Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Błędnik a szumy w uszach, zawroty głowy, zaburzenia równowagi, nudności


Gość Hanna

Rekomendowane odpowiedzi

Miałam utratę równowagi i chodziłam jak pijana. Lekarz zalecił mi tanakan który brałam ponad rok. Wszystko było ok., ale po 4-5 latach zaczęło się to samo wiec wezmę tanakan i udam się do lekarza. Wtedy były jakies kłopoty z błędnikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam to od ponad 1,5 roku takie objawy, ale zacznijmy od tego ze w glowie przy rezonansie magnetycznym wykryto torbiel plynowa lecz ze wzgledu na mlody wiek , kazano kontrole w przyszlym roku w maju 2014 i nawet nie ujeli w opisie ze to jest torbiel , w opisie jest tylko ujete ze mam degeneracje komorek . dopiero po konsultacji z lekarzem ktory operował mi kregoslup szyjny dowiedzialam sie to jest torbiel ale miesci sie w normie jednak nie powinien dawac takich objawow o ktrorych pisze ponizej po operacji szyjnego ze wzgledu na ucisk na rdzen objawy nie minely -nadal slysze czuje babelkowanie w karku wysoko jak by na pograniczu karku a potylicy -obraz nadal mi sie rozmazuje , widze plamy na prawym a teraz juz na lewym oku jedna tez jak by za mokra szyba i czarne kropki -czasem nadal ucieknie mi obraz , np siedze w samochodzie na wylaczonym silniku i nagle wydaje mi sie ze jade do przodu lub uczucie zakrecenia w glowie , ne trace rownowagi przy tym - bol tylnej czesci glowy , jak by proieniowal od srodka glowy przez potylice do prawej strony do czola - uczucie zdretwialej prawej czesci twazy policzka , delikatne -uczucie za duzego oka prawego jak by bylo spuchniete -uczucie zatkanego ucha prawego a teraz juz i lewego , uczucie jak by cisnienie bylo w nim za wysokie - uczucie jak bym miala cos w przelyku , ale bardzo rzadko - uczucie jak bym tracila sluch na prawe ucho jestem rozkojarzona , mysle ze dokucza mi lekki zanik pamieci , jesli chodzi o polecania , nazwiska imiona ,daty , cos do zalatwienia przeplyw tetnic szyjnych nie wykazal zmian laryngolog wykluczyl ze to by mialo byc ze strony laryngologicznej , uszy czyste bebenek ok , sluch bdb oku*ista stwierdzil ze z jego strony wszystko jest w najlepszym porzadku prosze piszcie na moje gg jesli ktos moze mi jakos pomoc ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i dodam jeszcze że jak mi sie głowie kołuje to głowa mi sie ciężka robi i przytych zawrotach taka zamulona chodze aż strasznie mi to przeszkadza. Te objawy 3 raz mi sie powturzyły czy to moze błędnik być czy coś innego bo sama juz niewiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te zawroty głowy u mnie się nasilają jag bym pijana była i tak co dzień mam jak wyjdę do sklepu to taka zamulona jestem. Byłam rok temu u neurologa przepisał mi proszki ale żadnej poprawy nie widzę. Do racie mi co to może być bo ja powolij wariuje tymi objawami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marlenau

Witam umnie problem polega natym ze mam zawroty glowy i w uszach mi dzwoni. Czasem w 1 uchi zadzwoni glosno i przestaje przytych zawrotach moge normalnie funkcjonowac ale to mi przeszkadza a najbardziej te dzwieki w uszach bylam rok temu u nerologa przepisal mi proszki ale to nie zabardzo mi pomagalo. Dotego dodam ze czasem glowa ciezka mi sie robi. Czy moze byc blednik bo powolij trace nadzieje czy raczej kregoslupem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam umnie problem polega natym ze mam zawroty glowy i w uszach mi dzwoni. Czasem w 1 uchu zadzwoni glosno i przestaje przytych zawrotach moge normalnie funkcjonowac ale to mi przeszkadza a najbardziej te dzwieki w uszach bylam rok temu u nerologa przepisal mi proszki ale to nie zabardzo mi pomagalo. Dotego dodam ze czasem glowa ciezka mi sie robi. Czy moze byc blednik bo powolij trace nadzieje czy raczej kregoslupem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam umnie problem polega natym ze mam zawroty glowy i w uszach mi dzwoni. Czasem w 1 uchu zadzwoni glosno i przestaje przytych zawrotach moge normalnie funkcjonowac ale to mi przeszkadza a najbardziej te dzwieki w uszach bylam rok temu u neurologa przepisal mi proszki ale to nie zabardzo mi pomagalo. Dotego dodam ze czasem glowa ciezka mi sie robi. Czy moze byc blednik bo powolij trace nadzieje czy raczej kregoslupem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, osoby cierpiące z powodu zawrotów głowy proszone są o wypełnienie ankiety na temat rehabilitacji w tej przypadłości *) https://www.interankiety.pl/i/01fb329cb1de8f9f8063439c4d3f602e

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze z zawrotami glowy i szumami usznymi nalezy udawac sie do neurologa.Czasami trzeba isc do reumatologa i okulisty.Wiem brzmi to conajmniej dziwnie.Ale przekonalam sie o tym na wlasnej skorze. Edyta z &#163*odzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Robertss

Ja z szumami to mam przeboje już od roku. Dopiero parę tygodni temu zainwestowałam w terapię za pomocą generatora dźwięków i widzę pierwsze efekty. Uspokoiłam się, łatwiej jest mi zasnąć i budzę się wyspana...w końcu. Generator zamawiałam przez serwis astrex.pl. Warto u nich poszukać, mają nowoczesne rozwiązania i bardzo dobrze prowadzone doradztwo. W lewej części serwisu jest w ogóle dużo praktycznych informacji o szumach i tym z czego się biorą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×