Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Pęknięcie II kości śródstopia


Gość Darek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mój problem dotyczy pęknięcia II kości śródstopia w lewej nodze. Mam 22 lata, nie uprawiam żadnych sportów ani nie doznałem w ostatnim czasie żadnego urazu. Od około 5 tygodni dokucza mi ból nogi. Na początku był to ból, który towarzyszył na początku chodzenia i po kilkunastu krokach ustępował. Po 2 tygodniach ból został na stałe - 3 tydzień był najgorszy - ból uniemożliwiał chodzenie a nawet podniesienie nogi, jednak po jakichś 2 dniach zaczął ustępować. W tej chwili ból nie jest aż taki duży. Po wykonaniu pierwszego zdjęcia rtg na II kości śródstopia praktycznie niewidoczne było jakikolwiek znamię pęknięcia kości. na zdjęciu wykonanym 2 tygodnie później ewidentnie widać jakby toczył się proces naprawczy kości - z prawej i lewej strony kości widoczne zgrubienie. Co mogło spowodować ten uraz - czy to zwykłe pęknięcie czy coś bardziej poważniejszego - ani chirurg ani ortopeda nie powiedzieli nic więcej - dali tylko skierowanie na tomografię. Czy należy się obawiać nowotworu? Proszę o odpowiedź...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki stan świadczy o patologicznym złamaniu kości (sytuacja złamania bez udowodnionego urazu). Struktura kości zapewne nie jest prawidłowo. Czasami może być to spowodowane zmianami typu nowotworowego (jest Pan młodą osobą dlatego można wykluczyć złamanie na podłożu osteoporozy). Wykonane TK powinno ewidentnie odpowiedzieć na pytanie jaka dokładnie obecnie jest struktura kości i czy przypadkiem nie ma w niej guza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×