Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Szerokopodstawna przepuklina odcinka szyjnego kręgosłupa


Gość Sylwia

Rekomendowane odpowiedzi

Panie Doktorze mam takie pytanie a raczej prośbę,mam wynik tk kręgosłupa i bardzo bym chciała,żeby mi Pan napisał co się z tym wiąże; w segmęcie c6-7 widoczna jest tylna szerokopodstawna przepuklina k/m z uciskiem na worek opony twardej.Dyskretnie zrotowana esowata skolizna odcinka TH/L kręgosłupa.Części kostne obięte badaniem bez uchwytnych zmian urazowych.Poza tym struktury uwidocznione w badaniu bez odchyleń od stanu prawidłowego.Proponuję uzupełniające badanie MRI odcinka TH/L kręgosłupa.Dostałam już skierowanie na MRI.Co ten wynik oznacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Ten wynik mówi, że w odcinku szyjnym występuje przesunięcie się krążka międzykręgowego (dysku), który uciska na korzenie nerwowe rdzenia, stąd może mieć Pani objawy. Dodatkowo skrzywienie kręgosłupa w odcinku piersiowym i lędzwiowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.mam już wynik MRI i brzmi on następująco *zniesienie fizjologicznej lordozy odcinka piersiowo-lędzwiowego kręgosłupa.Krążek międzykręgowy na poziomie L5/S1 wykazuje obecność ognisk obniżonego sygnału w obrazach T2 zależnych co jest wyrazem jego zmian zwyrodnieniowych.Na pozomach L3/L4 i L4/L5 widoczne jest symetryczne uwypuklenie krążka międzykręgowego o charakterze bulging z zaznaczonym uciskiem na worek oponowy.Na poziomie L5/S1 widoczna jest centralno-prawostronna przepuklina krążka międzykręgowego uciskająca na worek oponowy i korzeń prawego nerwu rdzeniowego.Na dolnej powierzchni stawowej trzonu kręgu L1 widoczny jest pojedyńczy guzek Schmorla.Na górnej powierzchni stawowej segmentu S1 widoczne jest ogniosko podwyższonego sygnału w obrazach T1 i T2 zależnych odpowiadające obecności ognisk zwyrodnienia tłuszczowego.Gdyby Pan mógł mi napisać co to oznacza i jak to się leczy byłabym bardzo wdzięczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwracam się jeszcze raz z prośbą ponieważ byłam z moim wynikiem u neurochirurga ale on obejżał tylko wynik nie pytał nawet o moje dolegliwości i powiedział,że jak nie ma niedowładu to jest ok.I co ja powinnam traz zrobić jak ból momętami jest nie do wytrzymania,drętwienie nogi i co ja mam tak chodzić i czekać jak dojdzie do niedowładu to Pan dokto mnie zoperuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poziomie C4/C5 widoczna szerokopodstawna tylno- lewostronna wypuklina krążka międzykręgowego, modelująca worek oponowy, zwężająca oba zachyłki boczne i lewy otwór międzykręgowego, uciskająca lewy korzeń nerwowy w otworze międzykręgowym. Na poziomie C5/C6 widoczna szerokopodstawna tylna wypuklina krążka międzykręgowego, modelująca worek oponowy, zwężająca oba zachyłki boczne Na poziomie C6/C7 widoczna dootworowa prawostronna przepuklina krążka międzykręgowego, uciskająca prawy korzeń nerwowy w otworze międzykręgowym. Czy jest szansa na wyleczenie bez operacji??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×