Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przepuklina odcinka szyjnego kręgosłupa


Gość Kasia

Rekomendowane odpowiedzi

Na rezonansie magnetycznym wyszedł następujący wynik: *Zniesienie lordozy kręgosłupa szyjnego z kyfotycznym ustawieniem na poz. C5C6. Niewielkie zmiany dehydratacyjno-zwyrodnieniowe w tarczy międzykręgowej C5C6 oraz C6C7. Na poziomie C5C6 tylno-prawoboczne uwypuklenie tarczy międzykręgowej, zwężające przednią, płynową przestrzeń okołordzeniową oraz prawy otwór międzykręgowy. Na tym poziomie widoczne są osteofity na tylno-bocznych krawędziach trzonów kręgów wpuklające się do otworów międzykręgowych, większe od strony prawej co wraz z uwypukloną tarczą międzykręgową powoduje ucisk korzenia nerwu rdzeniowego w przednim odcinku kanału kręgowego oraz otworze międzykręgowym. Na poziomie C6C7 uwypuklenie tarczy międzykręgowej typu bulging bez cech ucisku struktur nerwowych. Niewielkie modelowanie przedniej powierzchni rdzenia kręgowego na poziomie C5C6. Sygnał rdzenia kręgowego prawidłowy. Wyostrzenia kostne na przednich krawędziach trzonów kręgów C*. Muszę nadmienić, iż mam od dziecka skoliozę, a teraz mam 30 lat. Uprzejmie proszę o odpowiedź, czy moja przypadłość grozi operacją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wolno zwlekać są to poważne dysfunkcje kręgosłupa szyjnego które mogą prowadzić do zaburzeń kończyn górnych jak i obiawy neurologiczne wewnątrz głowy(niezwlekać) polecam neurochirurga dr Jarosława Sakowskiego szpital wojskowy wrocław

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam i pracuje w UK. Od polowy listopada mam problemy z kregoslupem. 1sza diagnoza u specjalisty w polsce byla dyskopatia szyjna C5-C7 z zespolem szyjno ramiennym lewostronnym. Mialem robione terapie manualne, mobilizacje, trakcje, elektroterapie, ultradzwieki, magnetronic oraz cwiczenia w zakresie domowym, rowniez z zaleceniem REZONANSU ODCIKA SZYJNEGO. niestety po 3 tyg takich terapii bole sie nawrocily, takze byla to tylko ulga tymczasowa. 11 lutego znow bylem w polsce i przy okazji zrobilem Rezonans Szyjnego i Piersiowego odcinka. Oto wyniki: Odcinek Piersiowy: zachowana fizjologiczna kifoza piersiowa, wysokosc trzonow kregowych zachowana, nieznacznie nierowny zarys blaszek granicznych trzonow pogranicza piersiowego-ledzwiowego jak w zaznaczonych guzkach Schmorla, wysokosc przestrzeni m-k zachowana, rezerwa plynowa zachowana, rdzen kregowy w piersiowym odcinku bez zmian. Natomias w odcinku szyjnym: splycona fizjologiczna lordoza szyjna, wysokosc trzonow zachowana, niewielkiego stopnia wyostrzenia krawedzi trzonow, obnizona wysokosc przestrzeni m-kregowej C5-C6 na poziomie C5-C6: centralnie lewostronna przepuklina krazka m-kregowego na 6mm w kierunku wejscia do lewego otworu m-kregowego (z obecnoscia sekwestru) z redukcja objetosci zachylka (z kompresja korzenia nerwu rdzeniowego) i z modelowaniem przedniego zarysu worka oponowego Na poziomie C6-C7: szerokopodstawne uwypuklenie pierscienia wloknistego, rdzen kregowy w szyjnym bez zmian. Prosze o opinie gdyz rozmawialem z neurochirurgiem przed powrotem do UK i powiedzial mi ze tylko operacja moze mnie uratowac, gdyz po czasie moge nawet stracic czucie, bezwlad w lewej rece. Ogolnie bol towarzyszy mi dzien dnia z napadajacymi z nienacka naciskami-uczucie naglego uszczypniecia miedzy ramieniem a kregoslupem, problemy ze wstawaniem i coraz bardziej ze zwyklymi czynnosciami codziennymi. Tu w UK niestety czekam w kolejce na zainteresowanie ze strony Ortopedycznego Szpitala w sprawie konsultacje na kase chorych. Prosze o opinie, jaka jest cena operacji prywatnie jesli taka jest konieczna w Polsce, Warszawa. Dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×