Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wysiłek fizyczny a regeneracja wątroby


Gość rasta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy może mi ktoś powiedziec czy wątroba przez wysiłek fizyczny może miec problem z całkowitym zregenerowaniem się ? Bo ja już od ponad roku próbuje ją zregenerowac i niestety nie moge. Na początku jak się dowiedziałem ze jestem chory to wyniki miałem około 400 alat ggtp i aspat po miesięcznym leczeniu spadły do około 100 wartości i tak przez rok wahały się między 200-100 ani drgnie w dół. Zostało wykluczone wzb i wzc a stwierdzone toksyczne uszkodzenie wątroby. Usg w porządku zero alkoholu i innych uzywek, rygorystyczna dieta i stałe przyjmowanie leków na nic nie pomaga. I tutaj pyatnie czy może to byc spowodowane przez wysiłek fizyczny bo odkąd zerwałem z paleniem i piciem postanowiłem o siebie zadbac i tak od stycznia do maja chodziłem na basen a od czerwca do teraz na siłownie i basen ale z umiarkowanym wysiłkiem i za zgodą lekarza ( a powiem szczerze ze nie wyobrarzam sobie teraz bez tego życia) ale ostatnio czuje się naprawde fatalnie więc jak sadzicie moze to byc spowodowane przez wysiłek ze ta wątroba nie chce się zregenerowac całkowicie ??? a leki jakie przyjmuje to heparegen ursocam liv52 i vitamine b com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×