Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Czyrak powraca w to samo miejsce


Gość MAGDALENA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Okolo miesiac temu mialam zabieg na czyraka pomiedzy posladkami, nad koscia ogonowa. Przez dwa tygodnie po zabiegu mialam wymieniane saczki. Wszystko sie ladnie wygoilo, guzek zmalal do rozmiaru glowki od szpilki oraz rana zabliznila sie. Okolo 4 dni temu pojawil sie znow w tym samym miejscu tylko rozwija sie znacznie szybciej. Lekarz przepisal mi antybiotyk i kazal czekac 7 dni. Jesli nie zginie trzeba bedzie przeprowadzic zabieg. Teraz w miejscu dawnego ciecia zrobil mi sie pecherzyk i wyglada to tak jak by miala peknac. Moje pytanie brzmi... Czy mam jechac do szpitala na naciecie czy dalej czekac na pekniecie? Oczywiscie juz z bolu nie wytrzymoje poniewaz masakrycznie boli... i czy mozliwe jest zeby czyrak powrocil w to samo miejsce po tak krotkim czasie? Moze cos bylo zaniedbane podczas tamtego zabiegu? Prosze pomozcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zapewne nie czyrak tylko torbiel włosowa zropiała patrz: http://www.echirurgia.pl/skora/torbiel_wlosowa.htm Samo nacięcie torbieli włosowej bardzo często nie wystarcza.Taka zmiana wymaga leczenia definitywnego (rozległego wycięcia). Myślę, że wystarczy, gdy jutro pójdzie Pan z tym problemem do Poradni Chirurgii Ogólnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×