Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Dziwne uczucie po wysiłku po operacji przepukliny mosznowej


Gość DD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po raz kolejny.Jestem już 3,5 miesiąca po operacji przepukliny mosznowej z użyciem siatki.I mam pytanie: otóż postanowiłem wrócić do treningu siłowego, i nic nie boli, tylko dziwne uczucie po treningu, ale lekarz że to ponoć normalne, takie odczucie mogę odczuwać przez pół roku po operacji.Ale zacząłem skakać na skakance, i zaczęła mnie boleć lewa strona brzucha, nie tam gdzie była operacja, tylko brzuch.Codziennie sprawdzam, czy nie powstaje przepuklina pooperacyjna, ale na szczęście wszystko w porządku, więc o co może chodzić? Bo wydaje mi się to trochę dziwne żeby bolało mnie przy ćwiczeniach aerobowych, a przy ćwiczeniach z obciążeniem nie, czy to po prostu trzeba *przećwiczyć*, aby siatka zrobiła się elastyczna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po raz kolejny. Już 7 miesięcy po zabiegu, a problem nadal aktualny :( Odczuwam taki sam ból przy biegach, skakaniu jak wtedy. Strasznie mnie to dziwi, gdyż od Listopada ubiegłego roku regularnie uprawiam sporty siłowe, właśnie mam regenerację po cyklu, na brzuch wykonywałem takie ćwiczenia: na mięśnie proste - http://www.kulturystyka.pl/atlas/brzuch_pliki/image012.gif na mięśnie skośne - http://www.kulturystyka.pl/atlas/brzuch_pliki/image017.gif Podczas treningów nic nie bolało przy żadnym ćwiczeniu, mięśnie brzucha są mocniejsze i trochę tłuszczu spaliłem. A więc z czego to wynika? Czy jest to normalne przy pierwszym bieganiu po operacji, czy siatka jest jeszcze napięta i to odpowiedź organizmu no poruszające się ciało obce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi Pan zdawać sobie sprawę, że czasami bóle mogą utrzymywać się nawet i 6-9 miesięcy. W tym czasie następuje powolne wchłanianie się części siatki (gdy jest częściowo wchłanialna) lub szwów oraz odpowiednie wrastanie siatki i zszytych tkanek, regeneracja nerwów uszkodzonych w czasie zabiegu. Proszę uzbroić się w cierpliwość, bóle powinny powoli ustępować. W razie wątpliwości radzę iść na kontrolę do chirurga prowadzącego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×