Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Liczne torbiele tarczycy


Gość Beata

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem w kwietniu miałam robiona scyntygrafie a później biopsje miałam dwa guzki w lewym płacie jeden to guzek tarczycowy a drugi guzek łagodny. I nie dostałam żadnych leków od endokrynologa tylko powiedział żebym kontrolowała, musze nadmienić ze z wynków TSH wychodziło ze mam nadzczynność tarczycy. No i dobra ucieszyłam sie ze jest ok. Ale od jakiegoś czasu zaczełam sie źle czuć mam straszne bóle szyji i zauważyłąm ze moją szyja zaczeła sie robić grubsza. Poszłam do lekarza rodzinnego i skierował mnie na badania ponownie TSH-które wyszło dobrze nie mam juz nadzczynności, ale również zrobiąłm USG taczycyi . Oto opis mojego badaniatarczyca asymetrycznie poększona w zakresie płata lewegoz widocznymi zmianami ogniskowymi o charakterze litym, guzkowym?(uprzednio opisywyane:niewielka komponentna płynowa, drobne torbiele) wypełniajace prawie cały płat lewy tarczycy-zmiany zlokalizowane sa głównie na przedniej powierzchni. Drobna zmiana ogniskowa na pograniczu płata prawego i cieśni w osi dłuższej 0,5. Pojedynczo słabo zaznaczone zmiany hypoechogenne w utkaniu miąższu płata prawego tarczycy śr. do 0,5. Niezmieniony miąższ tarczycy, normoechogeniczny. Bardzo prosze o pomoc wizyte u endokrynologa mam pod koniec listopada. Nie moge spać ani normalnie funkcjonowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi Pani wykonać badanie krwi obejmujące: TSH, fT3 i fT4. Takie skierowanie wystwi Pani lekarz endokrynolog lub można je wykonać odpłatnie. Wynik usg nie jest najgorszy, ale więcej informacji udzieli Pani na ten temat endoklrynolog, który podejmie decyzję o dalszej diagnostyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×