Naczyniak wątrobowy

u?ytkownik
Anna

Witam.Mam problem.Kilka dni temu na badaniu USG wykryto u mnie prawdopodobnie naczyniaka wątroby(naczyniak?) tak wyglądała diagnoza,lekarz który robił USG twierdził że to nic takiego.Wielkość guza to 30x21mm.Byłam z wynikiem u lekarza pierwszego kontaktu ale pani doktor za dużo mi nie powiedziała tylko skierowała mnie do poradni chorób wątroby.Zadzwoniłam tam dziś do tej poradni ale już nie ma miejsc na ten rok i mam dzwonić w styczniu.Co mam w takiej sytuacji zrobić??Gdzie mam się udać??Czego mam się obawiać??Czy muszę się czegoś obawiać??Pomóżcie proszę bo bardzo się martwię.Pozdrawiam.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

u?ytkownik
stapler

Jeśli to rzeczywiście naczyniak to kompletnie nie ma się czym przejmować.Zmiana musi być tylko okresowo badana (co około 6 miesięcy USG), nie leczy się naczyniaków w żaden sposób tylko obserwuje. Radziłbym jednak celem dokładnej diagnostyki zmiany wykonać jeszcze TK jamy brzusznej z kontrastem. O tym jednak musi zadecydować lekarz prowadzący.

u?ytkownik
HALKA

Witam ja tez mam naczyniaki watroby,jeden ma 5cm a drugi 2 cm,lekarz mi powiedzial ze musze tylko robic raz na rok USG watroby bo trzeba sprawdzac czy to sie nie powieksza.Nie ma sie czego bac.Glowa do gory

u?ytkownik
Anna

Dziękuję bardzo za odpowiedzi i podtrzymanie na duchu:)Pozdrawiam.

Twoja odpowiedź