Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Operacja czy rehabilitacja przy ucisku na korzenie nerwowe


Gość Wojtek

Rekomendowane odpowiedzi

Mój wynik rezonansu magnetycznego przedstawia się następująco; Na poziomie L5/S1 obecne jest znaczne obniżenie wysokości tylnej części krążka m/k oraz jego tylno prawo- boczna przepuklina o wym.ap 8mm, cc 15mm, bok- bok do 2 cm. Wypelnia ona prawy zachylek boczny na tym poziomie oraz dolną część prawego otworu m/k.Uciśnięty jest prawy korzeń S1 w zachyłku bocznym.Zwężone są oba otwory m/k bez ewidentnych cech kompresji korzeni w ich obrębie.Na poziomie L4/5 obniżona jest znacznie tylna część krążka m/k . Szerokopodstawowa tylna wypuklina krążka powoduje niewielkie modelowanie worka oponowego i niewielkie zwężenie zachyłków bocznych kanalu kręgowego i wejść do otworów m/k.Przerwanie ciąglości dolnej blaszki granicznej trzonu L2 z przepukliną dotrzonową krążka. Jak to wygląda z medycznego punktu widzenia , czy oznacza to konieczność poddania się zabiegowi operacyjnemu czy spróbować rechabilitacji? Za odpowiedz z góry serdecznie dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Wszystko zależy od tego jak bardzo nasilone występują dolegliwości. Powinna Pani skonsultować się z neurologiem. Rahabilitacja nie będzie leczeniem przyczynowym, może wzmocnić jedynie mięśnie znajdujące się przy kręgosłupie. Nie zlikwiduje jednak objawów wynikających z ucisku na korzenie nerwowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem przepuchline na 12 mm i moj nerolog dziwil sie ze chodze mimo dretwienia lewej nogi.Czym predzej z tym badaniem do nerochirurga ustalac termin operacji.Teraz moze byc tylko gorzej .Ja jestem miesiac po operacji i juz zapomialem ze ja mialem.Naprawde nie ma sie czego bac .Ja jestem niezmiernie zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×