Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Lek Avastin a naciek na jelicie grubym ze zmianami nowotworowymi


Gość DominikB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. U bliskiej mi osoby wykryto naciek na jelicie grubym ze zmianami nowotworowymi(nie ma jeszcze dokładnych wyników badań, więc nie mogę operować dokładnymi nazwami).Konieczny będzie zabieg chirurgiczny.Tymczasem wiele dobrego słyszałem o leku Avastin. W związku z tą trudną dla mnie sytuacją chciałbym uzyskać Państwa opinię o tym leku, a także dowiedzieć się czy ten lek można podawać już przed zabiegiem czy tylko po operacji. I oczywiście w jaki sposób można go w Polsce nabyć, choćby prywatnie bo na NFZ nie ma co liczyć. Bardzo proszę o szybką odpowiedź i serdecznie pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Zabieg jest nieunikniony. Avastin to przeciwciało monoklonalne stosowane w leczeniu raka jelita grubego podawany również w skojarzonej chemioterapii w kursach przed i po operacji. O tym kiedy lek powinien zostać zastosowany zależy od zaawansowania choroby i decyduje o tym onkolog.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie popieram przemówcę, czyli operacja i resekcja części jelita jest niestety nieunikniona. Avastin - lek b. dobry, ale jednak zostawiłbym leczenie tej bardzo ciężkiej choroby onkologom i jesli ono go zaordynują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez jestem bardzo ciekawa opinii o avastinie. Z tego co czytam rozumiem ze lek dziala na guzy nieoperacyjne, czy warto zatem starac sie o ten lek jesli rak zostanie wyciety tzn czy ma on wplyw na ewentualne komorki ktore lekarze zazwyczaj leczą chemia pomocniczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem Avastin przynosi niezłe wyniki, zwłaszcza w leczeniu nowotworów nerek czy płuc. Nie dysponuje informacjami czy pomaga również w przypadku schorzenia jelita grubego, ale onkolog na pewno będzie to wiedział. Co ważne w przypadku Avastinu nie ma wielu przeciwwskazań, więc w wielu sytuacjach można go bez obaw podawać. Jak już sami dobrze zauważyliście avastin nie jest refundowany, więc trzeba o niego powalczyć samemu. Wiem, że w aptekach juventy można ten lek zakupić w dosyć przystępnej cenie - za dawkę 100mg jest to ok. 1500 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak ktoś wcześniej wspominał, na nfz tutaj nie ma co często liczyć, więc pozostaje szukać na własną rękę... a lek nie jest wcale łatwo dostępny. Z cenami też różnie, jeśli ta sieć juventa ma go faktycznie w tej cenie no to jest OK, bo generalnie dawka kosztuje nawet parę-set pln więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×