Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ogniska hiperintensywne w obrębie kości główkowatej


Gość Magdalena

Rekomendowane odpowiedzi

Zostało mi wykonane badanie nadgarstka ze śródręczem - rezonans magnetyczny. Zdecydowałam się na badanie z powodu bólu, zwłaszcza w śródręczu, występującego nieregularnie, co jakiś nieokreślony czas, np. raz na tydzień, na dwa tygodnie utrzymującego się dłużej i krócej. Jest to ręka prawa, a ból nigdy nie wynika z przesilenia, przepracowania (rzadko pracuje na komputerze i piszę) ani z żadnego wcześniejszego urazu. Zdjęcie rentgenowskie nic nie wykazało, podobnie jak badania na czynniki reumatoidalne we krwi. Natomiast wynik RM brzmi: *Nie wykazano patologicznego wzmocnienia kontrastowego, mogącego odpowiadać przerostowi błony maziowej ani cech obrzęku kości w T2TIRM. Drobne ogniska hiperintensywne w sekwencji z wytłumieniem tłuszczu w obrębie kości główkowatej i księżycowatej - geody?* Proszę o podpowiedź, o czym mówi wynik i jak mam się do niego ustosunkować. Sprawa jest dla mnie dość poważna, gdyż czasem nie jestem w stanie zginać nadgarstka, pisać czy wykonywać jakiejkolwiek pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Geody to podkorowe, drobne ubytki w tkance kostnej. W gośćcu pojawiają się zwykle w nadgarstkach i stawach śródręczno lub śródstopno-paliczkowych. Najczęściej występują w reumatoidalnym zapaleniu stawów. Radzę z tym problemem skonsultować się z reumatologiem (prawidłowy wynik badania krwi nie oznacza braku w 100% tej choroby).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to jedyne możliwości choroby? A co ze zwyrodneniem kości? Jak szybko może to postępować, lekarz prawdę mówiąc zlecając badania, nie wspomniał nawet o gośćcu. Poza tym nie wiem, czy wskazywałby na to mój wiek. Mam 20 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tą samą dolegliwość... nadgarstek zaczyna boleć nie wiadomo czemu, pierwszego dnia jeszcze mogę go zginać... natomiast 3 dnia już nie mogę nic podnieść, zgiąć go itp... u mnie lewa ręka - gram na gitarze więc może nadwyrężam ten lewy nadgarstek... a bolą CIę kolana??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam ten sam problem tyle że z lewą ręką. NIe wiem czy ból w śródręczu (od strony zewnętrznej) spowodowany jest nadwyrężeniem ( to prawda zdarza mi się często pisać na komputerze i gram na gitarze oraz na pianinie). Często także kość główkowata daje o sobie znać gdyż niejednokrotnie od tak mi wyskoczyła i odstawała ( gdy zgięłam nadgarstek było ją widać). Nie wiem co mam o tym myśleć i czy mam się z tym zgłosić do lekarza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×