Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guzek we wcięciu szyjnym mostka


Gość Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno wyczułem u mojego 19 miesięcznego syna guzek we wcięciu szyjnym mostka ( dołek pod krtanią ) tuż pod skórą. Według mnie guzek ten można przesuwać i jest on twardy. Lekarz dziecięcy powiedział że guzek ten według niego jest miękki i skierował nas na USG.Dziecko zachowuje się normalnie, chociaż wydaje nam się że od momentu kiedy wyczuliśmy ten guzek dziecko straciło apetyt i do jedzenia trzeba go praktycznie zmuszać. Również od kilku dni oddaje po 4 do 5 razy dziennie stolce. Jesteśmy z żoną zaniepokojeni tym faktem, chcieli byśmy dowiedzieć się co to może oznaczać dla nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisałem długo ale dopiero niedawno mieliśmy rozmowę z lekarzem dziecięcym i powiedziano nam że ten guzek ma powiązania z węzłami. Powiedziano nam że na badaniu USG stwierdzono że guzek nie jest do niczego przyrośnięty ( luźny ) i posiada strukturę węzłów. Należy jednak go obserwować, mieć na uwadze czy przypadkiem nie rośnie bo najgorszego, czyli nowotworu na 100% nie można nigdy wykluczyć i za 6 tygodni mamy wrócić do kontroli. W tym wypadku zastanawiamy się z żoną czy rzeczywiście nie powinniśmy się niczego obawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli jest to powiekszony wezel, niebolesny, twardy, radzilbym jak najszybsze wykonanie zdjecia RTG klatki piersiowej bocznego i AP, musicie miec skierowanie od lekarza rodzinnego, ale na pewno wam wypisze. Guzek w tej okolicy to sygnal alarmowy, gdyz jest to miejsce splywu chlonki w obrebie klatki piersiowej. Mam nadzieje ze to tylko powiekszony z powodu jakiejs infekcji nisko polozony wezel szyjny. Ale dla pewnosci zrobcie RTG pluc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. U mojej 15-sto miesięcznej córci też wykryliśmy taki lużny guzek na wysokości wcięcia mostka,byliśmy już na usg i okazało się że jest ich jeszcze kilka mniejszych pod żuchwą wszystkie oczywiście na węzłach chłonnych...w wynikach krwi nic nie wyszło..jednak mamy wrażenie że ten na wcięciu mostka powiększył się od ostatniego usg..nie wiemy co dalej bo pediatra powiedziała nam że może to być odczyn poszczepienny ciąg dalszy..dodam że po szczepionce świnka-odra-różyczka,wiatrówka po 3 tygodniach dziecko miało bąble zpłynem w okolicy narządu rodnego utrzymujące się przez tydzień leczone..dodam również że dziecko powoli wychodzi ze skazy na białko mleka krowiego,jest karmione piersią nadal,ząbkujei jest nie jadkiem...proszę o pomoc...czy powinniśmy wykonać jeszcze jakieś dodatkowe badania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o dalszy opis badań i leczenia, ponieważ podobny guzek zauważyłam u swojego 2 letniego synka, a lekarz pediatra powiedział, że to się samo wchłonie do 3 -go roku życia i żeby nic z tym nie robić. Nie dał mi żadnego skierowania na badania. Jestem zaniepokojona- ale cóż mam robić? Napiszcie co u was drogi Marcinie i Aneto. Czekam na wiadomość. Jola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Zauważyliśmy u swojej 2 letniej córeczki powiększony wezeł chlonny ( guz, torbiel ?) Leżalyśmy w szpitalu w Płocku, wcześniej mieliśmy zrobione USG na którym wyszło takie badanie - Pośrodkowo u podstawy szyi w okolocy wciecia mostka w miejscu wyczuwalnego zgrubienia widoczna hypoechogenna okrągła zmiana lita średnicy 9mm- najbardziej powiekszony węzeł chłonny. Poza tym na szyi dość liczne powiekszone węzły chłonne najwieksze w okolicy kątów żuchwy po stronie prawej wielkości 22x11mm.po stronie lewej 24x8mm. Wzdłuż pęczków naczyniowych obustronnie liczne wezły chlonne wielkosci do 10x7mm. Konieczna dalsza diagnoza hematologiczna. No i tym sposobem leżałyśmy w Płockim szpitalu tylko że po wyjściu z niego nic nie wiemy ? Paranoja nie wiedzą czy to torbiel co to jest ? badanie klatki piersiowej RTG- w normie i zrobiono ponownie Usg szyi nic nowego nie wykryto. Skierowano nas do Warszawy na badania na ulicę Marszałkowską a tam czeka się pół roku ??? Dziecko pokazuje że boli je szyjka, ma kaszel i katar na gardle ma białe naloty. Bardzo proszę o pomoc gdzie możemy się skierować aby zrobiono córce podstawowe badania i coś powiedzieli bo odchodzę od zmysłów tym bardziej że córka tak odciąga skórę na szyi jak bluzkę która jej przeszkadza :(. Jest apatyczna mniej je prawie wogóle, i dużo śpi. Bardzo proszę o szybką odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×