Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Jak skutecznie wyleczyć refluks żółciowy?


Gość Lena

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Moje problemy zdrowotne zaczęły sie 3 lata temu, po usunięciu woreczka żółciowego.Od tego czasu mam notoryczne bóle brzucha,a od czasu do czasu silne ataki trwające ok. tygodnia. Zaczynają się one silnymi bólami nadbrzusza promieniującymi do pleców,następnie ból ten rozlewa sie na cała jamę brzuszną a na koniec lokalizuje w górnej części nadbrzusza po stronie lewej. Jest on na tyle silny,że nie mogę np. tupnąć nogą,odkaszlnąć itp. Przeszłam wiele badań , m.in. kolonoskopię, w której stwierdzono jedynie jelito spastyczne, gastroskopię, w której stwierdzona refluks żółciowy oraz przekrwienie i obrzęk fałdów w części przedodźwiernikowej żołądka. Zrobiłam również badanie krwi, w badaniu ogólnym od normy tylko odstawała lukocytoza:12,7 oraz OB:53. Poza tym wszystko w porządku:amylaza,Aspat, Alat, cukier- w normie.Badanie moczu również bez zmian. Chciałam sie zapytać, czy te ciągłe,uporczywe bóle brzucha są aby na pewno związane z refluksem żółciowym, czy być może powinnam wykonac jakieś konkretne badania w kierunku innych schorzeń?Z leków ,które biorę systematycznie, to controloc 40, duspatalin i no-spa. Dodam jeszcze,że szczególnie gwałtownie reaguje mój brzuch na surowe oraz kwaśne rzeczy,a takze na alkohol. Choć czasami jest tak, że boli mnie po zwykłej bułeczce. Bardzo proszę o poradę, pozdrawiam serdecznie, Lena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

USG jamy brzusznej również wykonałam, wszystko było ok:)Bardzo się wystraszyłam zapalenia trzustki,ale lekarz wykonujący to badanie uspokoił mnie twierdząc, że jeśli faktycznie byłaby to chora trzustka, to na obrazie USG byłaby powiększona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lipcu miałem ostre zapalenie trzustki w wyniku zatkania przewodu przez kamień z woreczka żółciowego.USG to nie bardzo wykazuje,trzustka prawidłowej wielkości.Dopiero specjalistyczne badania to wykazały,i leczenie szpitalne.Mam termin usunięcia woreczka żółciowego.Całe zło to właśnie woreczek z kamieniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie bardzo boli nadbrzusze i promieniuje do pleców prawej strony pod łopatką od ponad roku i biore leki na hamowanie kwasu solnego bioprazol,piastprazol,ranigast maks i pomaga ale ile mogę tego brać bywa tak że na 3 dni mam spokój ale i wraca ten bol co dziennie.miałam skier. Na gastroskopie ale nie zrobiłam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zdesperowana

Witam, stwierdzono u mnie refluks żołądkowa-przełykowy ( czuje tylko kwas na języku i jest on cały obłożony)w lutym tego roku, ale objawy miałam znacznie wcześniej około 7 lat temu wtedy mama zabrała mnie do psychiatry bo panicznie boje się wymiotowania i tak leczyłam się psychotropami. W tym roku mam najgorszy rzut byłam u gastrologa a nawet 2 każdy z nich powiedział jedź na co masz ochotę tylko nie przesadzaj z smażonym. Poszłam też do dietetyka powiedział mi że w sumie mogę jeść pietruszkę seler i marchew banany i chude mięso. Obawiam się tej diety.... Czy do końca życia będę mogła spożywać tylko to ????!!!! żadnych ulubionych potraw nie mogę jadać ta myśl mnie paraliżuje, że na nic nie będę mogła sobie pozwolić. Proszę pomóżcie wypowiedzcie się na ten temat... Jak wy żyjecie czy odstępujecie od tej ścisłej diety chodź na chwile ???????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×