Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Powracające problemy z trzustką


Gość Paweł

Rekomendowane odpowiedzi

Od 2000 roku przebywałem kilka razy w szpitalu na przewlekłe zapalenie trzustki.W pierwszym okresie było to spowodowane nadużyciem alkoholu.Obecnie ponad rok nie pije,stosuje dietę, lecz mimo to w styczniu znowu wylądowałem w szpitalu.Tym razem dodatkowo stwierdzono u mnie zespół depresyjny.Pomimo leczenia w szpitalu badań tomografii komp,oraz MR nie czuje sie dobrze. We wrześniu tego roku zrobiłem sobie badanie Usg w którym wykryto min: *w okolicach wnęki śledziony widoczna jest wielokształtna,niejednorodna struktura heterogenna o wymiarach ok 3x2,5 cm,która przemawia za naciekiem zapalnym/z ogona trzustki?/Między śledzioną i przeponą stwierdza się warstwę płynu o szerokości do 18 mm*Lekarz robiący badanie polecił mi ponowne badanie TK jamy brzusznej.Termin badania to dopiero okolice marca 2010.Praktycznie codziennie odczuwam bule w okolicach brzucha,nie daje sobie już tym rady.Staram sie nie stosować leków przeciwbólowych.Czy mam czekać na badanie tk,czy też powinienem udać sie do lekarza.Czy te bóle mogą ewentualnie mieć podłoże psychiczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×