Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból w dole pleców po prawej stronie


Gość kaska

Rekomendowane odpowiedzi

Od 2 dni odczuwam kłujący ból w dole pleców po prawej stronie . ból czasem się zmniejsza, a czasem nasila(szczególnie podczas siedzenia)_. Dodam, ze jutro lub pojutrze powinnam dostać okres, ale nie jest to typowy ból go zwiastujący, jest inny i zlokalizowany tylko po str. prawej.poza tym mam nadzerke szyjki macicy i delikatny hirsutyzm(ostatnio dostalam skierowanie do endokrynologa- czy mozliwe objawy pcos?) czy taki ból moze byc spowodowny zaburzeniami zol-jel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej to ból typu nerwobólu (z samoistnego podrażnienia nerwów międzyżebrowych). Tabletki i żele przeciwbólowe powinny załagodzić objawy. Bez badania trudno mi określić czym ten ból może być dokładnie spowodowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ostry kujący ból w okolicach dolnej części pleców po prawej stronie żeber. Boli mnie już około tygodnia - nie wiem czy to coś poważnego czy jakieś nadwyrężenie, ale już się panicznie zaczynam tym denerwować. Ból ma zmienną intensywność, jak się ruszam kuje mnie znacznie mocniej, jak siedzę lub leżę mniej. Kiedy dotykam się w tym miejscu to zaczyma mnie mocniej boleć-w miejscu dotyku. Dodatkowo odchylenia boczne w przeciwnym kierunku - tzn. rozciagające bolące miejsce, aż tak bardzo mnie nie bolą, ale ściągające są okropne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam tak samo i juz mnie to wkurza pracuje calymi dniami i jak wracam sie polozyc spac nie czuje ulgi ciagle mnie boli ja sie az balem ze to pluca :/ niby ranoo juz mniej boli ale pod koniec dnia juz czuje zmeczenie kregoslupa i znow to sie nasila jestem obecnie w anglii i niewiem jak bym mial to wytlumaczyc lekarzowi!!!! poczekam jeszcze troche czy bol minie jak nie bede sie przemeczal i przeciazal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo co koledzy u góry dodam że kiedy obracam głowe w prawo bół się nasila.Największy ból odczuwam rano tak od 7 do 10 przez te 3 godziny ból jest okropny.Boli mnie gdzieś w okolicy dolnej tylko prawej części pleców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam praktycznie to samo. Kłujący ból w dolnej części pleców po prawej stronie. Dużo dźwigam, tańczę.. Ból nasila się wieczorem.. Bądź po siedzeniu po turecku ze zgarbionym kręgosłupem, po tym ostatnim ledwo wstaję, a jak już wstanę to chodzę jak *babcia*, zgięta.. Taki ból.. Do jakiego specjalisty powinnam się udać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×