Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guzek okołokrwawniczy odbytu


Gość Justyna

Rekomendowane odpowiedzi

Panie doktorze! Chirurg ogólny skierował mnie na tradycyjną operację z powodu guzka okołokrwawniczego, który po leczeniu farmakologicznym niewiele się zmniejszył (miał ponad 2cm). Po rektoskopii stwierdził, że ciągnie się pas żylaków po jednej stronie. Proszę mi powiedzieć, czy warto robić taką operację? Jakie mogą być jej konsekwencje? Poza dolegliwościami typu ból, krwawienie przez krótki okres po zabiegu. Czy możliwe jest aby podczas zabiegu zostały naruszone jelita? Czy nie grozi mi stomia? Czy zwieracze odbytu nie ulegną rozluźnieniu? Czy w dzisiejszych czasach naprawdę konieczne są klasyczne operacje? Dodam że mam dopiero 20 lat. Dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak zadecydował chirurg powinna Pani się na nią zgodzić. Okresowo po takim zabiegu, ale u znikomej ilości pacjentów czasami dochodzi do trudności w utrzymaniu stolca (znikomy procent). Najczęściej występuje ból i krwawienie. Jelit nie uszkadza się i nie trzeba wytwarzać sztucznego odbytu. Może Pani ewentualnie poszukać proktologa, który zajmuje się mniej inwazyjnymi zabiegami (np. gumkowanie, laserosterapia). Jeśli Pani żylaki będą nadawać się do takich zabiegów proktolog podejmie się Pani leczenie w gabinecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możliwe jest, że jeśli nie zdecyduję się na leczenie operacyjne, dojdzie do krwawienia wewnętrznego bądź wykrzepienia się guzka? Lekarz powiedział, że nie ma innej możliwości dalszego leczenia. Czy ta choroba nawraca? A co jeśli w trakcie operacji uszkodzą mi zwieracze? Lub spowodują zwężenie odbytu? (choć wycinać będą żylak tylko z jednej strony, a nie z czterech) Czy moje obawy są uzasadnione? Dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak może dojść do krwotoku czy tez bardzo bolesnego zakrzepu guzka. W przypadku dokładnego wycięcia żylaków nie nawracają one. Jeśli żylaki obejmują tylko część odbytu nie ma obawy przed zwężeniem. Do uszkodzenia zwieraczy dochodzi sporadycznie. Proszę się nie martwić i zaufać lekarzom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skutecznym preparatem w leczeniu wstydliwych dolegliwości odbytu wydaje się preparat Proctolact. Odwiedziłem ostatnio stronę pod adresem www.proctolact.pl i po przeczytanej lekturze na temat tego farmaceutyku już zacząłem go stosować. Na razie nie widzę spektakularnych efektów ale warto być cierpliwym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×