Hypoechogeniczny guzek piersi o nieregularnych obrysach

użytkownik
Malina

Szanowny Panie doktorze
Obecnie leczę się w klinice niepłodnośći, przygotowuję się do zabiegiu in vitro
Dziś robiłam usg piersi i opis jest taki : obie piersi o budowie gruczołowo-tłuszczowej . W lewej piersi na godz.11 zaotoczkowo widoczny hypoechogeniczny guzek o nieregularnych obrysach, wielkości 10*5*8 mm.
z przestrzenią płynową ok.3 mm na obwodzie-zmiana wymaga weryfikacji w biopsji.W piersi prawej zmian ogniskowych nie uwidoczniono.Przewody mlekowe nieposzerzone. Pachowe węzły chłonne niepowiększone.
Przeczytałam że jeżeli chodzi o nieregularne rysy to może być to rak.
Bardzo się boję, mam 35 lat i małe piersi, myślałam że ta choroba mnie nie spotka.
A jeżeli byłby to rak to jakie to stadium i co zrobić żeby nie zwariować?
Czy takie guzy są uleczalne?

Reklama
użytkownik
medicus

Hypoechogeniczny /torbiel,/.Hypoechogeniczny oznacza o zmiejszonej gęstości otaczających tkanek.Należy wykonać biopsje cienkoigłową i pobrać materiał do badania histopatologicznego./Standard/
większości przypadków ,nie jest groźna.Opis sugeruje łagodną formę.Leczenie chirurgiczne.Nie ma powodu do strachu

użytkownik
malina

Dziękuję za odpowiedż ale co oznacza ta przestrzeń płynowa i czy guzy łagodne mają też nieregularne obrysy, czy to jest duży cz mały guzek???

użytkownik
Beata R.

Mam pytanie od dłuższego czasu zauważyłam, że w jednej piersi otoczka brodawki jest bardzo powiększona czy jest to zmiana dość istotna? jestem zarejestrowana do lekarza ale chcę szybciej zasięgnąć informacji czy jest to zmiana dość poważna.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Beata

użytkownik
stapler

Guzy łagodne też mogą mieć nieregularny kształt. Guz nie jest duży (do 2 cm są małe). Przestrzeń płynowa to prawdopodobnie mała torbielka.
A co do otoczki brodawki sutkowej trudno cokolwiek napisać bez badania. Może to tylko taka odmiana anatomiczna. Często narządy podwójne są asymetryczne.

użytkownik
GG

Piersi o obfitym nieregularnym utkaniu tłuszczowo-gruczołowym.W obu piersiach widoczne śa obszary bez echowe ze wzmocnieniem za ścianą dolną-Torbiele.
Największa torbiel w sutku prawym zabrodawkowo o wymiarze 1,5cm.W sąsiedztwie tej torbieli obszar hypoechogenny(lity,gęsta,torbiel?)o wymiarze 11mm-do weryfikacji BACC.W sutku prawym w k.g.z obszar hypoechogenny o wymiarze 11 mm - do BACC.W sutku lewym największa torbiel o śr.1 cm na pograniczu kwadratów górnych.
W sutku lewym zabrodawkowo obszar hypoechogenny o śr. do 7mm- do BACC
Przeowdy mlekowe w sutku prawym poszerzone do 2,6mm.
Przewody mlekowe w sutku lewym od cinkowo poszerzone do 3,3mm.
Doły pachowe w USG wolne.Ze względu na obfite piersi-memmografia RTG.
Miałam zapalenie piersi prawej i dostałam atybiotyk.
Co to oznacza te wyniki badań ?

użytkownik
Zrozpaczona

Obustronne zmiany mastopatyczne i niewielkim stopniu nasilenia. W PP zabrodawkowo widoczny jest hipoechogeniczny, gładko ograniczony obszar i ziarnistej echostrukturze i wym 15x8: najbardziej sugeruje FA. Co to oznacza? Miałam miec usuwanego guza, kazano mi robić kolejne uzg. Biopsja nic nie dała bo nie mogli trafic w guza! Makabra, mam dopiero 21 lat i bardzo sie martwie. Bo lekarze nic mi nie mowią!

użytkownik
Czarnulka1975

Mam 34 lata.lekarz znalaz u mnie guza w lewej piersi.badanie usg brzmi*w pl na godz 7 obszar hipoechogenicznyo zatartych zarysach ok 8mmze slabym cieniem akustycznym.do weryfikacji.poza tym zmian o charakterze tu nie znaleziono.wezly pachowe niepodejrzane.obecnie czekam na biopsje.PROSZE O ODPOWIEDZ,BARDZO SIE BOJE!

użytkownik
kamcia818

Witam
Mam 22 lata i ok. tydzień temu wyczułam w prawej piersi guzek.Miałam dzisiaj robione USG piersi i tak brzmi opis:
Sutki o nieregularnym utkaniu gruczołowym. W sutku prawym na godz. 11.00 przy otoczce w miejscu wyczuwalnego palpacyjnie guzka widoczna jest hypoechogenna, policykliczna zmiana, o zatartych zarysach zewn, z widocznym drobnym zwapnieniem wewnątrz, wymiary zmiany 12x8mm-konieczna BACC.
Przewody wyprowadzające o śr do 2mm.
W prawym dole pachowym poj.w.chłonne hypoechogenne dł do 10 mm, postronie lewej poj.w.chłonne dł. do 13mm z zachowaną wnęką naczyniową.
Co to oznacza? Brzmi nieciekawie i wiem ze musze zrobic biopsje.
Proszę o odpowiedz.

użytkownik
załamana

W piersi prawej na godz 9.00 przy brodawce torbiel o wymiarach 10*4mm w tej samej lokalizacji bardziej obwodowo lito-torbielowaty, dobrze odgraniczony hypoechogenny guzek o wymiarach 26*12 mm wę&#8594*zły chłonne pachowe niepowiększone.
Proszę o pomoc co to oznacza?

użytkownik
Agata 43

Witam!
Bylam zis na USG poniewaz zauwazylam u siebie jakas kulke w piersi oto co lekarz mi napisal:
w sytku prawym obwodowo na godzinie 15 obszar zaburzonej echostruktury tk.gruczolowej o sr 10mm z nierownymi granicami. BIRADS usg-4 nalezy wykonac BACC wezly chlonne niepowiekszone. Czy to cos powaznego? mam sie bac?
prosze o odpowiedz
pozdrawiam

użytkownik
anonim

Nie chcę Was kobietki martwic , ale rak ma to do siebie , że zaatakuje po latach. U mnie w rodzinie prawie każdy choruje. Moja mamusia miała raka piersi bardzo złośliwego. po 5 miesiącach przerzucił się na oba płuca , węzły chłonne i kości. Wszystko zaczeło się od raka piersi. wczoraj mamusie pożegnałam. Jeśli chodzi o płuca , to nawet nie ma szans na przezycie w 1stadium. uwierzcie mi i pogodzcie się z tą myślą.

PS: chemiotarapia nie pomaga. ok pomaga , ale chwilowo. Mojej cioci po 1stadium choroby-rak piersi. Gdzie rak był nie zlosliwy po 5 latach przezucil się na 2 piers. Jestem z Olsztyna. Mamy najlepszych lekarzy a jednak choroba swoje robi.

użytkownik
ola

Anonim nie strasz co bylo w Twojej rodzinie nie musi tak byc u kogos innego,jezeli nowotwor byl nie zlosliwy to nie ma mowy o przerzucie.

użytkownik
Justyna

Byłam wczoraj na usg wykryto w prawej piersi guzek na 8 milimetrów o regularnym kształcie bez zacieków. Bardzo się boje ze to może być coś złego teraz czeka mnie biopsja

użytkownik
Elżbieta

W 2001 roku - Styczniu wykryłam sobie guzka w lewej piersi...przed operacją miałam chemioterapię ze względu na złe wyniki...nie kwalifikowałam się na operację...ale po kilku miesiącach czyli 11.06 przeprowadzili u mnie operację piersi...jestem po mastektomii ! Rak był o najniższym stopniu złośliwości...i nikt mi nie powie,że taki rak nie atakuje...dziś właśnie otrzymałam skierowanie na usunięcie drugiej piersi.A wynik jest taki ...Na granicy kw.zewnętrznych widoczny jest policykliczny guzek o odcinkowo zatartych granicach śr.pk.12 mm