Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból żeber i drgania mięśni


Gość rotten

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Mam następujący problem : od koło 2 miesięcy miewam drgania mięśni ( tak jakby mały punkt podskakiwał pod skórą , nie drgają całe mięśnie) , do tego odczuwam ból w dolnych żebrach , na początku tylko lewe dolne bolało a po kilku tygodniach oba zaczęły boleć. Tak jak zaczęły się bóle w lewych żebrach tak też z czasem stawy głównie z lewej strony zaczęły być sztywne i głośne , czuję jak przeskakują o siebie kości czasami. Żebra po ucisku mam wrażenie ,że uginają się aż zbytnio. Do tego w okolicy różnych stawów i kości czasami czuję uczucie ciepła po czym jak dotykam w tym miejscu to wyczuwam okrągłe guzki przesuwalne pod skórą. Dodam też ,że gdy to się zaczęło pojawiła mi sie też torbiel na migdałku , która była nacinana po czym brałem antybiotyk. Robiłem rtg klatki - czysto , usg jamy brzusznej- czysto , badania krwi - białe krwinki trochę poniżej normy. Biorę aspargin i witaminy , drgania trochę ustały ale wciąż wyczuwam dyskomfort w okolicy żeber. Trwa to i trwa a ja mam już tego dosyć , proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wyczuwa Pan w tej okolicy guzki być może są to drobne tłuszczaki, które czasami uciskając na nerwy mogąc wywoływać bóle. Radzę w tej sprawie jeszcze bezpośrednio skontaktować się z chirurgiem. Bóle takie mogą być też samoistnymi nerwobólami spowodowane podrażnieniem nerwów międzyżebrowych. Trzeba jednak najpierw wykluczyć przyczynę morfologiczną dolegliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to rzeczywiście tłuszczaki to czy jest to możliwe ,że same nagle zaczęły się pojawiać w kilku miejscach ? Wyczuwam także małe guzki na ścięgnie , które jeszcze jakiś czas temu regularnie rozciągałem ale po jednej próbie rozlał się ból i ciepło po czym wyczuwałem drobne , małe guzki na tym ścięgnie. Dodam też ,że ostatnio poza domem mniej jem i w związku z tym także trochę schudłem a czy tłuszczaki w takim wypadku może się odkładać pod skórą mimo ,że na wadze chudnę ? Wydaje mi się to trochę dziwne ale nie jestem lekarzem by samemu to oceniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście tłuszczaki mogą pojawiać się w każdym miejscu ciała i to bardzo szybko. Spożywanie pokarmu nie ma na nie żadnego wpływu. Proszę najpierw udać się na badania do lekarza bezpośrednio a potem dopiero zastanawiać się co dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×