Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Krwawienie jawne i utajone


Gość Sylwek

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Tydzień temu miałem wykonywaną kolonoskopię. W jelicie grubym nie stwierdzono zmian. Dzisiaj wydawało mi się, że na kale w niektórych miejscach były czerwone plamki. - Czy świeża i widoczna krew na kale występuje tylko wtedy gdy krwawienie jest z końcowego odcinka jelita grubego? - Czy może się zdarzyć, że jest świeża krew na kale a krwawienie jest z początku jelita grubego lub jelita cienkiego, a nawet z żołądka? - Czy zabarwienie kału niektórych miescach na kolor czerwony (przypominający krew) może mieć związek, że wczoraj wieczorem wypiłem sok kubuś truskawkowy (1 litr)?? Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam cały zestaw objawów więc stwierdzono u mnie refluks żołądkowy. Biorę leki hamujące wydzielanie soków żołądkowych , więc na nowo rozpoczynam dzień od porannej kawy. Jest niewielka poprawa więc da się z tym żyć. Zawsze po porannej kawie z mlekiem (mleka nie powinnam pić bo moje jelita go nie tolerują- gazy) jest mała rewolucja w mym brzuchu i całkiem swobodne wypróżnienie, ale ... jeśli jestem naczczo np do południa i zlekceważę silne ssanie żołądka (stres to potęguje) to dostaje się do niego żółć i wtedy co bym nie zjadła to muszę zwymiotować. Dopiero jak opróżnię żołądek z goryczy i minie taki opasujący go bolesny skurcz(piję przegotowaną gorącą wodę i po paru godzinach to mija)- dopiero wtedy mogę coś zjeść. Jerśli się pilnuję i jem często to do takiego wypadku nie dochodzi. Jest jednak coś co mnie niepokoi. Jakiś czas temu (parę miesięcy) oraz ostatnio zdarzyło mi się , że po takiej rewolucji jelitowej oddałam stolec troszkę luźniejszy i dokładnie przemieszany ze świezą krwią, potem miałam jeszcze lekkie parcie na stolec , ale na drugi dzień było lepiej a potem już normalnie ( piłam siemie lniane i pilnowałam się). Jednak niepokoi mnie taki stan rzeczy. Proszę o radę. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może to jest związane z występowaniem żylaków odbytu, które pod wpływem podrażniającego biegunowego stolca zaczęły krwawić. Aby się przekonać co tak na prawdę jest przyczyną tej krwi w stolcu należałoby dać się przebadać przez odbyt. Najlepiej w tej sprawie więc udać się na badanie do chirurga ogólnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×