Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Colitis ulcerosa chronica exacerbata (activa)


Gość Jacek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 24 lata i bardzo Pana doktora proszę o wytłumaczenia wyników badania hit - pat. 1) Colitis ulcerosa chronica exacerbata (activa) ; 2) Polypus inflammatorius coli decursu colitis ulcerosa. Rozpoznanie kliniczne to : Colitis ulcerosa, polypus recti.Wiem tyle że mam wrzodziejące zapalenie jelita grubego i miałem jednego polipa, którego usunięto podczas kolonoskopii. Czy to jest coś bardzo poważnego i związanego z nowotworem?? Dziekuję z góry za odpowiedź. Pozdrawiam -Jacek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Przewlekle wrodzeijące zapalenie jelita grubego. 2. Polip zapalny w przebiegu wrzodziejącego jelita. Choroba dotyczy zapalenia błony śluzowej i podśluzowej a w jej przebiegu powstają wielu owrzodzeń. Leczenie to specjalna dieta, sulfasalazyna oraz inne leki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo błędnych słów. Tłumaczenie brzmi: Wrzodziejące zapalenie jelita grubego (plasis nie ma takiego słowa) aktywne w niewielkim stopniu. Jelito kręte enteniki (nie ma takiego słowa, pewnie chodzi o enteritis czyli zapalenie jelita) chronica to przewlekłe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosiłbym o interpretację wyników . co to może oznaczać, dodam, że nie mam żadnych spejalnych objawów, normalne wypróżnienia, może czasem trochę śluzu na papierze po wypróżnieniu ....w wycinkach śluzówka o zachowanej architektonice gruczołowej z miernego stopnia niecharakterystycznym naciekiem zapalnym zkomórek jednojądrowych z tworzeniem pojedyńczych grudek chłonnych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Małgorzata

witam, właśnie odebrałam wynik hist- patologiczny kolonoskopii: nadżerki w odbytnicy: colitis chronica exacerbans co jak rozumiem jest zaostrzające się przewlekłe zapalenie jelita? Jak wygląda leczenie i jaka dietę mam stosować? Swoją pierwszą wizytę u gastroenterologa mam wyznaczoną dopiero na lipiec, skierowanie na kolono wystawił chirurg ktury rozpoznał guzki krwawicze II stopnia. Dziękuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×