Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Błędnik a szumy w uszach, zawroty głowy, zaburzenia równowagi, nudności


Gość Hanna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Maz ma zapalenie sluzowki zoladka bieze Anesteloc i Lucetam na poprawienie pamieci , do kilku dni zaczol odczuwac szum w uszach , dzis bardzo zle sie poczul , mial silne zawroty glowy , nudnosci , wymioty, zaburzenie rownowagi , bladosc twarzy , uczucie potu, przy zmianie pozycji zawroty . Moje pytanie czy jest to blednik i czym moze byc spowodowany czy odstawic Anesteloc jak pomoc . Prosze o odpowiedz i bardzo dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Proszę odstawić Lucetam. Należy również udać się na konsultację do lekarza. Na podstawie opisanych objawów trudno powiedzieć jaka jest przyczyna dolegliwości, nie wykluczona okazać się może konsultacja laryngologiczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam identyczne objawy...zawrtoty glowy, mdlosci, w kolejce w sklepie robilo mi sie slabo, po schodach schodzilam po scianie, .mloda lekarka rodzinna skierowala mnie do laryngologa, ten zlecil konsultacje u neurologa i okulisty. Okazało sie ze mam nerwice chociaz mi sie wydawalo to smieszne.....bralam betaserc dosyc dlugo, metaclopramid przez tydzien, magnez z B6 ktory biore do dzisiaj. Od dwoch lat nie powtorzyla sie ta sytuacja. Pozdrawiam i zycze duzo zdrowka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Załamana

Ja od paru już miesięcy mam zawroty głowy a teraz doszedł szum w uszach, ból głowy a i problemy ze wzrokiem. Byłam u neurolog i na podstawie wywiadu i podstawowych badań stwierdziła iż mam depresję. Byłam też u okulistki no i okularki mnie czekają a teraz jeszcze wizyta u głuchologa. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość oswiecony

Mialem te same objawy*zawroty glowy i szum w lewy uchu i bralem betaserek i bilobil i po 6 tygodniach objawy ustapily ale dzisiaj moge powiedziec rze Gluwna przyczyna byla nerwica i depresja zgadzam sie z Ania my zwykli ludzie z wlsnych doswidczen i innych ptrafimy dojsc do przyczyny choroby a za co wiekszosc tych bydlaköw lekarzy bierze pieniadze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Oswiecany

Gluwna przyczyna tych wszystkich objawöw opisanych powyrzej to najpierw Nerwica Depresja zawansowana nawet niewiemy rze ja mamy Zmartwienia inerwy trzeba wyrzucic z siebie i choroba ustapi Tak bylo ze mna teras jestem zdrowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rozpaczona

Witam, mam te same problemy co wy, szum w uszach, zawroty głowy, zaburzenia widzenia, robiłam badania, byłam u lekarzy gdzioe mnie kierowano, wchodząc do gabinetu lekarzy, i mówiąc co mi dolega, lekarz patrzył się na mnie, co ja u niegu tu robię, przecież mam badania wszystkie dobre, w rozumieniu jak mogłam odczuć , następny pacjent. Tak dla załatwienia sprawy. Powiedzcie gdzie mam się udać, do jakiego spacjalisty, pomóżcie. Pazdrowiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od paru tygodni mam zawroty glowy, zazwyczaj poranne, niestety od kilku dni doszly mdlosci, zawroty glowy w ciagu dnia, w nocy, bardzo intensywne, do tego bole glowy, podwyzszona temperatura, zimnica, nieznane uczucie w okolicach skroni czy pulsa, taie samo uczucie u gury dlowy i z tylu. Mam zamglone lewe oko, obnizona koncentracje, i dziwne uczucie w kielichu zoladka, dzis w nocy zerwalam sie z intensywnym uczuciem zawirowania i blo mi okropnie niedobrze. PROSZE CO TO U LICHA MOZE BYC, mieszkam w UK to co lekarz mi zaleci to paracetamol. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam memorka ja z takimi objawami trafiłkm do otolaryngologa wynik zaburzenia błednika wiec moim zdaniem to ci dolega od trzeh tyg bire betaserc ale tak co 6dni mam te ataki lekarz kazał czekac3 mce na efekty ale ja i tak ide za tydz nawizyte bi niewiem jak wrócic do pracy bo praca biurowa i odpowiedzialna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam leczono mnie przez 3 lata na nerwice az w końcu pewna pani psychiatra stwierdziła ze to nie nerwica ale sugeruje ze to błednik zawroty głowy w nocy wirowanie , uczucie falowania nudnosci ,reaguje na sklepy ich swiatła od 2 miesiecy jestem na betaserc ale nadal czuje sie nie najlepiej prosze pwoiedziec kiedy moge sie spodziewac poprawy bo teraz wydaje mi sie ze nabawie sie nerwicy pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ,ja z tą okropną choroba zmagam się od okolo 6 lat (mam 36 lat)na początku choroby masa badan w tym tomografia głowy ,eng ,przepływ tętnic szyjnych audiogram otoemisja próba kaloryczna ,eeg ,ekg próba wysiłkowa echo serca no i podstawowe morfologia żelaza tsh .No i wszystko ok poza tym że lewy błędnik słabiej pracuje.Już daw razy byłam w szpitalu no i poprawy nie widać .ciągły niepokój ,zawroty głowy ,szum w uszach, dziwne napięcie mięśni karku i ciągłe zmęczenie .Pozdrawiam wszystkich i proszę o radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja miałem najpierw zawroty głowy od grudnia a teraz do tego doszły szumu w uszach. Brak równowagi i czasem nudnosci. Mam Juz zrobiony rezonans który nic nie wykazał. Teraz mam sie udać na badanie błędnika. Serc biorę Juz od 4 miesięcy i nic. Neurolog stwierdził ze Juz nic nie może zrobić. A ja nie wiem gdzie dalej iść i co robić . Jak ktoś ma jakieś rady to poproszę ? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Od pewnego czasu czytam różne wypowiedzi. Osobiście od 2 lat tez szukam mojej przyczyny, w zeszlym roku sie pojawiła pierwszy raz, ale nie z takim mocnym skutkiem. Wszystko mnie swędzi, podejrzewam nietolerancję pokarmową, ogólnie mam jadłowstręt, bierze mnie na wymioty i niespodziewanie boli mnie brzuch. Robiłam różne badania, stopniowo, wszytskie wyszly dobrze, i teraz znowu mam to samo uczucie, pelności, ból brzucha, niestrawność, mdlosci-ostatnio jakieś 3 miesiące temu poszłam do laryngologa, dr. powiedziała,że nie widzi nic, ktos mi zalecił pić kilka kropel Amolu , do herbaty i zdziwił mnie fakt,ze po kilku dniach zaczęly ze mnie schodzić *flegmy*, gdzie podobno kataru nie miałam, a laryngolog tez powiedziała,ze nie widzi problemów, proszę państwa moje problemy zupelnie ustały, a co do wydzieliny, powiem szczerze, wyrzuciłam tego z siebie na prawdą sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 45 lat to samo mialem robilem rezonans glowy z kontrastem, dopplera ,rtg szyi , badanie blednika ,oczaplas itd - wszystkie badanie krwi ,tarczyce,cholest. cukier,okuliste dalej serce ekg i nic -wszystko w normie ! okazuje ze to nerwica dosc silna ! nie moglem uwierzyc ! -escitalopramun -pomaga po 2 miesiacach wraca do normy polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 53 lata w sierpniu zaslablam na ulicy mialam podwyzszone cisnienie i puls ,lekarz powiedzial ze to tylko przemęczenie i przejdzie. następnego dnia poczulam ze zbiera mi sie na wymioty i bylam oslabiona. Kazali mi wypoczywac. Ale nic sie nie poprawialo. Po tygodniu zabrala mnie karetka gdyz prawie stracilam przytomnosc. Ale w szpitalu powiedzieli ze to nic powaznego i wyslali do domu / to bylo w Niemczech/ Nie wiem czy to z powodu ze Polka przyjechala do niemieckiego szpitala/Spakowalam rzeczy i pojechalam do Polski ale nie stety w drodze do domu przed Dreznem skoczyl mi puls na 155 a cisnienie szkoda gadac wiec wezwalam karetke . I znow to samo lekarz po pol godzinie stwierdzil ze cisnienie w normie i ze moge jechac dalej. Wsiadlam do auta karetka odjechala a tu akcja serca na nowo . Wezwalam znow karetke ale tym razem wzieli mnie do szpitala. Po czterech dniach wypuscili i nic nie stwierdzili poza tym co wiedzialam .Ze mam cyste na jajniku.Dopiero w Polsce lekarz domowy od razu postawil diagnoze nerwica lękowa. Biore afobam i troche lepiej sie czuje ale nie tak jak dawniej. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam 34 lata i jestem od pietnastu lat leczony na nerwicę wszystkie te dolegliwosci o których tu państwo piszecie przerabiałem wile razy tzn, zawroty głowy , nudniści , zaburzenia wzroku , równowagi ,uczucie lęku , niepokoju , i wiele innych . Teraz przechodze właśnie ten stan , ale co tu się rozpisywać na ten temat . Moim zdaniem sposub na pozbycie się tych dolegliwości lub też chociaż w jakims stopniu podwyższyć standart swojego życia po przez zaleczenie bo w większości przypadków dolegliwości okresowo powracają , często bywa też tak,że ze wzmorzoną siłą i wtedy jest już naprawde żle., Jest to choroba która naprawde nas ogranicza , pozbywa chęci zycia . Napisałem wyżej krótkie streszczenie choroby która toważyszy mi , z którą nauczyłem się żyć , a przedewszystkim zaakceptowałem ją, przez którą może nawet wiele się nauczyłem . Podstawowa zasada dosłownie żelazny glejt .Zaufanie do lekarza , nie zamykajcie sie w sobie rozmawiajcie z ludzmi , zwracajcie uwage na swoich bliskich kochajcie ich , nie przechodzcie obok nich obojętnie , wychodząc codzien na dwór postarajcie dostrzec te żeczy, na które wczsniej nawet byście nie popatrzeli . Mam nadzieję ,że chociaż w małym stopniu kogoś podniosłem na duchu , nie poddawajcie się zacznijcie wy sami żądzić we własnym ciele....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felek -mam prośbę o info na mojego skype aniolek07121 chciałam trochę info o tym escitalopramun co to za lek??? Słuchajcie Kochani Ja juz też nie mam siły .Badania typu echo ok, holter wykazuje zwiększone tętno ale beta blokera mi nie dali -lekarz uznał że to od nerw, stresu , echo serca jest ok Objawy początkowe grudzień 2012 nocne poty, drganie ręki, palpitacje serca bóle w czole głowy zawroty .Bóle brzucha skurczowe.Teraz doszły zaburzenia widzenia ostrości. Okulista stwierdził, że jest ok, TK wyszło ok, neurolog twierdzi że to nerwicowe podłoże i dała mi pramolan po 1 mc odstawiłam bo miałam palpitacje serca .Dziwna rzecz bo jak to odstawiłam doszły mi zaburzenia widzenia .Biochemia, morfo, rektoskopia ok czekam na gastroskopie .Ja już nie wiem co mi jest ale najbardziej dokuczaja mi zaburzenia widzenia -dzieje sie coś z ostrością .Myślicie , że to może błędnik?Z badań które się potwierdziły, to podwyższone tętno 100 ale dobry lekarz uznał że na razie nie da mi beta blokera i w rtg odcinka szyjnego niewielkie obsuniecia kręgów c4,c5 .Mam kontakt do bdb rehabilitanta twierdzi , że ucisk na kręgosłupie na 98%daje takie objawy i z powodzeniem można to udrożnić czyli przepływy krwi bo zaburzone przepływy dają niedotlenienie a ta własnie zaburzenia widzenia , zawroty.Neurolog z medicover dr Zubiel twierdzi, że moje objawy są na tle nerwowym ale nie dała mi leków tzn to co dała kazał mi odstawić kardiolog i takie błędne koło. Kochani do 37 rz byłam okazem zdrowia ale na skutek 3 letniego stresu po zakończonym rozwodzie w grudniu pojawiły sie te objawy .Co o tym myślicie ?jakie badania powinnam zrobić?W środę mam laryngologa .Chciałabym żeby chociaż te zaburzenia widzenia uregulowali i nie wiem jakie badania to wykażą bo na rezonans póki co neurolog nie dała zgody. Mecze się tak 3 miesiąc .pozdrawiam serdecznie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość anna bin gharib

Chcialam podzielic swoja uwage z pawlem I nie Tylko..przeszlam to samo.jestem osoba spokojna I zawsze lubie Sie smiac .mam spokojne rodzinne zycie,tak uwazam moj maz o wszystko dba.ktorejs boxy polozylam Sie spac,a rank myslalam ze to juz moje ostatnie godziny.bkednik Sie przemiescil.wirowania ,oczoplas,nudnosci,torsje.bezwlad,+ palpitacja.pp tym wszystkim jakos doszlam do siebie ale przez 3tyg.nie bylam soba,w tedy postrzeglam swiat inacze,dostrzeglam kazdy drobiazg, ze jest wspanialy.ze musimy Sie kochac nawzajem,byc wyrozumialym.I sobie pomagac,bez zadnych powodow.dodam ze mieszkam w Z EA ,trafilam do lekarza drugi raz po piewszy duzo nie pomogl.przepisa betaserc .pomoglo na zawrotyake serce uderzalo mocno .znowu myslalam E to koniec.drugi lekarz odmienil moje zycie.polozyl mnie na lozko co nie bylo latwo bo ja ciagle wirowalam pare ruchow,...przekrecil moje cialo potem glowe plyn wrocil na miejscepodnioslam Sie I myslalam ze to cod.Tylko te ruchy,pozwola nam przywrocic rownowage I normalne zycie.na you tube mozna to zobaczyc,ale musi zrobic to spejakista,tak uwazam lekarstwa Tylko zaleczaja.dakej ciesze Sie zyciem,kocham wszystkich .pomagajmy sobie zawsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×