Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bolące oddawanie stolca i gazów, dziwna konsystencja stolca


Gość Renata

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problemy z oddawaniem stolca. Od lat miewam zaparcia trwające maksymalnie do 8 dni. Obecnie zanim oddam stolec towarzyszy temu dość uciążliwy ból brzucha powiązany z parciem (ból jest zarówno przed oddaniem stolca, jak i w trakcie, taki sam ból pojawia się również przy wydalaniu gazów). Stolec rzadko jest twardy, jednak bardzo niepokoi mnie jego konsystencja. Często ma dość jasny kolor i jest jakby z kawałkami śluzu wyglądającego jak jasny budyń - co może być przyczyną? Czasem ma też ciemne lub jasne ziarenka. Dodatkowo od kilku dobrych miesięcy mam ciągle wzdęcie. Miałam robione usg jamy brzusznej, wszystko jest prawidłowo, mam też żylaczka odbytu, nie jest duży i nie jest na zewnątrz. Obecnie od lekarza rodzinnego dostałam lek Duspatalin 200 mg, przyjmuje raz dziennie 20m min przed pierwszym posiłkiem. Do jakiego lekarza powinnam się udać i jakie badania wykonać, co może być przyczyną opisanych objawów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodów takich dolegliwości może być bardzo wiele. Najprawdopodobniej to patologia związana z jelitem grubym. Trzeba wykonać specjalistyczne badania - być może kolonoskopię. Najlepiej w tej sprawie skonsultować się z gastroenterologiem. On powinien zająć się diagnostyką i dalszym leczeniem i to on zadecyduje o wykonaniu lub nie kolonoskopii. Jeśli w kolonoskopii nie ujawni się patologii to rzeczywiście (tak jak Pani obecnie się leczy) to może być zespół jelita drażliwego. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×