Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Agiomyolipoma nerki czy rak?


Gość BEATA

Rekomendowane odpowiedzi

dzień dobry.okolo póltora rok temu wykryto mi na nerce niby torbiel ok 4,5 mm.po uplywie 3 mies poszlam ponownie na usg ,gdzie poinformowano mnie ,że jest to góz angiomyolipoma ok 8,5 mm.skierowano mnie na tomograf.tomograf nie potwierdzil tego samego, gdyz w badaniu stwierdzono brak tkanki tłuszcowej w nawiasie zmiana żle widoczna .nie dali mi żadnej odpowiedzi ,zostawili do obserwacji.żle się czuje.odnosze wrazenie jakbym miala coś z cisnieniem nie tak jakies skoki bo czasami mi sie tak dziwnie w glowie robi, że zwykły glos jest tak chałasliwy, że az mi coś w uszach pulsuje,boli mnie do tego nerka i mam kłucia ,czasami aż dech zapiera,czesto mnie piecze cewka moczowa podczas oddawania moczu a wyniki mam dobre.robilam nawet posiew moczu i tez jest wszystko w porządku.pozostawiono mnie bez odpowiedzi.nie wiem co robic.mam mała córeczke i boje sie czegoś przeoczyć.pytałam sie co dalej dostałam odpowiedż czekać i za pół roku usg powtórzyć.mówilam, że zapłace za badania prywatnie ,ale jakie moge wykonac .dostalam odpowiedż nie ma sensu.staram się o tym nie myślec ale jak jest to rak to chyba lepiej odrazu zareagować.zapomnialm dodac, że mam ciagly kaszel od roku bez powodu.co mam dalej robić.patrze na mój skarb i łzy mi w oczach stają ,ze może mnie stracić.tu nie chodzi o mnie ale o moją córeczke .chce wiedzieć czy sa jakieś dodatkowe badania zeby poglębić diagnoze.badania krwi ,kreatynina jest ok.prosze o porade i pomoc.dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ,ze w przypadku naczyniomięśniaka tak się postępuje.martwi mnie tylko opis tomografii komputerowej w której napisali,że nie potwierdzaja tego samego,gdyz góz nie posiada tkanki tłuszczowej.goz ma 8,5 mm.czy moze to byc rak tylko żle widoczny.lekarz dał mi odpowiedż jest pani raczej za młoda ,ale mamy problem ze wzgledu na brak potwierdzenia tomografu.mam pytanie czy rezonans magnetyczny z kontrastem moze potwierdzic co to za zmiana.teraz w poniedzialek prywatnie zapisalam sie na to badanie.nie wiem ,czy jest sens.kosztuje 670 zl.martwi mnie tez czy tego typu badania nie prowadza do powaznego podraznienia takiego goza .chodzi mi o to czy w przypadku zmiany łagodnej może sie zezłosliwić?czy potwierdzi?czy zmiana jest zbyt mała?moze sa jakieś badania inne.wole wiedziec na czym stoje.a jak to rak?co robic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczesniej na usg i na tomografie wykryto mi angiomyolipome rozm 8,5 mm.czoraj dodatkowo zrobilam sobie badanie rezonans magnetyczny.na rezonansie nie wykazalo zadnej zmiany.lekarz opisujacy powiedzial ze nie wdzial tam zadnego goza.nic z tego nie rozumiem.mowia ze rezonans taki dokladny.co moze byc powodem takiej diagnozy?czy goz faktycznie zniknol?czy moze zdjecia sa nie wyrazne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×