Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból jednego jądra, po przebytej operacji usunięcia drugiego jądra


Gość Pacjent

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 21 lat. 2 tygodnie temu przeszedłem operację usunięcia jądra. Przyczyną był skręt lub guz jądra (czekam na wyniki badania histopatologicznego, chociaż badania na markery nowotworowe przeszedłem pomyślnie ). Wiem że wdała się martwica. Niestety operacja odbyła się dość późno, najprawdopodobniej chodziłem z tą martwicą około 2 miesięcy. Przyjmowałem w tym czasie wiele antybiotyków na zapalenie jądra (bo taka była początkowa diagnoza). Miesiąc przed operacją odstawiono mi antybiotyki. Dziś pobolewa mnie lewe (pozostałe) jądro. Nie jest to ból ciągły. Raczej takie ćmienie, raz na jakiś czas. Czułem je już 2 tygodnie przed operacją. Za 3 dni spotkam się z moim lekarzem i poproszę o skierowanie na USG (chociaż pocieszające jest to że miesiące temu na USG z lewym jądrem wszystko było w porządku, a moje nasienie jest ok). W związku z tym lekkim pobolewaniem mam pytania. Czy możliwe jest aby martwica przeniosła się z chorego na zdrowe jądro? Jeśli tak to czy nie powinienem mieć jakichś innych objawów i czy można ją powstrzymać? Skoro operacja odbyła się we wrześniu to czy styczeń jest dobrym terminem na wszczepienie protezy (implantu)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jednak bardzo mało prawdopodobne, aby martwica przeniosła się z jednego jądra do drugiego. Taki stan jeśli nie jest spowodowany rozległym zakażeniem nie rozprzestrzenia się na sąsiadujące tkanki i narządy. Być może w chwili obecnej doszło do jakiegoś niewielkiego stanu zapalnego jądra niezależnego od przebytego zabiegu. Trudno mi dokładnie cokolwiek określić bez badania. Musi Pana zbadać urolog i zadecydować o dalszym postępowaniu Trzymiesięczna przerwa między usunięciem jądra, a wszczepieniem protezy jest właściwym i rozsądnym okresem. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, mój synek urodził się z skrętem jądra jak okazało się później jest ono martwe. Miał mieć wykonany zabieg usunięcia martwego jąderka do operacji nie doszło ponieważ podczas wprowadzania do uśpienia nastąpił skurcz oskrzeli - trafił na OIOM - operacja nie doszła do skutku (dzidziuś miał 4 tygodnie). Jak długo i czy można pozostawić martwe jąderko w organiźmie - czy może zagrozić - jakoś oddziaływać na to drugie zdrowe jąderko. Czy martwica może przerodzić się w guz? Czy jąderko samo się wchłonie?Diękuję i życzę szczęśliwego Nowego Roku, Magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak długo i czy można pozostawić martwe jąderko w organizmie - czy może zagrozić - jakoś oddziaływać na to drugie zdrowe jąderko? Najlepiej usunąć takie martwicze jądro jak najwcześniej, ponieważ rzeczywiście może mieć ono wpływ na prawidłowy rozwój drugiego jądra. Czy martwica może przerodzić się w guz? - tak może się zdarzyć Czy jąderko samo się wchłonie? - nie wchłonie się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×