Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból w prawym podbrzuszu po wycięciu wyrostka metodą laparoskopową


Gość Agnieszka L

Rekomendowane odpowiedzi

4 miesiące temu w Angli miałam operacje na wyrostek robaczkowy metoda laparoskopowa po ktorej okazało sie ze wyrostek nie był zainfekowany. Od tamtej pory mam cały czas ból w prawym podbrzuszu a nawet juz w nadbrzuszu. Miałam robione badanie krwi, ktore jest w porzadku. Usg w porzadku, kolanoskopia nie wykazała nic niepokojacego, kobiece sprawy w porządku, nerki takze. Zrobilam nawet rentgen czy czasem nie jest to przyczyna biodra. Kosci sa w porzadku, tylko rentgen wykazal ze mam cos metalowego w miejscu po wyrostku. Co to moze byc i czy to moze byc przyczyna mojego bolu? Jezeli nie to co jeszcze moge sprawdzic?Ten bol nie daje mi spokoju. Nie moge normalnie zyc, bo bol towarzyszy mi kazdego dnia. Czasem sie nasila a czasem po prostu juz sie przyzwyczailam. Prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostawiony przedmiot to tytanowy klips używany podczas zabiegów chirurgicznych, a przede wszystkim przy metodzie laparoskopowej. Może to zespół jelita drażliwego. Pozostała jeszcze do wykonania gastroskopia, badanie ogólne moczu, badanie krwi (Alat, Aspat, GGTP, bilirubina).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje bardzo za odpowiedz. Ostatnie badanie krwi, ktore miałam zrobione 09/10/2009 wykazało: AIAT 23,95 U/l Aspat 27,05 U/L Bilurbina z badania krwi z 16/07 28 umol/L Analiza ogólna moczu. Przejrzystośc- klarowny Kolor moczu- żółty Glukoza nieobecna Bilurbina obecnaketony -ślad ph 6.00 Miałam takze sprawdzana krew na przeciwciał anty-H. pylorii metoda immunochromatografii jakościowej- nie stwierdzono. Chciała bym tez dodac ze od czasu do czasu w stolcu pojawia sie krew ktora jest zmieszana z kałem, ale jak mowilam wczesniej ,kolanoskopia nie pokazala nic. Biopsja jelita cienkiego miesci sie w normach, a jelita grubego w normie. I jeszcze raz sie zapytam czy ten tytanowy klips moze miec wpływ na moj bol, ktory promieniuje na prawa tylna czesc plecow. Chciala bym zwrocic tez uwage ze przed operacja nie mialam zadnych problemow ze zdrowiem a tym bardziej problemow trawiennych czy jak Pan /Pan wspomniala syntomow zespołu jelita drazliwego. Bardzo prosze o jakas podpowiedz co robic. Bo zadne tabletki przeciwbolowe mi nie pomagaja a takze tabletki rozkurczowe. Przed dlugi okres dostawalam antybiotyki po ktorych szczerze czulam sie lepiej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w grudniu miałam usuwany wyrostek metodą laparoskopową, również nie była zainfekowany jednakże stwierdzono u mnie zapalenie otrzewnej miednicy małej, ale przyczyny nie określono. Od tego czasu towarzyszą mi przeróżne bóle: ból w prawym boku, prawej nerce, a najgorszy jest ból w prawej pachwinie, który jest tępy i dość uciązliwy. W chwili obecnej doszedł ból okolicy spojenia łonowego. Wyniki krwi, moczu wychodzą bardzo dobrze, usg jamy brzusznej również. Kamień w nerce prawej siedzi od 4 lat, miałam tylko jedna kolkę nerkową, jestem po urografii i czekam na kolejną wizytę u urologa, który przepisuje mi nospe forte badz i leki ziołowe na rozpuszczenie kamienia. Dzisiaj tępy ból przerodził się w ostry, rozchodzący się w okolice jajników, , zaznaczam ze miesiaczkuje regularnie. Miesiąc temu byłam u ginekologa który powiedział ze anatomicznie wysztsko jest wporządku. Skąd te bóle w takim razie? Jestem już naprawdę zmęczona tym wszystkim i zastanawiam sie momentami czy moje bóle nie są przyczyną nerwicy? Ale czy naprawdę te bóle na podłozu nerwicowym mogą być aż tak dokuczliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×