Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Laesio cartilaginae condyli lateralis femoris dex


Gość Magdalena Cz.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Magdalena Cz.

Jestem po 2 artroskopiach stawu kolanowego, zabiegi przeprowadzone były średnio co 5 lat. Po wypadku moja łękotka była roztrzaskana a jej kawałki demolowały mi staw przez około rok czasu. W karcie informacyjnej widnieje rozpoznanie: Laesio cartilaginae condyli lateralis femoris dex. Chondromalatio patellae dex. Status post arthroscopiam. Leczenie: Artroskopie stawu, drilling ubytku chrząstki kłykcia bocznego,liberalizacja troczków bocznych rzepki,synovectomia. Jestem młodą osobą 25 lat, czuję że mój staw musi być oszczędzany, nie mogę biegać, klękać,czasem dotykać kolana bo pojawia się ogromny ból. Kolano ugina się kiedy ciężar ciała na nim spoczywa,kilka razy upadłam z tego powodu,nie kontroluję tego. Sprawia mi to OGROMNĄ trudność. Od lekarza usłyszałam, że mój staw wygląda jak u 60-letniej osoby. Po zabiegu miało być lepiej - a nie jest. Bardzo proszę o wytłumaczenie mi co DOKŁADNIE zapisano w mojej karcie leczenia i jakie są ewentualne prognozy na przyszłość ... Będę wdzięczna za każdą opinię Magdalena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Tłumaczenie z łaciny: Uszkodzenie chrząstki kłykcia bocznego kości udowej prawej. Chondromalacja rzepki prawej (zwyrodnienie chrząstki rzepki). Stan po artroskopii. Co do leczenia to jest to domeną ortopedów. Także najlepiej konsultować się z nimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×