Dziwny ból z lewej strony kolana u lewej nogi po ćwiczeniu baletowym

u?ytkownik
Nina

Witam!
Od jakiegoś czasu-ponad miesiąc- czuję dziwny ból przy kolanie. Wykonując baletowe ćwiczenie- stojąc na jednej nodze i dociągając drugą nogę tyłem(w stronę pleców) tak aby rozwartość nóg wynosiła 180 stopni- nagle coś przeskoczyło i glośno chrupnęło w stawie biodrowym. Dodatkowo, od pachwiny w doł, do kostki, przeszył mnie chwilowy, kłujący ból(w okolicy kolana bolało najbardziej). Na drugi dzień miałam duże problemy z chodzeniem, które ustąpiły mniejwięcej po tygodniu. Teraz występuje jedynie nieprzyjemne uczucie w okolicach stawu biodrowego, które czuję przy siedzeniu, przeskakiwanie i *przemieszczanie* się elementów(jeśli można to tak nazwać), które znajdują się w okolicy kolana. Dodam, że siedząc dłużej niż 10-15 minut bez poruszania się(w tramwaju) odczuwam stopniowe narastanie nieprzyjemnego, kłująco-bolącego uczucia przy kolanie z lewej i z lewej-dolnej strony lewej nogi. Przy tym zauważyłam również uczucie lekkiego ucisku na 3/4 wysokości kości piszczelowej i z lewej strony kostki. Bardzo proszę o poradę. Z góry dziękuję i pozdrawiam!

Odpowiedzi znajdują się poniżej

u?ytkownik
haemophilus

Najlepiej z takim problemem zgłosić się do ortopedy. Bez badania trudno ustalić przyczynę dolegliwości.

u?ytkownik
GEDA

Mam ten sam problem z lewej strony lewego kolana. boli mnie przy stąpaniu na ziemię. dodatkowo boli mnie biodro... jestem aktywny sportowo stało sie to przy grze w piłkę nożną.

jesli wiecei cos na ten temat prosze o informacje. czy to przeciązenie stawu lub wiezadel czy cos gorszego

u?ytkownik
stapler

Najlepiej z takim problemem zgłosić się do ortopedy. Bez badania nie ustali się powodu dolegliwości ani zdiagnozuje w żaden sposób choroby. Pewnych rzeczy nie da się wytłumaczyć drogą internetową. Byłaby to tylko czcza gadanina.

u?ytkownik
CoCCa

A jakie byłyby to badania?

u?ytkownik
stapler

Być może USG, może rezonans magnetyczny, a nawet artroskopia.

u?ytkownik
N

Czy to może mieć związek z więzadłem pobocznym strzałkowym?

u?ytkownik
Mateusz

Witam, Proponuje OLIMP GOLD GLUCOSAMINE 1000 lub inny jakiś suplement wzmacniający stawy oraz jej regeneracji ,należy go stosować 3 miesiące 1 miesiąc przerwy i tak przez 3 lata, stosowałem ten suplement 3 miesiące i znacznie obniżyły się problemy z kolanem , ale miałem teraz artroskopie robioną i znowu kolano boli, ale już zacząłem znowu używać suplementu i mam nadziej że moje kolana powróci do nowego stanu zdrowia. Jest to suplement dobry który na pewno NIE wyleczy całkowicie stawów ale podleczy i utrzyma je w dobrej kondycji.Pozdrawiam

u?ytkownik
niepolecam nic z Olimpa

A ja niepolecam nawet ztego co sam piszesz to efekt placebo!!

u?ytkownik
Nina

Ortopeda zdiagnozował zerwanie więzadła krzyżowo-biodrowego. dał blokadę i przepisał zabiegi, ale szczerze mówiąc nie wiem czy to pomoże po tak długim czasie

Twoja odpowiedź