Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Twardze, bardziej płaskie prawe jądro


Gość Artur

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 21 lat. Od pewnego czasu odczuwam dyskomfort w pobliżu prawego jądra. Lekki ból towarzyszył kilka dni, potem zanikł ale czasem na krótko wraca. Zdarza się, że odczucie bólu promieniuje do prawej nogi albo do podbrzusza (mocniejszy podczas nacisku na podbrzusze). Oczywiście zapisałem się do urologa, ale wizytę najwcześniej dało się zarezerwować na za miesiąc. Trochę się naczytałem o dolegliwościach z jądrem. Na początku oczywiście dotarłem do informacji o raku jądra :( Stąd boję się, że miesięczny okres oczekiwania będzie zbyt długi. Dokonując samodzielnego badania jąder podczas kąpieli nie znalazłem żadnych guzków. Jednakże mam wrażenie, że prawe jądra, które jest źródłem dyskomfortu jest twardsze od lewego, w momencie *rolowania* wydaje mi się jakby było płaskie - brakuje takiej obłości. Jądro te jest też momentami bardziej schowane w mosznie, co powoduje że jądro lewe jest położone niżej. Ból pojawia się obecnie w różnych chwilach - ostatnio częściej kiedy siedzę w ciaśniejszych spodniach, gdy coś tam *grzebie* ciągle sprawdzając czy są jeszcze jakieś objawy. Gdybym miał zlokalizować dokładniej punkt z którego promieniuje ból to jest to bliżej środka moszny bądź w tylniej części jądra. Czasem docierając palcem w te okolice ból jest trochę silniejszy. Może przesadnie panikuję, ale nie wiem czy czekać na wizytę czy zapisać się do prywatnego lekarza, który zapewne przyjmie mnie wcześniej :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×