę dzieci :))) Ja miałem na odcinku L4/L5 wycinaną przepuklinę. Nie miałem żadnej stabilizacji zakładanej. Mam pas usztywniający który zakładam dopiero jak bym musiał dużo chodzić, on pomaga , a tak nie zakładam. Nie napisałaś mi co z ćwiczeniami czy miałaś jakieś do wykonywania i po operacji tej pierwszej bez ćwiczeń po trzech miesiącach do pracy i nic ci się wtedy nie działo? Nie gniewaj się na mnie że ciągle cię zasypuję pytaniami, jak chcesz to napisz jak nie to trudno, napisz co chcesz , bo mogę cię tym męczyć, sam nie wiem? Dziękuję i też cię pozdrawiam i życzę ci wszystkiego najlepszego :))) Rafał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytaj , pewnie że odpowiem , nie gniewam sie dobrze sie doinformować każdy ma inne odczucia co do tej dolegliwosci , nie nie miałam ćwiczen i zależało mi na pracy (teraz już bym tak nie zrobiła wiem czym to grozi ) chodzenie i cierpienie w pracy po tak małym upływie czasu od operacji. teraz chcę całkowicie dojśc do siebie zdrowie ważniejsze , to było tak chodzenie do pracy a potem leżenie z dolegliwosciami w łózku i non stop leki bo inaczej nie dała bym rady pracować , i skończyło sie własnie operacją ale od czasu pierwszej minęły dwa lata dwa lata z bólem. całe szczęscie że trafiłam na dobrego lekarza który naprawdę zajął się wszystkim, i pomógł . mam nadzieje że trzeciej operacji nie będzie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Agnieszki :))) To twoim zdaniem nie pędzić do pracy szybko, a co ze zwolnieniami jak żyć bez pieniędzy , brak pracy wiąże się z brakiem pieniędzy, to jak można powiedzieć że zdrowie najważniejsze jak nie będzie się miało pieniędzy na jedzenie? Nie wiem co o tym myśleć i jak dalej żyć? Pozdrawiam :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz czy przeszedł ci już chociaż trochę ból i ciągnięcie u mnie narazie bez zmian nadal boli jedyna ulga gdy leżę , na wizycie u lekarza muszę o wszytko wypytać przerasta mnie to chciała bym coś zrobic w domu posprzątać itp. nie mogę ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Agnieszki . Współczuje ci.Ja miałem zabieg rok temu L3/L4 operacja odbarczanie otworów i przestrzeni L3/L4 stabilizacja miedzywyrostkowa.Mam wstawiony implant.Myślałem ze wróce do pracy po zabiegu a tu nici.Dostałem na to rente na 3 lata.Jak przed zabiegiem dretwiała mi noga i w lezdwiowym kregosupie boli tak i po zabiegu jest to samo. Nie wiem jakie jeszcze leczenie zastosować. I tak to wyglada p[o zabiegu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :) Do Agnieszki :) U mnie nie jest źle, myślę jak by było tak dalej to będę szczęśliwy. Nie boli mnie , nie biorę tabletek :) Nie wiem co będzie dalej, czy po jakimś czasie nie zacznie mnie boleć? Co wtedy zrobię??? Pozdrawiam cierpiących :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do władka - jestem przerażona tym że dwa zabiegi i ciebie boli czyli że czasami operacja nie daje zbyt wiele i co potem trzeci czwarty zabieg , obawiam się tego , narazie ból i ciągnięcie jest u mnie i nic sie nie zmieniło jestem ponad dwa tyg. po zabiegu po drugim zabiegu. i bez zmian bez leków nie dała bym rady , od pośladka do stopy rwanie ,a stopa nadal bez czucia . może jeszcze potrzeba czasu? zapytam lekarza na wizycie boję się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Agnieszki. Musisz poczekać.minimum 3 miesiace.Wtedy bedzie wszystko jasne czy zabieg sie udał czy nie. Ja już drugi raz sie nie podam żeby isc na drugi zabieg. Ja ćwicze co dziennie.ALE i tak czuje czasami dretwienie.I lezdwiowy po prawej stronie boli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość agnieszka szczecin

witam narazie jeszcze jest ból i ciągnięcie , czucie nie wróciło ale nie mam złudzeń na to że kiedyś wróci, zbyt dużo czasu upłynęło w czwartek mam wizytę u lekarza zapytam o rehabilitację, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć Rafał , byłam wczoraj na wizycie pytałam o ćwiczenia rehabilitację , odradził powiedzial że czasami rehabilitanci zrobią nie taki ruch co trzeba i wtedy jest znacznie gorzej , że często spotyka się z takim czymś że zamiast pomóc zaszkodzi , co o tym, myślisz? , zalecał , rower że bardzo pomaga , basen , chodzenie z kijkami , dużo ruchu wzmacnianie mięsni, jak się czujesz? ja raz lepiej raz gorzej wiem że nerwy i depresja też robią swoje ale nie ma dnia żebym nie myslałą co z pracą i czy wszystko będzie dobrze. pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Agnieszko :))) Co o tym myślę? Z jednej strony myślę że może mieć rację, ale z drugiej strony to po co jest rehabilitacja i po co są rehabilitanci, przecież oni muszą pomagać, a lekarze doradzać, a nie mówić że nie ma sensu i że złe ćwiczenia itp, lekarz powinien moim zdaniem napisać na kartce jakie ćwiczenia i jak je wykonywać, a rehabilitant dostosować się do tego. Sam nie wiem co mi lekarz powie jak pójdę do niego 6 września i też się zapytam na temat rehabilitacji. Jak się czuję? Powiem ci tak, za dużo nie chodzę, dużo leżę, nie ćwiczę bo nie wiem co dobre a co złe po takiej operacji, jak pochodzę około 30 minut to czuję że mój kręgosłup krzyczy ze zmęczenia nie z bólu to się kładę i odpoczywam, zauważyłem że po dłuższym chodzeniu zaczynam się wykrzywiać na lewą stronę bo mi wygodniej. A po za tym już miałem wezwanie do zusu i byłem, przebadali mnie popytali wzięli ksero z karty choroby i z wypisu ze szpitala i kazali się leczyć. Co dalej nie wiem? Pozdrawiam Rafał :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj Rafał , no masz rację z rehabilitacją w karcie wypisowej ze szpitala jest napisane rehabilitacja zalecana po 5 miesiącach , czyli zalecona jest , już sama nie wiem o co w tym wszystkim chodzi , chcę coś robić żeby było dobrze zeby wzmocnić mięsnie wrócić do pracy i nigdy więcej nie miec już problemów ze zdrowiem. czyli zus sie odezwał , no to i pewnie do mnie dotrze , pozdrawiam cię i napisz proszę co powiedział tobie na temat rehabilitacji co doradził jestem ciekawa ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Agnieszko :))) Widzę że co dziennie zaglądasz tutaj, można powiedzieć że ja też :) Zastanawia mnie dlaczego rehabilitacja jest dopiero po 5 miesiącach?, moim zdaniem powinna być po 3 miesiącach, to chyba jest związane z operacją, ja nie miałem tak poważnej operacji jak Ty, to może dla tego po 5 miesiącach. A co z pracą bo po 6 miesiącach mają prawo zwolnić, a co wtedy, z skąd brać pieniądze na życie??? Ja idę do pracy przed 6 miesiącem :))) Dzisiaj pochodziłem sobie z dziećmi po osiedlu godzinkę i przyszedłem do domu, spokojnie nie spiesząc się:) Jestem zmęczony ale jakoś daję radę :))) Jak wychodziłem ze szpitala to droga tak była rozryta przy szpitalu że ciężko było wyjechać i dotrzeć do domu :((( A z jakiej jesteś okolicy? Ja z obok os. Bukowego. Zajrzę jeszcze dzisiaj na wieczór może jeszcze ktoś coś ciekawego napisze:) Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam dziś czuję sie koszmarnie zabrałam sie za sprzątanie wczoraj , lepiej sie poczułam a dzisiaj nie mam siły chodzić , jednak na każdym kroku trzeba uwazać , przeforsowałam sie i muszę wziać p. bólowe , a już jakiś czas obywałam się bez. rafał a masz może gg? pozdrawiam , życzę zdrowia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Agnieszko :))) A co robiłaś że tak się źle czujesz, a jeśli coś robisz to z głową, a nie żebyś później żałowała tego :( Nie mam, i nie będę instalował i skype też, nie mam potrzeby :) Ze mną jak na razie jest w porządku :) Pozdrawiam Rafał :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jeszcze raz :))) Właśnie przyszedłem ze spaceru, trwał 1:45minut z kijkami i napiszę tak, do godziny chodziło mi się dobrze, po godzinie musiałem co 10 minut robić odpoczynek siadając na ławkę albo kucać a po 1:30 co 5 minut. Co czułem? : noga po woli zaczyna drętwieć i boleć, po odpoczynku drętwienie i ból w nodze mijał. Jeszcze prze jak chodziłem do pracy to w prawej nodze mnie boli pod kolanem piszczel, to jest w tej samej co miałem uciskany nerw od tej samej nogi, nie wiem czy to jest związane z tym samym? ale piszczel mnie boli od czasu do czasu nie tak samo jak miałem przed operacją drętwienie i rwanie nogi. A teraz piszę leżąc i odpoczywając, może z czasem będę mógł chodzić cały dzień, zobaczę co będzie dalej :) Pozdrawiam Rafał :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×