Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Operacja na przepuklinie pachwinowej metoda Shouldice i bóle, pieczenie, zgrubienie rany


Gość waldek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panie doktorze, rowno miesiac temu mialem operacje metoda Shouldice*a przepukliny typ 2 Guilberta-Rutkowa bez siatki. mam 30 lat, 65kg, 170cm. Pierwsze 3 tygodnie byly ciezkie. Nie dalo sie za wiele wysiedziec. tylko lezenie lub spacerek do WC:) w sumie w trzecim tygodniu przesiedzialem pierwsze 3 godziny z gitara ale juz bol byl zbyt duzy wiec spowrotem do lozka. rana goi sie wg mojego specjalisty b.dobrze. cienka blizna (dlugosc ok 6cm).miejscami praktycznie niezauwazalna. zgrubienie jest znaczne i uwypuklenie. w czwartym tygodniu po operacji bylo znacznie lepiej.poszedlem do pracy (biuro). siedzenie i tu pojawia sie problem. uczucie uwierania od rany w prawej dolnej czesci podbrzusza, pieczenie wzdluz rany, czasem klucia, *ciagnie* od rany przy chodzeniu a bylo chwile juz naprawde dobrze. w sumie poza spacerkiem okolo 600-800m dziennie, siedzeniem w pracy 8-10h, siedzeniem z gitara elektryczna w reku (ok4-5kg) czy dwukrotnym *oszczednym* kochaniu sie z moja dziewczyna (w 3cim tygodniu) nic wiecej sie nie wydazylo co by moglo spowodowac zeby sie cos tam w ranie stalo. aha, jechalem autem okolo 300km/6h 2 tyg po zabiegu. 1. czy to pieczenie wzdluz rany, uwieranie przy siedzeniu, klucie chwilowe, *ciagniecie* jakby przy chodzeniu jest 4 tygodnie po zabiegu klasycznym bez siatki uzasadnione? 2.jak dlugo moze sie to utrzymywac? 3. czy to normalne ze rana jest wyraznie uwypuklona? rano zawsze znacznie mniej niz po pracy. w ciagu dnia nasila sie bol przy siedzeniu. 4. jak rozpoznac czy rana sie niewlasciwie goi? 5. jakie sa objawy ze cos w srodku sie zruszylo, stalo itp. Przegladalem posty na forum i nie znalazlem odpowiedzi na wszystkie pytania, dlatego bylbym wdzieczny za kompleksowa odpowiedz. napewno wyjasni wiecej niz dziesiatki innych postow. Zaznacze ze specjalista reklamuje sie byc wysokiej klasy w prywatnej klinice, choc z dosc lekcewazacym stosunkiem do pacjenta - nie slucha go:) wielkie dzieki za odpowiedz i informacje. pozdrawiam serdecznie p.s. info dla tych ktorych czeka taka operacja - sluchajcie sama operacja to pikus (jesli dobry specjalista). zastrzyk w kregoslup, 1h-2h na stole rozmawiasz z pania ktora cie pilnuje i potem problem z siusiu zanim wroci wladnosc nog i miesni. zabawa zaczyna sie potem - pierwsze 3 tygodnie radze przelezec, nie kombinowac:) boli jak cholera:) potem spokojnie przez nastepne miesiace. do 5 lat goi sie rana pooperacji wiec sie szanujmy. zdrowia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Takie objawy mogą występować. Nie zastosowano siatki ale w bliznie znajdują się nici chirurgiczne, które mogą powodować zgrubienie odczuwalne na skórze oraz uczucie ciągnięcia. Dolegliwości mogą utrzymywać się jeszcze nawet kilka miesięcy. Raczej wszystko jest wporządu, jeśli jednak ma Pan wątpliwości można skonsultować się z lekarzem, który wykonywał zabieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to prawda sama operacja to pikus.Znieczulenie lędzwiowe.Dosć długo odchodziło .Problemy z oddawaniem moczu tzn.:brak czucia.Natomiast teraz uporczywy ból w okolicy podbrzusza:pieczenie(jakby przypalano wrzątkiem),ciagnięcie w podbrzuszu,ból przy chodzeniu. Zakaz prac wysiłkowych przez okres 3 miesięcy.Istna katorgka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem operacje przepukliny pachwinowej metoda Shouldice tu w Toronto tydzien temu w znanej klinice Shouldice Hospital. Zaledwie 4 godziny po operacji bylismy w stanie udac sie na wieczorny posilek bez zadnej pomocy.Wlasnie tu rekomenduja lekkie cwiczenia, spacery, a nie lezenie w lozku przez 3 tygodnie jak ktos wczesniej napisal.Juz nastepnego dnia rano po operacji, fizjoterapeutka poprowadzila gimnastyke. Ktos by nie uwierzyl, ze ci wszyscy ludzie przeszli operacje. Oczywiscie jedni mieli moze nieznaczne bole I byli na tabletkach, a inni nie mieli wogole. Ja odczuwalem jedynie niewielki uraz moze nawet i nie bol podczas siadania i wstawania z krzesla, ale podczas spacerow nic takiego jak dotychczas. Po 4 dniach pobytu w klinice, niektorzy wrocili wlasnymi samochodami do domow(nawet 250km).Ja natomiast bojac sie wracac sam samochodem te 200 km (teraz wiem, ze dalbym rade) pojechalem autobusem. Wiem, ze w Polsce istnieje podobna klinika w Poznaniu, gdzie pracuje lekarz, ktory wczesniej pracowal w Shouldice Hospital w Kanadzie:):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Euro Hernia Clinic czyli Pierwszy Szpital Przepuklin w Ryczywole jest pierwszą tego typu placówką w Polsce i Europie. Posiadłość została zakupiona we wrześniu 1991 roku. Niestety z odległości kilku tysięcy kilometrów niemożliwością było kierowanie adaptacją budynku i w konsekwencji czas jej budowy przedłużył się o kilka lat. Ostatecznie Szpital został oficjalnie otwarty 3 września 1999 z ograniczoną ilością łóżek. Operować zaczęto w październiku i końca roku wykonano 27 operacji przepuklin powłok jamy brzusznej, w tym kilka dużych przepuklin pooperacyjnych z wszyciem siatek. Budynek jest obszerny, trzykondygnacyjny z całkowitym podpiwniczeniem. Powierzchnia użytkowa wynosi 1584 m2 i umożliwia umieszczenie do 50 łóżek szpitalnych. Blok operacyjny składa się z dwóch sal operacyjnych wraz ze wszystkimi pomieszczeniami niezbędnymi do funkcjonowania wzorowego szpitala. Dysponujemy również gabinetem zabiegowym oraz gabinetami lekarskimi z poczekalnią i recepcją. Całość położona jest w pięknym, malowniczym parku o powierzchni 3,58 ha, co daje wrażenie bycia w uzdrowisku lub Country Club. Klinika o podobnym profilu istnieje w Toronto w Kanadzie od 1945 roku i była to do tej pory jedyna tego typu placówka na świecie. Założona została przez dr E. E. Shouldice, który wraz z zespołem swoich współpracowników opracował słynną w świecie metodę operowania przepuklin pachwinowych zwaną Kanadyjską Shouldice. Dr Shouldice był pionierem wczesnej rehabilitacji pooperacyjnej. Statystyczne potwierdzenie skuteczności operacyjnej tą metodą wynosi dla przepuklin pachwinowych pierwotnych ponad 99%, a dla wszystkich tam wykonanych przepuklin ponad 98%. Dr Pezacki (Z. J) był przez kilkanaście lat etatowym chirurgiem w tejże klinice i wykonał ponad 10.000 operacji przepuklin metodą Shouldice. W okresie poprzedzającym otwarcie Kliniki Przepuklin w Ryczywole przeprowadził on kilkaset operacji w poznańskich klinikach prywatnych. W 2005 oraz w 2007 roku Szpital Przepuklin otrzymał Ceryfikat *Najwyższej Jakości w Medycynie* za najwyższą jakość usług medycznych opartą na osiągnięciach naukowych i technologicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez mialem przeprowadzona operacje przepukliny pachwinowej metoda Shouldice w klinice Shouldice Hospital Toronto dnia 11 lipca 2014. Dzisiaj jest 15 lipca i od 13 lipca jestem w domu. Wypisalem sie wczesniej ze szpitala bo czulem sie naprawde bardzo dobrze. Juz cztery godziny po operacji w asyscie pielegniarki siadlem na lozku na 20 minut i nie zanotowawszy zadnych negatywnych objawow odbylem krotki spacer po korytarzu. Wszystko bylo OK wiec po posilku rozpoczolem - jak duza wiekszosc pacjetow - nieforsowne spacery po uroczym parku wokol szpitala. Nastepnego dnia mielismy 30-to minutowa gimnastyke i oczywiscie spacery, spacery i spacery. Pozdrawiam wszystkie przepukliny i zalecam duzo ruchu, jesc czesto - 5 razy dziennie, nie dojadac miedzy posilkami, duzo owocy i warzyw i zrezygnowac z alkoholu. Zdrowia, Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja byłem znieczulony miejscowo!!!! Jak zabolało to dostałem więcej znieczulenia.I jest OK!! To znaczy narazie jest OK bo jeszcze działa znieczulenie!!!!! A jak będzie? A Ch.... to wie! POZDRAWIAM WSZYSTKICH PRZEPUKLINIARZY!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×