Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Operacyjnie usunięcie gruczolaka przytarczyc


Gość Kasia

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. trzy tygodnie temu operacyjnie usunięto mi gruczolaka przytarczycy lewej, pozostawiając tarczycę w stanie nienaruszonym. Lewa strona szyi przestała bolec stosunkowo szybko, natomiast po prawej stronie (na wysokości obojczyka prawego) odczuwam tępy ból. Jest to uczucie ciągnięcia i jakby zapchanego przełyku. z trudem prosrtuję szyję, a w pozycji wyprostowanej przełykanie jest praktycznie nie możliwe z powodu tepego bólu, który tez powoduje uczucie napięcia mięśni szyjnych i prawego ramienia. Ból nie jest bardzo silny, ale uporczywy i nieustanny. Nie boli tylko kiedy leżę na podwyższeniu i najlepiej sie nie ruszam. Moje pytanie brzmi: Co może być przyczyną takiego stanu i czy to minie? czy możliwe jest aby nastąpiły jakieś nieprzewidziane komplikacje i czy powinnam się bać, że coś jest nie tak czy cierpliwie czekać aż to minie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry.Jestem rok po usunięciu gruczolaka przytarczyc.Mam prawie takie same dolegliwości jak Pani stymże dodatkowo mnie jeszcze dusi i tak jest od roku.Kiedy leżę to jest lepiej.Miałam wykonane właściwie wszystkie badania,ale nie można znależć przyczyny mojego złego czucia się.Wyniki są dobre,a ja bardzo żle sie czuję i nikt nie wie co mi jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z laryngologiem kontaktowałam się wiele razy i wszystko jest w porządku,a ja nadal bardzo żle się czuję.Miałam wykonanych bardzo dużo różnych badań,byłam przez ostatni rok 4 razy hospitalizowana i nic.Wszystkie badania wypadają pomyślnie, a ja wegetuję,bo to nie jest życie.Bardzo żaluję,że poszlam na tą operację,bo przed operacją,to się dobrze czułam,ale miałam złe wyniki,a teraz mam dobre wyniki,ale jestem wrakiem człowieka.Myślę,że nastąpiło jakieś uszkodzenie w czasie operacji,gdyż właściwie nie ma już takiego badania,którego ja bym nie miała zrobionego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Weronika

Lekarz endokrynolog wysyła mnie na operację przytarczycy (gruczolak) i bardzo się boję, że się nie uda, albo że będę się czuła jeszcze gorzej niż teraz. Gdzie była Pani operowana?Czy poleci ktoś jakiś oddział?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katedra Chirurgi Ogólnej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego Oddział Kliniczny Chirurgii Ogólnej i Chirurgii Endokrynologicznej Szpital Specjalistyczny Nr 2 41-902 Bytom, ul. Batorego 15 Uwaga : warunki w szpitalu trudne ale fachowcy wspaniali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miesiąc temu miałam operację polegającą na usunięciu gruczolaka przytarczycy lewe razem z przytarczycą(chirurg powiedział,że moja przytarczyca zamieniła się w gruczolak)..Przy okazji usunięto mi lewy płat tarczycy,bo były tam jakieś zmiany.Po tym zabiegu spadł mi poziom wapnia w krwi i czuję się o wiele lepiej.Zanikł mi częstomocz i ustąpiły dolegliwości ginekologiczne(pieczenie i swędzenie pochwy i sromu),wróciła perystatyka jelit.Jeszcze czasami mam zawroty głowy,słabo mi i mam kłopoty ze spaniem.Sztuką było dojść do tego,że mam ten gruczolak.Prawie sama do tego doszłam poprzez prywatne badania poziomu wapnia we krwi i poziomu parathormonu.Wyniki TSH wszystkie zawsze miałam w normie i to lekarzy wprowadzało w błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem 3 i pół tyg po operacji usunięcia gruczolaka przytarczycy lewej górnej, usunięto również lewy płat tarczycy były jakieś dwie małe zmiany, niegroźne nie wymagające nawet leczenia, miałam podwyższony wapń i parathormon(hiperkalcemia). teraz czuję się lepiej niż przed operacją, trzeba znaleźć naprawdę dobrego lekarza, który dobrze wykona operację , teraz wapń i parathormon w normie, nie puchną mi nogi, czuję się tak jak przed chorobą, za tydzień wracam do pracy, jazdy na rowerze i ćwiczeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Gdzie robiłyście Panie operacje na przytarczyce. Jestem skierowana na taką operację i czekam od półtora roku. Jestem z Piły, a czekam na operację w Poznaniu w szpitalu klinicznym im. Święcickiego na Przybyszewskiego. Są tam super specjaliści, ale brakuje kadry medycznej i operacje się odwlekają 😞 Zależy mi na operacji z zastosowaniem metody śródoperacyjnego oznaczania stężenia parathormonu w surowicy. Czy ktoś może taka robił w pobliżu Poznania, Bydgoszczy, Szczecina? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja takze czekam na operację i takze bardzo sie boje. Bylam u prof. Barczyńskiego w Niepołomicach. Wielki specjalista w tej sprawie. Niestety na operacje czeka sie poltora roku , chyba ze pojdzie sie do jego kliniki to jest od ręki.Ja czekam na badanie PET poniewaz przytarczyca daje niejednoznaczne sygnały w badaniach obrazowych i dokladnie nie wiadomo czy jest po prawej czy po lewej stronie, a moze sa dwie.... Czuje sie bardzo zle. Wysoki wapn, bole kosci, miesni, nieustanne zmeczenie. Ale trzymam teraz ostra diete i zeszlam w tym miesiacu z PTH praktycznie do normy. Nie jem nic co zawiera waoń i pije duza ilosc wody z cytryna, zeby oczyszczac nerki i plukac z nich wapń. To bardzo wazne. Boje sie poniewaz w sieci kraza takie opinie, ze glowa boli i jak jest tragicznie po tej operacji...podobno to musi byc bardzo dobry lekarz, ktory ma duze doswiadczenie. Chodzi o to zeby nie naruszyc w trakcie operacji naczyn krwionosnych zdrowych przytarczyc, ktore pozniej przejma praca tej usunietej. I to jest cala sztuka i filozofia tej operacji.Chcialabym miec to juz jednak za soba. Na pewno nie warto odpuszczac tego kto bedzie operowal. To wydaje sie byc kluczowe.

Zycze wszystkim powodzenia i duzo zdrowia...Beata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×