Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Czy to nawrót przepukliny?


Gość Mateusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Chciałem zapytać czy po ponad roku czasu od operacj przepukliny jest możliwy jej nawrót czy może to jest już inna druga przepuklina. A więc ponad rok temu miałem operację na przepuklinę, pytałem chirurga kiedy będę mógł zacząć ćwiczyć na siłowni i powiedział że po roku. Wiec wcześniej nie zaczynałem ale równo po roku zacząłem regularne ćwiczenia na siłowni (oczywiście bez żadnych przesad, normalnie jak to robiłem zawsze bez szaleństw) ale wydało mi się że zaczynam odczuwać dziwne uczucie(nie ból ale coś podobnego jak miałem przy przepuklinie) w pachwinie lewej (tej którą miałem operowaną) i przestraszyłem sie że to znowu przepuklina i przestałem ćwiczyć. Od tamtego czasu (przez kilka miesięcy) było wszystko wporządku i nie czułem żadnych objawów więc pomyślałem że wtedy mi się coś po prostu uroiło i miesiąc temu zacząłem znowu ćwiczyć i to uczucie znowu powróciło. Badałem worek mosznowy ale sie nie powieksza jak przy pierwszej przepuklinie również przy mocnym kaszlu nic się nie porusza, ale niekiedy odczuwam kucie w okolicy pachwiny i boję się że to znowu przepuklina. (Dodam że mam 21 lat i że miałem przepuklinę w dzieciństwie ale prawostronną.) Co powinienem zrobić, czy to może być znowu przepuklina?? proszę o radę i z góry bardzo dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam trochę podobny prypadek. Rowno rok temu mialem operacje na przepukline pachwinowa. Operacja metoda napieciawa czyli bez siatki (nad czym zaczynam ubolewac). Mam obecnie 27 lat. A wiec po operacji robilem wszystko zgodnie ze wskazowkami. Robilem spacery aby nie zrobily sie zrosty. Unikalem wysilku (nawet niewielkiego). Wszystko bylo ok. Lekarz powiedzial, ze do aktywnosci fizycznej moge wrocic po pol roku. Po okolo 8 miesiacach po zabiegu zaczalem chodzic na basen. Gralem w siatkowke. Oczywiscie bez jakis maksymalnych wysilkow. Tak rekreacyjnie. Wszystko zdawalo sie byc ok. Zero oznak bolu. Zaczalem lekko cwiczyc brzuch. Lekkie cwiczenia z ciezarami (male obciazenia). Unikalem cwiczen typu przysiady, wyciskanie barkow stojac itp. Dodatkowo na basenie chodzilem na bicze wodne, ktore kierowalem rownierz na brzuch (w celu wzmocnienia miesni i ograniczeniu mozliwosci nawrotu przepukliny). Wzystko bylo ok do ostatniego razu. Otoz poplywalem z 20 min na basenie, a nastepnie udalem sie na bicze. Po wyjsciu poczulem jakby lekkie klocie w miejscu blizny po operacji ale myslalem, ze mi sie wydaje. Jednak po dojechaniu do domu poczulem ponownie te klocie. Nazajutrz bylo podobnie. Nie boli mnie to stale ale czasami jak sie jakos porusze lub pewnie napne odpowiednia partie miesni. Jak mam rozgrzany organizm to nie czuje praktycznie w ogole te ukłócia nawet nagle naginajac sie czy szybko zmieniajac pozycje. Dobrze przyjrzalem sie miejscu blizny. Napinajac miesnie brzucha nic mi nie wychodzi (przed operacja wylazila mi kolka wielkosci pileczki do tenisa stolowego). Rownie po kaszlu czy wyproznieniu nie zauwazam tam jakis zmian. Ale byc moze to dopiero poczatek i dziura jest za mala aby jelito moglo wyjsc. czy to jest nawrot przepukliny?? Czy moze tylko blizna sie lekko naruszyla ?? i po jakims czasie bedzie ok? Niesamowcie sie zmartwilem, bo juz myslalem, ze mam to za soba i wszyskto jest ok. Bo jesli znowu bede musial miec opeacje to znowu pol roku z zycia wyrwane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×