Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból w jamie brzusznej


Gość Tomek !

Rekomendowane odpowiedzi

Przez kilka miesięcy miałem ból w dole brzucha po lewej stronie, trochę poniżej pępka. Ból towarzyszył mi praktycznie przez cały dzień. Ustępował jak szedłem spać, a konkretnie jak już prawie spałem. Nigdy nie budził mnie w nocy. Miałem przez kilka miesięcy luźne, papkowate stolce. Czasem ból występował na plecach, w okolicach kręgosłupa. Dostałem skierowanie na kolonoskopię oraz rtg kręgosłupa lędźwiowego. Na kolonoskopii zostały stwierdzone zrosty na odcinku esicy. Na rtg - skolioza oraz zniesienie fizjologicznej lordozy. Po badaniu kolonoskopowym ból w dole brzucha zniknał, ale *przeniósł* się wyżej - jest kilka cm poniżej żeber i też kilka cm w lewo od środa brzucha. Jest tak jakby rozciągnięty na pionowym odcinku na kilka cm. Ten ból też mnie nie budzi w nocy. Nie zmienia swego charakteru po jedzeniu, nie jest uzależniony od spożywanego posiłku. Wydaję mi się, że czasem zależy od ułożenia ciała. Próbowałem naciskać dłońmi to miejsce, nawet dosyć bardzo mocno to ból się na nasila, a nawet czasem znika. Wykonałem serię badań - krew, ob, crp, próby wątrobowe, badanie w kierunku trzustki, helicobacter (z tym, że z palca), krew utajona, pasożyty, usg (jednak to usg, było wykonane 2 tyg przed kolonoskopią, a po badaniu kolonoskopowym ból się przeniósł w górę - czy powinieniem powtórzyć badanie usg????). Proszę o poradę - czy jest to jakaś choroba? Czy może ten ból pochodzić od kręgosłupa lub jest zakodowany w mojej psychice?? Dodam, że ten ból nie jest na tlye mocny, żeby mi nie pozwalał funkcjonować, jednak występuje. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokłądnie to samo:) Dziś wróciłem z wynikiem badania rtg, oczywiście spłycenie lordozy lędźwiowej, zaznaczone zmiany zwyrodnieniowe itd. Rzecz jasna jak kolega leczę się również u gastrologa i też miałem kolonoskopię, objawy identyczne - teraz ucisk z dołu przeniosł się wyżej z lewej strony tuż pod żebrami. Nie jest to ostry ból , ale powoduje dyskomfort. Stwierdzono u mnie zespół jelita wrażliwego oraz wrzód na dwunastnicy. Tego się trzymam i przyzwyczajam do bóli, najważniejsze to zachować spokój i umieć pogodzić się ze śmiercią:) Lekarzom dziękuję. 1234harrypotter@gmail.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli macie zniesioną lordozę, to bardzo możliwe, że wytworzyła się już przepuklina i uciska pień nerwowy. W zależności pomiędzy którymi kręgami się wytworzyła, ucisk ten powoduje zaburzenia poszczególnych organów. Ja mam przepuklinę na poziomie L5 - jest to najniżej położony, ruchomy krąg nad kością ogonową. Dlatego ucisk w moim przypadku powoduje brak czucia w nodze. Jeżeli w waszym przypadku przepuklina umiejscowiła się wyżej, to prawdopodobnie zaburza pracę organów umiejscowionych wyżej. Czy jest to faktycznie przepuklina, najlepiej sprawdzić za pomocą rezonansu magnetycznego ewentualnie tomograf komputerowy (mniej dokładny). Na zdjęciu RTG tego nie widać! Bardzo wskazane są ćwiczenia powodujące powrót kręgosłupa do swojej naturalnej pozycji. Patrząc z boku, kręgosłup powinien układać się w kształt litery *S*. Człowiek ze zniesioną lordozą lędźwiową nie ma naturalnego wygięcia dolnego odcinka - kręgosłup jest prosty. Najlepszym ćwiczeniem jest podnoszenie tułowia na rekach, tak, aby biodra pozostały na podłożu. Układamy się oczywiście w pozycji na brzuchu. Robimy wdech i bardzo powoli podnosimy ciało tak wysoko, jak jesteśmy wstanie zrobić to bez bólu. Biodra i pośladki cały czas muszą być rozluźnione! Robimy wydech, chwile wytrzymujemy w takiej pozycji i opuszczamy ciało na powrót do pozycji leżącej. Kilka sekund odpoczynku i robimy powtórzenie. Ćwiczenie wykonujemy w ilości 10 powtórzeń, a serie powtarzać jak często się da, z zachowaniem jednak minimalnego odstępu jednej godziny między seriami. Jest to ćwiczenie zalecone mi przez lekarza neurologa, a co później zostało potwierdzone przez dwóch fizykoterapeutów - najlepsza rehabilitacja. jarek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×