Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Żylaki powrozka nasiennego a płodność


Gość Adrian

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 22 lata i po lewej stronie moszny mam tzw zylaki powrozka nasiennego (varicocele) - w sumie nie jestem pewnie jak dlogo mam te zylaki ale obecnie moglbym powiedziec ze jest to 3 stopien gdyz moszna jest po lewej stronie znacznie powiekszona. Obecnie mieszkam w Szkocji i bylem z tym problemem u tutejszego lekaza ktory skierowal mnie na USG ktore wykazalo ze jadna nie sa w zaden sposob uszkodzone (tak samo nerki - nie wiem co to ma do rzeczy ale nerki tez mi przebadano przy tej okazji). Spytalem lekarza czy te zylaki zagrazaja plodnosci i czy powinienem sie zdecydowac na usuniecie czy nie i dostalem odpowiedz ze bezplodnosc nie jest szczegolnie zwiazana z samymi zylakami ale moga wystapic problemy. jednoczesnie powiedzial ze usuniecie rowniez moze niczego nie zagwarantowac. doradzil ze jezeli w zaden sposob mi to nie przeszkadza to zebym nie szedl na zaden zabieg. Niestety nie mam zbytniego zaufania do tego lekarza i dlatego pisze tutaj... co powinienem zrobic? jak mozna zbadac plodnosc? czy jest to ogolniedostepne badanie czy musze byc na nie skierowany? z gory dziekuje za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiec tak .. żylaki wpływają na płodność na pewno .... sama pobyt w szpitalu po operacji trwa od 3 do 7 dni. Ja miałem w dzieciństwie osuwane żylaki. Co do badań to można je zrobić na własną rękę za opłatą oczywiście ..... się to nazywa niby badanie spermiograficze .... ... jak te badanie wygląda się można domyślić :D Powodzenia ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×