Jak skutecznie wyleczyć refluks żółciowy?

użytkownik
Lena

Witam,
Moje problemy zdrowotne zaczęły sie 3 lata temu, po usunięciu woreczka żółciowego.Od tego czasu mam notoryczne bóle brzucha,a od czasu do czasu silne ataki trwające ok. tygodnia. Zaczynają się one silnymi bólami nadbrzusza promieniującymi do pleców,następnie ból ten rozlewa sie na cała jamę brzuszną a na koniec lokalizuje w górnej części nadbrzusza po stronie lewej. Jest on na tyle silny,że nie mogę np. tupnąć nogą,odkaszlnąć itp. Przeszłam wiele badań , m.in. kolonoskopię, w której stwierdzono jedynie jelito spastyczne, gastroskopię, w której stwierdzona refluks żółciowy oraz przekrwienie i obrzęk fałdów w części przedodźwiernikowej żołądka. Zrobiłam również badanie krwi, w badaniu ogólnym od normy tylko odstawała lukocytoza:12,7 oraz OB:53. Poza tym wszystko w porządku:amylaza,Aspat, Alat, cukier- w normie.Badanie moczu również bez zmian. Chciałam sie zapytać, czy te ciągłe,uporczywe bóle brzucha są aby na pewno związane z refluksem żółciowym, czy być może powinnam wykonac jakieś konkretne badania w kierunku innych schorzeń?Z leków ,które biorę systematycznie, to controloc 40, duspatalin i no-spa. Dodam jeszcze,że szczególnie gwałtownie reaguje mój brzuch na surowe oraz kwaśne rzeczy,a takze na alkohol. Choć czasami jest tak, że boli mnie po zwykłej bułeczce. Bardzo proszę o poradę,
pozdrawiam serdecznie,
Lena

Reklama
użytkownik
haemophilus

W tym wypadku powinna Pani na pewno wykonać jeszcze usg jamy brzusznej. Objawy mogą wskazywać na kamicę dróg żółciowych, zapalenie trzustki lub wynikać z refluksu żółciowego.

użytkownik
Lena

USG jamy brzusznej również wykonałam, wszystko było ok:)Bardzo się wystraszyłam zapalenia trzustki,ale lekarz wykonujący to badanie uspokoił mnie twierdząc, że jeśli faktycznie byłaby to chora trzustka, to na obrazie USG byłaby powiększona.

użytkownik
Jan

W lipcu miałem ostre zapalenie trzustki w wyniku zatkania przewodu przez kamień z woreczka żółciowego.USG to nie bardzo wykazuje,trzustka prawidłowej wielkości.Dopiero specjalistyczne badania to wykazały,i leczenie szpitalne.Mam termin usunięcia woreczka żółciowego.Całe zło to właśnie woreczek z kamieniami.

użytkownik
Ewa

Mnie bardzo boli nadbrzusze i promieniuje do pleców prawej strony pod łopatką od ponad roku i biore leki na hamowanie kwasu solnego bioprazol,piastprazol,ranigast maks i pomaga ale ile mogę tego brać bywa tak że na 3 dni mam spokój ale i wraca ten bol co dziennie.miałam skier. Na gastroskopie ale nie zrobiłam

Twoja odpowiedź