Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Złamanie paliczka u stopy


Gość Paola

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie wsadzili stopę w gips na miesiąc i kazali chodzić o kulach, po czym przyjść do kontroli po 7 dniach. Nie uprzedzili tylko że najbliższy wolny ortopeda w województwie przyjmie mnie za jakieś 3 tygodnie, no to prawie przy zdjęciu gipsu. Sam zamierzam sobie zrobić zdjęcie i stwierdzić czy jest w porządku bo się nie doczekam. A NFZ-owi wyślę fakturę. Aha, złamanie główki paliczka bliższego palec nr 3. Głupia sprawa, w piłkę grałem w sali i się nie zmieściłem w boisku - zgarnąłem piłkę już zza linii bocznej, razem z ławeczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkie kaleki *) Ja złamałam 3 paliczek bliższy, nosiłam szynę 6 tyg, od zdjęcia minął jeden dzień, a mój palec booooli niesamowicie, nie mogę go dotknąć, stopa cała opuchnięta. Czy to normalne ? Zastanawiam się czy mogę normalnie już chodzić, czy może jej nie forsować *( .... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 3 lata temu złamałam palec (2) w prawej stopie. był gips i zła diagnoza teraz czekam na operację ponieważ kość się źle zrosła, stopa nie była usztywniona tam gdzie trzeba.nie dam rady chodzić w normalnym obuwiu jedynie klapki. Nie wiem co mnie czeka i trochę się boję. Może ktoś z was miał coś takiego????? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aj, na drodze jak w większości przypadków znalazły się drzwi *D Złamałem podstawę dużego palucha u stopy prawej, nie boli bardzo, ale jednak głupota ludzka nie zna granic. Chodzenie trochę kulawe, siniak fioletowo - żółty. W sumie to tylko kawałek kości się odszczepiło i chirurg nawet gipsu nie dał, tylko nakazał chodzenie w sztywnym obuwiu, zażartował i pokazał swoje drewniaki, ale rozumiem że to chyba przesada. Wystarczy aby noga się nie zginała zbyt często?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 tygodnie temu późnym wieczorem złamałam paliczek V palca stopy lewej, przechodziłam po dywanie bez kapci i niefortunnie palec się zawinął pod stopę i coś chrupnęło i strasznie zabolało po chwili był mocno spuchnięty. Rano zrobił się krwiak na palcu i na grzbietowej części stopy, pojechałam wiec do szpitala i zrobiłam Rtg, które wykazało złamanie paliczka bez przemieszczenia. Lekarz zalecił unieruchomienie do palca IV za pomocą plastra, ale nie mogłam chodzić bo bolało więc zakładałam sam bandaż, a na krwiak żel Lioton 1000. Krwiak się wchłonął, ale palec nadal puchnie i boli nie mogę chodzić w pełnym bucie, od dziś zaczęłam rehabilitację pole magnetyczne i ultradźwięki które maja przyspieszyć zrastanie kości czy ktoś miał podobne zabiegi i czy przyniosły jakieś efekty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Siedem tygodni temu na basenie kiedy grałem z kolegami w siatkówkę,niefortunnie założyłem 2 palca na dużego u prawej stopy skacząc upadłem na paluchy. Podszedłem do ratownika obejrzał paluszka.Powiedział ,,jak nie krwawi to będzie dobrze* rozumiem infekcja.Po powrocie do domu obejrzałem palucha z mamą.Bardzo spuchł i nie bolał.Pojechaliśmy do chirurga ten powiedział że to złamanie paliczka bliższego palca i zmiażdżenie.Skleił mi trzy palce i sztywna podeszwa. Bardzo na niego uważałem. Palec był siny nad miejscem złamania. Dwa tygodnie później debil z klasy podsunął mi nogę i upadłem na palca lekko spuchł na szczęście optęchł. Miałem iść do ortopedy na drugą kontrole jednak go nie było ale byłem z palcem na zielonej szkole(5dni) i raz zabolał teraz biegam i gram w piłkę lewą nogą(jestem prawo) a prawą lekko kopie na palcu już prawie nie siniaka jest właśnie trochę tłuściutki niż u lewej stopy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAM TO SAMO,OD PRZEDWCZORAJ TYLKO U MNIE TO BYŁA SZAFKA KTÓRA WTLĄDOWAŁA NA MOIM ŚRODKOWYM PALCU.moja lekearka przez telefon poleciła mi abym rozgrzała go czerwoności igłe nad palnikiem od gazówki i przekłuła nią delikatnie paznokieć w dwóch m,iejscach.ze strachem w oczach zobiłam co mi poleciła i o dziwo!! nic nie bolało!!a jaka ulga.krew spod paznokcia odpływa i jest lżejod dwóch godzin jest już dużo lepiej.polecam wszystkim.naprawdę ni boli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę 19tego stycznia ubierałem się na studniówkę, ćwicząc jeszcze kroki poloneza. Zaiwaniłem bosą stopą w profil ściany z regipsów. Mam to co wy wszyscy - złamany mały paluszek. Zalecony plaster i sklejenie malucha do kolegi. Studniówkę wspominam boleśnie i kolorowo. Siniak przybiera kolejne barwy a i tak nie jest taki wielki, bo doszło również do skaleczenia i trochę się wykrwawiłem. Zobaczymy jak będzie dalej. Pozdrawiam kulejących:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja grałem w piłkę i zderzyłem się z kolegą, złamałem duży palec, ogólnie pierwsze 3 dni to pół stopy bania i czarna od sińców na 4 dzień po okładach z maści sińce i opuchlizna zaczęły schodzić. Zalecenie lekarza połączyć plastrem dwa palce i chodzić w twardej podeszwie. Ogólnie jakiegoś mocnego bólu nie odczuwam przeleżałem weekend i w poniedziałek normalnie poszedłem do pracy. Pracuje przy komputerze to nie muszę chodzić jedynie do auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Ja też złamałem paliczka w małym palcu stopy czy może mi ktoś was dać znać jak długo was bolał ten palec? 3 tygodnie minęło od złamania i o włożeniu stopy w buta nie ma mowy ból przeszywający poprostu MASAKRA proszę o wiadomość dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć mam 13 lat i tak jak tutaj chyba wszyscy złamałam V paliczka u prawej stopy z odpryskiem! cała noc przespałam z okładem na palcu, lecz wcześniej poszłam na spacer. I co się okazało tak jak wcześniej złamanie z odpryskiem i gips do kolana na 3 tygodnie. Ale wole gips niż te ,,plasterki* bo bólu nie czułam po 3-dniu a teraz już normalnie jeżdże na rowerze! Jutro mam zdejmowanie gipsu i 30 min póżniej umówiłam się na basen, Mówie wam bez sportu nie da się żyć!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania to było wczoraj Uderzyłam nogą w kamień na działce ,pojechałam z mężem na pogotowie mając nadzieje , że szybko włożą mały paluszek do gipsu i po sprawie. Po pięciu godzinach oczekiwania na wizytę chirurga, dostałam skierowanie na prześwietlenie .Niestety ciągu dalszego wizyty nie było , bo zanosiło się na następne pięć godzin czekania .Tak miło jest w Krakowie na pogotowiu na ul.Kopernika . Wyszłam więc do domu i teraz zrobię to co wyczytałam tu i teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam kochani ze złamanymi paliczkami, ja tez mam złamane 2 paliczki (5 i 4) u nasady. Wychodziłam z basenu i z całej siły walnęłam w jakąś metalową ramę która stała w przejściu,minęły 4 tygodnie boli mnie nadal wiem ze to moja wina bo miałam nie zdejmowac szyny i chodzic o kulach. Po przeczytaniu niemądrych wpisów na forum stwierdziłam ze to błahostka i u mnie zrośnie się błyskawicznie i po 4 dniach przecięłam szynę. teraz mam problem, stopa boli, kuśtykam i nie wiem kiedy wrócę do normalności. mam problem z noszeniem obuwia. cały czas chodzę z zaplastrowanymi paliczkami przyklejonymi do trzeciego. Z rtg wynika ze się prawie zrosło, zatem dlaczego boli i problem z normalnym chodzeniem. Kochani przestrzegam wszystkich nie bagatelizujcie takich złamań....DZIŚ WIEM ŻE 2 TYG. W BEZRUCHU POWINNO BYĆ NORMĄ....wszystkim życzę szybkiego powrotu do zdrowia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam złamany V paliczek stopy prawej, gralem w piłkę i chcąc kopnąć z *krzyżaka* zachaczyłem o podłogę (bo gralem w domu) pojechałem na dyżur i tam przyjał mnie chirurg powiedzial ze moge miec operacje, a ja wgl nie cuzlem bólu, spojrzał na palca, po dotykał i powiedzial ze mam niedokrwienie no i mi go nastawil, siedze 4 tydzien w gipsie za kostke i boje się o swoje mięsnie prawej łydki :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie☺cztery dni temu zlamalam 4 pilce lewej nogi poszly mi paliczki blizsze bol jak cholera w pierwszym dniu. Mam skarpetke gipsowa i biore te nieszczesne zastrzyki. Zastanawiam sie czy po nich nic mi nie bedzie tym bardziej ze zbliża mi sie okres?dostaje 4000jednostek na dobe no i dodatkowo choruje na cukrzyce typ II i przyjmuje formetik. Prosze o porade czy mam sie martwic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj uderzyłem się w 2 palce u stopy , palce są spuchnięte i na jednym jest mały krwiak który już powoli znika , nie byłem u lekarza nie widać żeby palce były w innej pozycji niż normalnie co mam zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×