Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guzek z tyłu głowy


Gość Agnieszka

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry Dwa lata temu po raz pierwszy, wyczułam malutkie zgrubienie (guzek) na głowie (jakieś 5 cm od ucha, na kości). Po niedługim czasie (dwa tygodnie) zniknął. W tym roku znowu pojawiło sie coś podobnego. Znowu zniknęło. Co to może być? Jeszcze takie jedno dodatkowe pytanie. Czy w tym miejscu znajdują się węzły chłonne? Dziękuję bardzo za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na granicy kości potylicznej z karkiem znajdują się węzły chłonne potyliczne. Być może to one uległy powiększeniu, o którym mówisz. Kiedy wyczujesz je znów powiększone udaj się do lekarza rodzinnego żeby je ewentualnie zobaczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie! Niedawno wykryłem u siebie guzka z tyłu głowy. Jest on twardy, nieruchomy, niebolesny (nawet przy dotykaniu go). Czy to może być kostniak? Jeśli tak to czy należy go usuwać i ew. jak taki zabieg wygląda - w Internecie znalazłem rozbieżne informacje: z jednych wynika, że jest to krótki zabieg, po którym pozostaje się ok. 2 dni w szpitalu, natomiast z innych, że jest to skomplikowany zabieg, trwający 5-6 godzin, w którym wykonywane jest cięcie wieńcowe, a pobyt w szpitalu wynosi ponad 2 tygodnie. Z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam 15 lat i dzisiaj wykryłam z tyłu na szyi pod czaszką małego guzka. Cała strona prawa głowy i szyi bardzo mnie boli, nie mogę wykonywać gwałtownych ruchów głowy oraz czuję ból przy każdym dotknięciu guzka.Dzisiejszej noc nawet nie mogła spać. Boję się troche , bo zabardzo nie wiem, co to jest. Możliwe, że ma to powiązanie z powiększonymi węzłami pod lewą pachą. Byłam z nimi u lekarza rodzinnego jednak on uznał, że to tłuszczak. W niedługim czasie udałam się do onkologa i dostałam skierowanie na USG. Gdy otrzymałam wyniki okazało się ,że mam powiększone węzły chłonne. Lekarz zlecił mi punkcję, ale gdy poszłam na badanie inny specjalista powiedział,że węzły nie są na tyle powiększone aby wykonywać taki zabieg. Prosze pomóżcie i dajcie odpowiedź , co to jest ? co mam zrobić ? i czy ma to coś wspólnego z powiększonymi węzłami pod pachą .? Z góry bardzo dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Dzisiaj rano wyczułam w boku szyi niewielki, 1 cm guzek. Nie przesuwa się, jest twardy i nie boli. Znajduje się w połowie drogi pomiędzy karkiem a prawym uchem. Nie mam poza tym żadnych objawów, nie jestem przeziębiona, głowa mnie nie boli, ani nic takiego. Przyznaję, że bardzo dawno nie byłam u lekarza i trochę się denerwuję. Miałam kiedyś wycinaną torbiel na szyi, ale to na mój rozum nie ma związku. Nie wiem... ? Czy może to byc coś w stylu tłuszczaka? Czy konieczna jest szybka wizyta u lekarza, czy może można z tym trochę poczekac? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba w tej sprawie skonsultować się z lekarzem na pewno. Na podstawie samego opisu zmiany trudno mi powiedzieć co to może być, bez badania. Może to powiększony węzeł chłonny, włókniak, tłuszczak, kaszak, a być może wznowa torbieli. Lekarz po badaniu zaleci dalszy sposób postępowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem a raczej nadal mam. Ponad 3 lata temu coś sobie wymacałem (powiększony węzeł). Poszedłem do lekarza rodzinnego, który powiedział, żeby się tym nie przejmować. Nie uspokoiło mnie to. Poszedłem prywatnie do Pani laryngolog, która mnie dokładnie zbadała i powiedziała, że jest to nieznacznie powiększony jeden węzeł chłonny lub po prostu rozbudowany mięsień. Dla spokoju poszedłem jeszcze prywatnie na konsultację do onkologa, który zrobił mi USG węzłów chłonnych szyji. Generalnie potwierdził poprzednie diagnozy a wynik wykazał nieznacznie powiększony węzeł. Obecnie w tym tygodniu znowu naszła mnie fobia i nawet byłem u lekarza rodzinnego żeby to skontrolować ale powiedział, że nie ma się czym martwić... Dziwne tylko to, że ja nadal się martwię i nadal szukam w sieci dziwnych opini:) Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie od tygodnia zauważalnym guzek z tylu głowy po prawej stronie przy naciśnięciu lekko boli jest miękki jak by w środku była woda czy jakaś ropa ma ok 1cm. Mam pytanie co to możne być ?czy to coś poważnego ?,do jakiego lekarza mam się udać ?oraz czy podczas strzyżenia włosów ten guzek nie pęknie Bardzo proszę o odpowiedz z góry dziękuję Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, 3 lata temu miałam wypadek, zostałam skopana przez chlopakow i lezalam w szpitalu podejrzewali lekki wstrzas mozgu , zrobili badania. po tym incydencie zostala mi pamiatka na glowie a mianowicie z tylu glowy niewielki gozek, lekarz powiedzial ze nie ma sie czym przejmowac.. na poczatku bolał przy nacisku, pozniej przestalo i zapomnialam ze wogle to mam , teraz po 3 latach odezwal sie i boli bez nacisku, boli a ja sie boje isc do lekarza nie to ze boje sie lekarza ale tego co mi powie.. goz zrobil sie wiekszy i bardziej przerazajacy, wiem ze musze isc i zrobic badania, ale uwirzcie nigdy sie tak nie balam jak teraz . a jesli to rak - mam dopiero 20 lat i jest mi z tym zle. chce dodac ze ostatnio bolem goza zrobilam sie bardziej senna i znurzona wszystkim. nie wiem czy to tylko dlatego ze wiem ze to se odnowilo i moj strach zwycierza i wmawiam sobie rozne rzeczy czy to poprostu ma zwiazek z moim gozkiem ...??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam 17 lat i ostatnio wyczułam sobie węzeł chlonny pod pacha, i na szyi, właśnie tak koło ucha, następnego dnia wyczułam na srodku szyi, czy to oznacza cos powaznego ? czyt to ze codziennie znajduje nowe powiekszone wezly chlonne oznacza ze cos bardzo niepokojacego dzieje sie u mnie w organizmie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ROK TEMU Mam 14 lat od roku mam guz na głowie po prawej stronie na dole on mnie nie boli nie rusza się ani nie znika .Od tego czasu boli mnie głowa ,mam zaniki pamięci,i ze stabilnością nie mogę się utrzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej hej. Może komuś przyda się to co mnie spokało, od wielu lat od czasu do czasu pojawia mi się właśnie taki guzek z tyłu głowy i zawsze boli w tym miejscu gdzie się pojawi właśnie jakieś 5 cm od ucha robili mi różne badania aż Prawie doszło do pobrania wycinka, bo zdesperowany lekarz załamywał ręce. Przy wizycie u lekarki która zajmowała się moją córeczką - Pediatra i Specjalista Medycyny Rodzinnej - powiedziałam jej o tym co mnie czeka na co ona oglądnęła mojego powiększonego węzła wysłuchała historii choroby i zadała jedno pytanie : CZY MA PANI NA GŁOWIE JAKĄŚ RANKĘ, KROSTKĘ,STRUPKA ? Miałam nawet dwie którym notorycznie nie dawałam się zagooić rozdrapując rankę. Wdał się stan zapalny i z tąd moje powiększone bolące węzły chłonne !!! zawsze gdy mam jakiegoś strupka na głowie i choć raz go rozdrapię to na drugi dzień pojawia się guzek i ból. Natomiast kiedy tylko ranka się wygoii ból i guzek znikają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam 17 lat i okolo 2 dni temu wyczułam z tyłu głowy mału guzek okolo 1 cm nie boli ani przy dotyku ani wgl, po prostu jest. Czasami boli mnie glowa . Czytalamo tym w necie ale jest duzo roznych opini na ten temat. Jak myslicie co to moze byc? mam sie martwic ? Isc do lekarza czy poczekac jeszcze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość fairytale

Witam, kilka miesięcy temu wyczułam na tyle głowy coś jakby guz. Jest dość bolesny w dotyku, znajduje się po lewej stronie, nad karkiem, ukryty jest pod włosami. Przez kilka miesięcy się tym zupełnie nie przejmowałam, nawet o nim zapomniałam, jednak dzisiaj przez zupełny przypadek znowu go wymacałam i wydaje mi się, że jest większy. Ma około 2 cm wielkości. Co do dolegliwości, jakie mogę mieć ze strony głowy - częste bóle głowy, ale głównie okolicy czoła i czubku głowy. Nie wiem, czy to też może mieć związek, ale to już od dłuższego czasu - zauważyłam, że mam problemy z pamięcią, np. nie jestem w stanie sobie przypomnieć, czy będąc pod prysznicem umyłam włosy czy też nie, zapominam co robiłam poprzedniego dnia. Bardzo często też robię literówki, mylę kolejność pisania liter w wyrazach. Ostatnio doszły dość ciężkie do zniesienia zawroty głowy. Czy jest się czym przejmować? Jestem pod opieką poradni heoatologicznej z powodu torbieli bąblowcowych, lekarze już wcześniej sugerowali prześwietlenie głowy, jednak nikt nie wydał mi takiego skierowania. Proszę o szybką odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lek. Jacek Ławnicki

Witam! Niewątpliwie powinna Pani udać się do lekarza, który wystawi skierowanie mające na celu ustalenie pochodzenia zmiany. W przypadku częstego bólu głowy oraz problemów z pamięcią powinna Pani udać się do specjalisty neurologa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 15 lat wczoraj pojawił m się z tyłu głowy po lewej stronie jeden guzek a na drugi dzień drugi guzek po naciśnięciu wyczuwam lekki bół a poza tym nic mi nie jest i mam pytanie czy to jest coś groźnego czy to są węzły chłonne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziomek robiłeś jakieś badania? Bo mój syn 3 lata, ma identycznie. Pojawił mu sie po lewej stronie guzek na drugi dzień drugi. Lekarka mówi że to wezły chłonne, ale nie ma żadnych oznak choroby. Powiedz co z Tobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam te wpisy i widzę przed oczami bandę pokolenia *Gender*. Jeszcze nie wie co to jest jeden z drugim a już ratunku, pomocy, umrę, lekarza. Śmieszne... od lat ludzki organizm radził sobie sam z większością problemów, a teraz szpikujemy się gównami, jakimiś pneumokokami, łykacie barany kilogramy pastylek bez recepty itp. * Guzki za uszami - na 90% ropniaki... cisnąć dzień, dwa aż skóra znajdzie ujście... wyjdzie ropa z białym łojem potem ulga, organizm zajmie się gojeniem overnight i po sprawie, * Guzki na dolnej, tylnej części czaszki już na w okolicach szyji. Najcześciej to woda się tam odkłada (nie wnikam dlaczego)... należy rozdrapać na ile się da i iść spać jak biały człowiek. Rano gwarantuje że będziecie mieli w tym miejsu nieco posklejane włosy... woda wraz z osoczem znalazła ujście i wypłynęła a rana sama się zagoi w 12h. Ps. Zwłasza dla kobiet i meżćzyzn z długimi *batami*. Gumki zdejmować do snu i łby myć częściej żeby się pory nie zapychały łojem, szczotkę upierdoloną zmienić do włosów, wyprać poszewki od poduszek - gwarantuje rozwiązanie problemu dla 80% wpisujących się ... Bez sensu... masa debili młodych lekarzy każdy mądrzejszy. 5 lekarzy 5 teorii nikt nie jest pewien a każdy szczur wziął 200/500 zł za wizytę. Pamiętajcie NATURA zawsze sama znajduje rozwiązanie!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×