Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Torbiel na powierzchni jądra a wyczuwalny guzek


Gość on

Rekomendowane odpowiedzi

Usg wykazało u mnie torbiel jądra. Trochę się niepokoję o trafność diagnozy (mimo iż stwierdziło tak samo 2 specjalistów usg i poniekąd urolog) ponieważ guzek jest mały (ok 5 mm) ale bardzo twardy i znajduje się po prostu na powierzchni jądra. Czy to możliwe aby taka torbiel była twarda i znajdowała się po prostu na powierzchni jądra a nie przy nasieniowodach??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co z taką torbielą się robi? czy to jest albo może być coś groźnego z nią związane? mam stany podgorączkowe i szybciej rosną mi włosy na jądrach a pobadto w innych miejscach gdzie ich nie miałem, do tego schudłem sporo... dodam że bardzo mnie to stresuje od dłuższego czasu bo wszyscy zapewniają że to torbiel a ja się już boje że coś gorszego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dalszym leczeniu musi zadecydować urolog. Z reguły takie małe torbiele wymagają tylko obserwacji (czasami same się wchłaniają). Ale o leczeniu musi zdecydować po badaniu i wywiadzie z Panem bezpośrednio urolog.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość SEBASTIAN

Witam, kilka ładnych miesięcy temu podczas kąpieli wykryłem grudkę na prawym jądrze mniej więcej po środku od wewnętrznej strony, po jakimś czasie zauważyłem że jądro ma jakichś dziwny lekko zmieniony ksztaut i jest twardsze od drugiego, co to może być? Dodam tylko że jądro jest nie bolesne, nie mam innych objawów i tak jak pisałem mam to już okoł roku takwięc jestem spokojny bo to napewno nie rak, bo byłyby inne obiawy a po za tym znacznie szybciejby się wszystko działo takwięc proszę o odpowiedż co to może być i czy wogule zawracać sobie tym głowę czy nie przejmować się? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam gulkę na lewym jądrze. Stwierdzono torbiel torbiel się rozmnozyla. Bo Dzisiejszej. Kąpieli wykrytym 1 duża torbiel i do niej jak by przyczepione 3 małe.... Sam niewiem co to lekarz zapewniał ze nic groźnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×