Dysplazja włóknista, zmiany ogniskowe w piersi

użytkownik
Urszula

Jestem po mammografii i USG. Czekam na biopsję i bardzo boję się wyników. Czy zmiany podane w opisie z badań są bardzo poważne?

Opis badania mammograficznego:
Piersi o budowie tłuszczowo-gruczołowej. W piersi lewej w miejscu na godzinie 2 zagęszczenie o średnicy 25 mm, skala BIRADS 4. Zagęszczenie w sutku lewym na godzinie 2.

Opis USG:
Sutki o utkaniu tłuszczowo-gruczołowym z cechami dysplazji włóknistej.
W sutku lewym na godzinie 2 widoczny obszar o zaburzonej architektonice, gdzie wyodrębnia się ubogoechowy nieostro ograniczony obszar o wymiarach ok. 8x7 mm o niejednoznacznym charakterze.
W sutku prawym na godzinie 10 wewnątrzgruczołowo widoczny owalny obszar o obniżonej echogeniczności wielkości ok. 9 mm &#8211* wewnątrzgruczołowa tkanka tłuszczowa ? zmiana ogniskowa?
Ponadto w obu sutkach widoczne pojedyncze odcinkowo szersze przewody mlekowe.
Doły pachowe bez cech patologii.

Reklama
użytkownik
haemophilus

Niestety trzeba poczekać na wynik biopsji. Opis usg nie przynosi ostatecznej odpowiedzi co do rodzaju zmiany.

użytkownik
Virgi

Będzie dobrze!! Proszę tylko słuchac i przeszczegać ściśle zalecen lekarza!Pozdrawiam i powodzenia!

użytkownik
TERESA

Jestem po mammografii mam identyczne wyniki jak u ciebie co to jest? nie wyczówam żadnego guza mam wessanąbrodawkę . może ktoś mi odpisze czy zmiamy te są poważne.

użytkownik
Anek

Mam cos podobnego ile macie lat ??

Twoja odpowiedź