Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Powrót żylaków mimo wcześniejszego usuwania żyły metodąstrippingu


Gość Monika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,jestem studentka 5 roku medycyny, niestety od paru lat mimo młodego wieku mam żylaki.Miałam już operację 3 lata temu usunięcia żyły odpiszczelowej prawej metodą strippingu, co dało bardzo dobry efekt, zarówno kosmetyczny jak i ustąpienie objawów. Już wtedy zaczeły mi sie robic żylaki na drugiej kończynie, lewej, równiez żyły odpiszczelowej. Dlatego teraz we wrzesniu miałam ją operowaną, usunięta w całości. Krwiaki zeszły, bandaży uciskowych juz nie noszę, ale niestety zauwazyłam że owszem, naciecia w pachwinie i na kostce są, ale na pewnym odcinku zaczynajac pod kolanem a kończac na powierzchni przednio - przysrodkowej podudzia do mniej wiecej połowy podudzia jest obecny żylak, poszerzony, o krętym przebiegu, wyczuwalny w badaniu fizykalnym. Na jego przebiegu na skórze widac zamiast nacięcia tylko 2 małe czerwone kropeczki jak po ukluciu, które miałam po zabiegu. Czy jest możliwe że na pewnej części nie usuneli mi fragmentu zyły tylko podwiazali i zostawili? Wg mojej znajomości anatomii jest to fragment żyły odpiszczelowej. Nie wiem co mam teraz zrobić, objawy zastoju troszkę są, czuje sie *niepewnie * stojac na tej nodze, a te studia jednak wymagaj wiele godzin stania bądź siedzenia. Czy może decydowań się na kolejny zabieg? proszę o radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×