Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przesunięta kość żuchwy


Gość Tomasz

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś już czas temu miałem pewien wypadek w szkole w wyniku którego przesunęła mi się kość żuchwy z prawej strony przez co mój podbródek jest krzywy i (co do tego nie jestem pewien) ale chyba przez to mam zły zgryz. Czy zabieg przesunięcia tej kości byłby refundowany przez NFZ? i gdzie powinienem się udać? Proszę o odpowiedź ponieważ to dla mnie bardzo ważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo to był refundowany ale nie wiem jak jest w 2009 roku, zapytaj bezpośrednio w szpitalu na oddziale chirurgii szczękowo-twarzowej, Np Szpital, który wykonuje mnóstwo operacji jest w Warszawiw - Szpital Akademii Medycznej Dzieciątka Jezus ale też w pozostałych szpitalach tych oddziałów. Ja miałam operację wykonywaną w Warszawie, ale wiem że teraz operacje są wykonywane w wielu miastach. Pozdrawiam i proszę się nie bać , bo ja miałam operację,dwuszczękową i po operacji nie poczułam nawet maluteńkiego bólu, naprawdę tak jest i są one wykonywane wewnątrz buzi, plusem ogromnym jest to, że nie ma żadncych blizn. Może lekarz ortodonta PAnu doradzi w tej sprawie, proszę zapytać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę o napisanie co udało się Panu zrobić w tej sprawie? Mam podobny problem od dwóch tygodni, tzn kość żuchwy lekko przesunęła mi się w prawo przez co bródka stała się bardziej wyraźna a koło prawego ucha gdy otworzę szerzej buzię kość wystaje, również czuję że mój zgryz nie jest taki jak dawniej. Proszę o odpowiedź, czy miał może ktoś lub ma coś podobnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×