Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Brzuch po laparoskopowym usunięciu pęcherzyka żółciowego


Gość Zuzanna z W-wy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zuzanna z W-wy

Witam Panie Doktorze, przede wszystkim dziękuję za mnóstwo informacji zawartych w Pana odpowiedziach. W szpitalu nie powiedzieli mi 1/100 tego, czego się tutaj dowiedziałam. Dziękuję, że Pan odpowiada na nasze wątpliwości. Mam pytanie: Jestem 3 tygodnie po laparoskopowym usunięciu pęcherzyka żółciowego; generalnie nie mam jakiś niepokojących objawów, ale czy i kiedy powinnam się udać na jakieś badania kontrolne - niestety wypisując mnie ze szpitala nikt się na ten temat nie zająknął i druga kwestia - zauważyłam że mam jakiś taki "napompowany" odcinek od piersi do brzucha - szczególnie po zjedzeniu posiłku. Takie mam "wybrzuszenia-wałeczki" po obu stronach pod piersiami- np trudno wyczuć pod palcami żebra. Narazie nie łączy się to z żadnymi dolegliwościami ze strony przewodu pokarmowego. Przed laparoskopią nie miałam takiej sytuacji. Czy może się Pan wypowiedzieć w tej kwestii? Czy to może być jeszcze skutek po wpuszczeniu we mnie w trakcie laparoskopii tego gazu? Czy przyczyny szukac należy w wątrobie i trzustce? Czy powinnam przyjmować jakieś preparaty wspomagające trawienie? Niestety w szpitalu nikt się w tej kwestii nawet nie zająknął... Będę wdzięczna za wskazówki co dalej robić... pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie operacje laparoskopowe wykonuje się na kilka sposobów. Pierwszym jest właśnie wytwarzanie odmy otrzewnowej, czyli podanie dwutlenku węgla przez specjalną igłę. Drugim sposobem jest podwieszenie powłok brzusznych bez wytworzenia odmy. Jeśli miała Pani wykonaną operację tym pierwszym sposobem to objawy, które zostały opisane wyżej pasują. Jednak proszę nie tracić czujności. Jeśli pojawią się inne objawy to proszę udać się natychmiast do lekarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×