Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból i przeskakiwanie pod żebrami


Gość Gigi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Proszę o poradę. Od jakiegoś czasu przeskakuje mi pod żebrami z lewej strony. Przeskakiwanie występuje tylko jak chodzę, stoję, schylam się. Nie ma tego jeśli leżę. Przeskakiwanie umiejscowione jest jakby na tych małych, krótkich żebrach. Największe i najbardziej odczuwalne przeskakiwanie wystpuje jak jestem schylony. Wczoraj z biegiem dnia czułem jak zaczynają mnie boleć żebra z lewej strony na plecach. Lekarz pierwszego kontaktu powiedział mi, że przeskakują mi połączenia chrzęstne na tych małych żebrach. Ale ja nie jestem do końca przekonany. Dodam, że miałem robione badania krwi - wszystko w normie. RTG kręgosłupa lędźwiowego - mam stwierdzoną skoliozę i zniesioną fizjologiczną lordozę. USG jamy brzusznej - narządy wewnętrzne OK. Proszę o odpowiedź czy mogą to być objawy jakiegoś nowotworu?? Co mi może dolegać? Zdjaę sobie sprawę, że powinieniem wykonać przynajmniej zdjęcia klatki piersiowej, płuc czy całego kręgosłupa. Dodam jeszcze, że przez okres kilku lat bardzo wiele czynności wykonywałem leżąc na lewym boku co mi teraz przeskakuje (jadłem, pracowałem na komputerze i oglądałem tv).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie doktorze, a czy poza tłuszczakiem może mi coś jeszcze dolegać? Tzn czy może t onie być tłuszczak tylko coś innego? A czy zwyrodnienia kręgosłupa mam brać pod uwagę? Zauważyłem również, że z bigiem dnia to przeskakiwanie i chrobotanie jest częstsze, tak jakby *coś* w ciągu dnia się męczyło i potem powodowało to chrobotanie i przeskakiwanie.. Co do usg ti miałęm robione jakieś 1,5 mies temu, ale nic nie wykazało, a tą końcówką *jeździł* mniej więcej w tym miejscu. Z góry dziękuję za poświęcony czas i odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×