Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przemieszczenie wątroby przy wyciąganiu drenu?


Gość Agnieszka

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem po operacji laparoskopowej woreczka żołciowego. Po operacji miałam założony dren, który powodował tak silny ból, że podawanao mi b. silne środki przeciwbólowe oraz uspokajające. Ból był na granicy wytrzymałości. Drugiego dnia po operacji, wieczorem , bez uprzedzenia pielęgniarka szarpnęła dren z intencją jego usunięcia. Niestety za pierwszym razem się nie udało, dopiero następna b. siłowa próba przyniosła efekt. Czułam to wszystko tak jak gdyby dren zahaczył o moje narządy wewnętrzne i ciągnął je za sobę. Teraz , odczuwając ból (nie jest silny ale jest)w lewym podżebrzu wykoanłam USG jany brzusznej. Okazało się, że w wątrobie jest torbiel ale jej położenie jest inne niż przed operacją. Moje pytanie jest następujące: czy powyższy obraz USG może potwierdzać moje odczucia, że nastąpiło przemieszczenie wątroby ? Dodam, że poprzednie USG wykonałam ok. 1 m-ca przed operacja. Co dalej powinnam robić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie doszło do przemieszczenia wątroby. Narząd ten nie jest luźno położony w jamie brzusznej ale przymocowany do otaczających narządów za pomocą więzadeł. Torbiel może być płynem zgromadzonym po zabiegu, do dalszej diagnostyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×